Chlebaki kuchenne - Ranking Superwnętrza

Autor: Ola Wieloch 2018/12/06

Chlebaki to doskonałe pojemniki do przechowywania pieczywa. Dzięki nim chleb pozostanie na dłuższy czas świeży i nie wyschnie. W zależności od wykonania, możemy zakupić chlebaki stalowe, drewniane, ceramiczne czy też z tworzywa. Na pewno ważnym aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę podczas zakupu jest szczelność pojemnika. Jeśli pojemnik źle będzie izolował pieczywo, to szybko stanie się ono czerstwe. Specjalnie dla Was wyszukaliśmy TOP 5 najlepszych chlebaków, rewelacyjnie spełniających swoją rolę i które możemy Wam z całego serca polecić. Zaczynamy!

Chlebak stalowy Brabantia

Prostokątny chlebak marki Brabantia, to elegancki i w zasadzie uniwersalny pojemnik na chleb. Możemy go wykorzystać zarówno w nowoczesnej jak i tradycyjnej kuchni. Został wykonany ze specjalnej, matowej stali nierdzewnej FPP (fingerprint proof - bez odcisków palców), która nadaje mu trwałości i odporności na uszkodzenia. Boczne ścianki są natomiast lakierowane proszkowo na kolor czarny. Stal nie ma wpływu na smak i jakość przechowywanego pieczywa, nie musimy się więc martwić o nasze zdrowie. Specjalna budowa chlebaka pomaga zaoszczędzić przestrzeń, tak istotną w kuchni. Na górnej części pojemnika znajduje się bowiem świetne miejsce na ułożenie kuchennych pojemników lub innych potrzebnych akcesoriów. Chlebak zamyka się na magnes! Z tyłu umiejscowione są z kolei otwory, na których z łatwością zamontujemy pojemnik na ścianie. Ciekawym rozwiązaniem, zastosowanym w tym chlebaku jest bąbelkowa, wewnętrzna powierzchnia pozwalająca na wentylację i swobodne "oddychanie" pieczywa. Spora pojemność chlebaka pozwala na jednoczesne przechowywanie 2 bochenków chleba, bułek lub na przykład słoiczka dżemu. Nowoczesny, uniwersalny design i praktyczność to cechy, dla których warto mieć go w swojej kuchni.

Pojemnik Living Henrik Typhoon

Pojemnik na pieczywo z serii Living Henrik marki Typhoon nietuzinkowa i oryginalna propozycja. Wykonany jest ze stali malowanej proszkowo na intrygujący, bordowy kolor. Doskonale sprawdzi się w nowoczesnych, loftowych oraz industrialnych kuchniach i podkręci ich charakter. Oprócz chlebaka z tej samej kolekcji możemy znaleźć pozostałe pojemniki kuchenne, dzięki którym rewelacyjnie ozdobimy kuchenny blat. Dla rozróżnienia poszczególnych kuchennych puzderek użyte są specjalne srebrne plakietki. Na pojemniku do pieczywa będzie więc podpisane jako "bread". Chlebak wyposażony jest w silikonową uszczelkę chroniącą nasze pieczywo przed szybkim wyschnięciem. Należy pamiętać, że musimy myć go ręcznie. Pojemnik na pieczywo Living Henrik to propozycja dla osób chcących wzbogacić design swojej kuchni i dodać jej niepowtarzalnego akcentu.

Chlebak z deską Joseph Joseph

Chlebak marki Joseph Joseph to innowacyjne akcesorium łączące w sobie dwie funkcje. Przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje, posłuży do przechowywania chleba, ale jego drugą funkcją jest możliwość użycia pokrywki jako deski do krojenia. Górna część, czyli pokrywa wykonana jest z drewna bambusowego, które nie przejmuje zapachów z krojonych produktów. Jest to bardzo duża zaleta, zwłaszcza jeśli pierwotnie powinna ona leżeć na wierzchu chlebaka. Sam pojemnik powstał z kolei z trwałej, mocnej stali o czarnej barwie i wyposażony w specjalne, antypoślizgowe nóżki. Całość prezentuje się fenomenalnie! Pojemnik na pieczywo posiada nowoczesny, ale neutralny design, dlatego bez wątpienia doskonale odnajdzie się zarówno w klasycznych jak i bardziej modernistycznych kuchniach.

Pojemnik Wesco BreadBoy

Pojemnik na pieczywo BreadBoy marki Wesco to unikatowy chlebak. Jego forma i design zdecydowanie odbiegają od zwyczajnych, nieco nudnych pojemników na chleb! Chlebak wykonany jest ze stali nierdzewnej i pokryty dekoracyjną, porcelanową emalią, która daje efekt "wow". Pojemnik wyposażony jest także w podstawę i uchwyt z chromowanej stali. Chlebaki Wesco występują w kilku odsłonach, możemy więc wybrać zarówno podłużny, obły pojemnik jak również całkowicie okrągły! Taki rodzaj chlebaków będzie świetnym rozwiązaniem dla osób chcących wyróżnić swoją kuchnię i nadać jej wyjątkowego, designerskiego charakteru!

Chlebak Modern Kitchen Typhoon

Chlebak Modern Kitchen marki Typhoon to gustowna i wytworna propozycja. Piękny, złoty kolor od razu przykuwa wzrok, a jeśli dobierzemy także kilka pojemników z tej samej kolekcji, uzyskamy w kuchni iście królewską elegancję! Pojemnik wykonany jest ze stali, natomiast pokrywka powstała z naturalnego drewna akacjowego. Chlebak Modern Kitchen posiada silikonową uszczelkę zapewniającą ochronę przed wysychaniem chleba. Dzięki temu, przez dłuższy czas będziemy mogli cieszyć się smakiem chrupkiego i świeżego pieczywa.

Poprzedni artykuł Następny artykuł