Biokominki

Biokominki to doskonała alternatywa dla klasycznych kominków. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne, bo nie powstaje przy jego użyciu szkodliwy dym, który często wypuszczany jest przed kominy. W biokominku nie trzeba wykorzystywać drewna ani innych, znanych nam materiałów do jego zapalenia. W biokominkach wykorzystuje się bioetanol, czyli ekopaliwo, którego jedynymi produktami spalania jest dwutlenek węgla oraz para wodna. Żadnego smogu! Biokominek to urocze rozwiązanie, dzięki któremu możemy zapewnić w domowym wnętrzu ciepłą, przytulną atmosferę. Sprawdź koniecznie wszystkie propozycje biokominków dostępnych w SuperWnetrze! Niech ciepły blask ognia otuli Twój salon!

Ekologiczny zastępca tradycyjnego kominka 


 

Ciepło domowego ogniska tworzą oczywiście mieszkańcy domu, jednak aby dopełnić całość i dodać harmonii pomieszczeniu warto rozważyć posiadanie kominka. W blokach jest to sprawa prawie niemożliwa, w domkach jednorodzinnych zaś trzeba wydzielić odpowiednie miejsce na komin. Tutaj z pomocą przychodzą biokominki, które są świetną alternatywą dla tradycyjnego paleniska. Dodatkowo kominek na biopaliwo jest bardziej ekologiczny, więc wydaje się być świetnym rozwiązaniem. Do jego działania przeznaczone jest biopaliwo, które nie emituje dymu, dostępne jest w postaci żelowej lub płynnej. Widok ognia, który oddaje ciepło wprawia w dobry nastrój zwłaszcza w jesienne i zimowe dni, kiedy za oknem szaro i nieprzyjemnie. Najlepiej jest wówczas odpalić biokominek, sięgnąć po ulubioną herbatę i dać się wciągnąć w wyjątkową powieść lub kontynuować oglądanie ciekawego serialu. Wizyty gości również nabiorą niezwykłego klimatu. Spotkania z bliskimi, z kieliszkiem dobrego wina, palącym się niedaleko kominkiem z pewnością uatrakcyjnią panującą atmosferę. Posiadanie biokominka w sypialni z pewnością sprawi, że stanie się ona jeszcze przytulniejsza i zamieni się w niezwykłą strefę wyciszenia i relaksu.


 

Jaki kominek na biopaliwo będzie najlepszy?


 

W ofercie sklepu SuperWnetrze zakupić można biokominki, które zostały wykonane bardzo solidnie, dzięki czemu są trwałe i bezpieczne w użytkowaniu. Do wyboru są przede wszystkim dwa rodzaje urządzeń: biokominek wolnostojący oraz taki do zabudowy ściennej. Każde rozwiązanie ma swoich miłośników, oczywiście w dużym stopniu zależy to również od możliwości pomieszczenia, w którym ma się on znajdować. Zaletą kominków wolnostojących jest ich mobilność, w każdej chwili można zabrać go ze sobą do pomieszczenia, w którym przebywamy. Można go również dowolnie przestawiać w obrębie pomieszczenia, więc w przypadku większego remontu lub zmiany układu pokoju jego obecność będzie bezproblemowa. Biokominek do zabudowy jest dużo większy, więc ciepło, które oddaje wypełni całe pomieszczenie. Jest oczywiście również bardziej efektowny. W ofercie znajdują się kominki, które wyposażone zostały w przednią szybę, dzięki której użytkowanie go jest w pełni bezpieczne.


 

Jak dbać o biokominek?


 

Należy przede wszystkim pamiętać o otoczeniu kominka. W przypadku kominka wolnostojącego należy zadbać o to, by w jego pobliżu nie znajdowały się elementy łatwopalne, trzeba również pamiętać żeby podłoże na którym zostanie postawiony było odporne na ogień. Aby kominek bio mógł długo służyć trzeba pamiętać o jego pielęgnacji. Nie jest trudno utrzymać go w czystości, dzięki temu, że wykorzystywane jest biopaliwo nie wytwarza się dym, a co za tym idzie - unika się powstawania sadzy i nie zbiera się popiół. Zazwyczaj wystarczy jedynie wilgotna ściereczka aby pozbyć się niechcianego kurzu. Należy unikać stosowania środków chemicznych, które w zetknięciu z materiałem kominka mogą doprowadzić do jego odbarwienia. W przypadku dłuższego nieużywania biokominka warto przykryć palenisko aby uniknąć dostania się do niego kurzu.

Marka Vilde