Co to jest kubek termiczny?

Autor: SuperWnetrze.pl 2022/03/08

Kubek termiczny to specjalne naczynie pozwalające na utrzymanie odpowiedniej temperatury wlanego do niego napoju. Choć może mylić się z pojęciem zwykłego termosu, to jednak warto wiedzieć, że produkty te znacznie różnią się od siebie. Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na pojemność obu pojemników. Litraże standardowych termosów przeważnie oscylują w granicach 0,5 l - 1,5 l. Kubki termiczne natomiast wyróżniają się stosunkowo mniejszą pojemnością, która przeważnie nie przekracza 500 ml. Podobnie jak w przypadku termosu, kubek termiczny wykonany jest z podwójnej, termoizolacyjnej ścianki, która ma za zadanie utrzymywać zarówno wysokie jak i też niskie temperatury napojów. Elementem, który je znacząco różni jest jednak górna część konstrukcji pojemników. Na ogół, kubek termiczny odznacza się specjalnie zaprojektowanym ustnikiem, który pozwala na łatwe i wygodne konsumowanie ulubionych napojów. Niestety wiele kubków termicznych na tym etapie po prostu przecieka, stąd też odpowiednim rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w praktyczny kubek termiczny z blokadą, który zapewnia 100% szczelności. Jeśli chodzi o zwykłe termosy - posiadają one jedynie nakrętkę, która może natomiast posiadać dodatkową możliwość regulacji strumienia napoju. (zdj)

Kubek termiczny 400ml FUORI różowy 27688 Kubek termiczny 400ml FUORI różowy 27688 Vialli Design

63.90 zł 57.90 zł

Kubek termiczny 400ml FUORI granatowy 27701 Kubek termiczny 400ml FUORI granatowy 27701 Vialli Design

63.90 zł 57.90 zł

Kubek termiczny 400ml FUORI biały 27664 Kubek termiczny 400ml FUORI biały 27664 Vialli Design

63.90 zł 57.90 zł

Jak działa kubek termiczny?

Dobry kubek termiczny wykonany jest z podwójnej ścianki stalowej, w której skład powinna wchodzić odpowiednia izolacja próżniowa. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kubek termiczny na kawę zachowuje odpowiednią temperaturę napojów wewnątrz - zarówno gorących jak i tych zimnych. Z tego względu, można z niego korzystać o każdej porze roku - przechowując w nim chłodną lemoniadę w upalne dni, czy też rozgrzewającą herbatę w chłodnej porze. Kubek termiczny do samochodu odznacza się nieprzeciętnym komfortem użytkowania. Z reguły posiada specjalny dzióbek, który znacznie ułatwia konsumpcję przechowywanych w nim napojów. Ponadto, praktyczny kubek termiczny powinien być również wyposażony w specjalną blokadę, która zapewni mu 100% szczelności oraz bezpieczeństwo w trakcie jego stosowania. Standardowe kubki termiczne utrzymują odpowiednią temperaturę gorących napojów przez ok. 6 godzin. Niektóre z nich są jednak w stanie podtrzymać ją do 8 h, a w przypadku zimnych - nawet do 18 h. Mowa tutaj o kubkach termicznych Vialli Design z serii Fuori. Sprawdź poniżej. 

Kubek termiczny 400ml FUORI miętowy 28012 Kubek termiczny 400ml FUORI miętowy 28012 Vialli Design

63.90 zł 57.90 zł

Kubek termiczny 400ml FUORI zielony 27695 Kubek termiczny 400ml FUORI zielony 27695 Vialli Design

63.90 zł 57.90 zł

Kubek termiczny 400ml FUORI grafitowy 27671 Kubek termiczny 400ml FUORI grafitowy 27671 Vialli Design

63.90 zł 57.90 zł

Kubek termiczny jak długo trzyma ciepło?

Obecnie rynek oferuje wiele różnorodnych kubków termicznych, które wykazują nieco inne właściwości termiczne. Szacuje się jednak, że standardowe kubki termiczne podtrzymują ciepło napojów do ok. 6 godzin. Natomiast, niektóre kubki termiczne potrafią również przedłużyć ten czas do 8 godzin, a w przypadku zimnych - nawet do 18! Mowa tutaj oczywiście o niezastąpionych kubkach termicznych marki Vialli Design. (zdj)

Kubek Termiczny jak używać?

Jak używać kubek termiczny? W dużej mierze zależy to po prostu od jego specyfikacji. Szczelny kubek termiczny można jak najbardziej transportować w torebce, czy też plecaku bez dodatkowego zamartwiania się o to, czy w trakcie jego przechylenia coś z niego wycieknie. Takie kubki termiczne posiadają specjalną blokadę, która zapewnia im 100% szczelności oraz bezpieczeństwo w trakcie ich użytkowania. Jednak istnieje też wiele kubków termicznych, które niestety nie spełniają powyższej funkcji. Z tego względu też warto mieć to na uwadze i unikać okoliczności, w których mogłyby potencjalnie przechylić się do poziomu. Dobry kubek termiczny powinien być też zaopatrzony w specjalny ustnik, który pozwoli na swobodne konsumowanie z niego wszelkich napojów. W taki sposób zapobiegniemy też niechcianym poparzeniom oraz ewentualnemu rozlaniu kawy, czy herbaty na nasze ubrania.

Dlaczego kubek termiczny nie trzyma ciepła?

Jeśli kubek termiczny nie trzyma ciepła, może to oznaczać prawdopodobieństwo uszkodzenia się izolacji próżniowej, która znajduje się wewnątrz jego podwójnej stalowej ściance. Tego typu problem może wystąpić w przypadku upuszczenia termosu z dużej wysokości i uderzenia nim o coś szczególnie twardego, np. o skały, czy też kamienie.

 

Dlaczego kubek termiczny przecieka?

Przede wszystkim, kubek termiczny może przeciekać jeśli został po prostu źle skonstruowany. W innych przypadkach, jeśli kubek termiczny wykazywał swoją szczelność na początku jego użytkowania - przyczyną może być błędne złożenie jego górnych części. Przykładowo, kubek termiczny Fuorii można rozdzielić na kilka elementów w celu ich dokładnego umycia w zmywarce. Kiedy jednak dojdzie do niepoprawnego ich założenia, wówczas taki kubek termiczny może zacząć przeciekać. W tej sytuacji, zaleca się poprawne i dokładne złożenie jego części.

Poprzedni artykuł Następny artykuł