Akcesoria kuchenne niezbędne do utrzymania porządku

Autor: Małgorzata Walo 2021/04/07

Kuchania to bez wątpienia miejsce, gdzie spędzamy bardzo duża ilośc czasu. Gotujemy, pieczemy, smażymy, kroimy, siekamy...ciągle coś brudzimy. Nikt nie lubi momentu, gdzy kończymy nasze jedzenie, a cała kuchnia jest brudna i zatłoczona masą niepoukładanych akcesoriów. Warto zaopatrzec się w akcesria kuchenne, które ułatwią i przyspieszą nam zarówno proces przygotowywania jak i sprzątania. Każdy element naszej kuchni musi byc przemyślany. Nie może zabraknąć odpowiedniej ilości przeźroczysych pudełek, organizerów na przyprawy, ściereczek kuchennych, worków na śmieci, rękawic silikonowych i wszyzstkiego co ułatwi nam sprzątanie. Warto też zakupić akcesoria kuchenne, które umożliwią nam zachowanie porządku wokół, np. zlewu takich jak odpowiedni dozownik na płyn do naczyń, czy ociekacz na sztućcze. Warto także przy sprzątaniu pomyśleć jak ekologicznie mogę wpłynąc na środowisko. Pomóg mogą przy tym kosze do segregacji odpadów lub zgniatarka do butelek. Ten wstep ma za zadanie tylko krótko wprowadzić Cię w temat jakim jest zakup odpowiednich akcesoriów kuchennych. Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem i przemyśleniem czego jeszcze brakuje w twojej kuchni. 

Czystość wokół zlewu - pozbądź się wody na blacie

W każdym domu używa się zlewu do naczyń. Nawet posiadając zmywarkę, częso mamy konieczność umycia czegoś ręcznie. Zmagamy się z pianą, wodą i mokrymi naczyniami. W sklepie SuperWnetrze znajdziesz wiele akcesoriów, które ułatwią Ci zmaganie się z czynnością jaką jest mycie naczyń...nie da się ukryć, że nikt za tym nie przepada. Znajdziesz u nas dużą listę ociekaczy na naczynia, dozowniki na płyn do naczyń, szczotki i gąbki, rękawice lateksowe, ściereczki i zmywaki. Wszystkie te akcesoria kuchenne mają za zadanie przyspieszyć proces mycia naczyń i pozbyć się ilości wylewanej wody na blat roboczy. 

Dozowniki do płynu do naczyń - małe a jak ważne

Na pewno nie raz zdarzyło się, że nie mogłeś znaleźć gąbki do mycia, albo cała piana i woda były wszędzie rozlane wokół zlewu. Wszyscy znamy ten moment załamania, ale dozowniki Umbra mają znalazły na to sposób. Projekt obejmuję nie tylko sam dozownik, ale dodatkowo zamocowny pojemnik właśnie na gąbkę do naczyń. Dzięki temy będziemy mogli utrzymać porządek i nic nie będzie rozlewało się naokoło zlewu. Dodatkowo automatyczne dozowniki na płyn do naczyń Umbra pozwalają uniknąć dodatkowego dotykania dozownika w celu wyciśnięcia płynu. Sprawia to, że na dozowniku nie zostają mokre smugi, ani piana z naszch rąk, jak na dozownikach z pompką. Jeżeli to nadal Cię nie przekonuje to polecami wypróbować dyspenser do płynu do naczyń. Wystarczy nacisnąć na niego gąbką by płyn się wydostał, a gdy skończymy mycie odkładamy gąbkę na sam środek. Wygląda on elegancko i nie zajmuje dużo miejsca dlatego sprawdzi się w każdej kuchni. 

Jaką suszarkę do naczyń wybrać?

Suszarka do naczyń musi spełniać dwa zadania. Po pierwsze musi pomieścić wszystkie nasze naczynia i po drugie, odprowadzać nadmiar wody. Nie może dojść do momentu, gdzie wody jest zbyt dużo i zaleje ona naszą przestrzeń wokół zlewu. Kompaktowe suszarki do naczyń Sink Side świetnie sprawdzą się w domu, gdzie nie potrzebujemy bardzo dużej ilości miejsca na naczynia, np. gdy posiadamy także zmywarkę. Mają jedno piętro i dodatkowe iejsce do umieszczenia na sztućce. Jest połączeniem stali nierdzewnej i towrzywa sztucznego, dlatego będzie służyła nam przez wiele lata. 

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Marka Mepal Marka Mepal

  Mepal - holenderska marka specjalizująca się w wyposażeniu do przechowywania żywności. Co sprawia, że należy do światowej czołówki i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów? Dowiedz się, czytając ten artykuł.

  2022/04/26 Czytaj dalej
 • Jaką Suszarkę Ogrodową Kupić? Jaką Suszarkę Ogrodową Kupić?

  Na etapie wyboru odpowiedniej suszarki do prania ogrodowej, wiele osób zastanawia się na co szczególnie zwrócić swoją uwagę. W tym treściwym artykule, postaramy się rozwinąć ten wątek, tak abyś mógł zaczerpnąć z niego praktyczne wskazówki dla siebie.

  2022/04/13 Czytaj dalej
 • Co to jest kubek termiczny? Co to jest kubek termiczny?

  Co to jest kubek termiczny i czym różni się od standardowego termosu? Dlaczego kubek termiczny nie trzyma ciepła? Na te pytania oraz więcej odpowiadamy w tym artykule. Przeczytaj po więcej!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/03/08 Czytaj dalej
 • Akcesoria do prania Akcesoria do prania

  Poszukujesz skutecznych akcesoriów, które przyspieszą proces Twojego prania, a nawet suszenia i prasowania? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Piszemy między innymi o: siatkach na pranie, koszach na pranie, suszarkach i więcej!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/02/01 Czytaj dalej
 • Prezenty Walentynkowe Prezenty Walentynkowe

  Chciałbyś podarować jej wyjątkowy prezent, który wywoła szczery uśmiech na twarzy? Czego zatem poszukujesz? W SuperWnetrze.pl znajdziesz przede wszystkim praktyczne prezenty, które z pewnością posłużą na długie lata. Przeczytaj po więcej.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/28 Czytaj dalej