DLACZEGO WARTO JEŚĆ ORZECHY?

2023/10/04

Orzechy i zdrowe tłuszcze - Korzyści dla Twojej Serca

Orzechy, dzięki swoim korzyścią, stanowią ogromne źródło korzyści dla zdrowia. Często obwiniane są za zawartość tłuszczu i kaloryczność. Warto jednak pamiętać, że orzechy zawierają tłuszcze nienasycone, w tym cenne kwasy omega-3 i omega-6, które są korzystne dla naszego zdrowia. Te zdrowe tłuszcze pochodzące z poziomu znajdującego się we krwi i pochodzące z poziomu końcowego HDL, są kluczowe w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych

Nie wszystkie orzechy są jednak takie same pod względem zawartości tłuszczów nienasyconych. Orzechy pekan i orzechy makadamia są liderami pod tym względem, zawierają najwięcej tych cennych tłuszczów. W zwykłych do nich, nerkowce i pistacje mniej bogate w tłuszcze nienasycone. Orzechy włoskie są źródłem pochodzenia w kwasach omega-3 i omega-6.

Wysoka kaloryczność orzechów (np. 100 g orzechów laskowych do aż 671 kcal, a migdałów - 607 kcal). Jednak nie ma powodu do zmartwień, jeśli spożywa się je z umiarem. Orzechy to nie tylko źródło tłuszczów, ale także skarbnica składników uwalnianych,  spożywana jako przekąska zwyczajowa, bądź zaspokojenie głodu. Optymalna porcja wynosi około 10-25 orzechów, w zależności od ich rodzaju, przez ich cenne wartości nie powiniiśmy obawiać się nadwagi

Orzechy są niezwykle cennym składnikiem naszego życia, dzięki dodatkowym składnikom, które są dostarczane. Dodatkowe możliwości obniżania poziomu, które charakteryzują się także wysokim potencjałem antyoksydacyjnym, co stanowi zagrożenie dla zastosowania termostatów. Nie bez powodu ich wpływ ma znaczenie na funkcje poznawcze oraz pamięć. Orzechy wspomagają perystaltykę jelitową  mają wpływ na prewencję kontroli typu 2. Co istotne, charakteryzujące się indeksem glikemicznym, co jest rozwiązaniem dla osób dbających o poziom cukru we krwi.Nawet orzeszki ziemne, mogą pomóc w ulepszeniu oraz zmniejszeniu stresu. Dzięki temu można je uzyskać jako przekąskę lub dodatek do  owsianek czy musli, tworząc naszą bardziej zrównoważoną diętę. Przy przygotowaniu orzechów do spożycia pomoże ci dziadek do orzechów!

Podsumowując, orzechy mogą być cennym składnikiem diety, zawierającym określone tłuszcze nienasycone i składniki zawarte w orzechach. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z nich jest bezpieczne, pod warunkiem określonej dawki dziennej spożycia. Zajrzyj do naszego rankingu, który z pewnością pomoże Ci wybrać najlepszy sprzęt do twoich ulubionych orzechów!

Orzechy włoskie- Czy są warte uwagi?

Orzechy włoskie to rzeczywiste wartości oryginalne, dlatego warto włączyć je do swojej diety. Oto kilka powodów, dla których należy cenić te wyjątkowe orzechy:

 • Witaminy A, C i E: Orzechy włoskie dostarczają dużą ilość witaminy, w tym witaminę E. Oprócz tego, są bogate w witaminę z grupy B, takie jak witamina B6 i B9, co wpływa korzystnie na nasze zdrowie.
 • Kwasy tłuszczowe omega-3: Orzechy włoskie są zbogacone w kwasy tłuszczowe omega-3, które mają wpływ na funkcje mózgu i układu systemowego. Regularne spożywanie tych orzechów może obejmować nasze zdolności poznawcze oraz pamięć.
 • Błonnik: Wysoka zawartość błonnika w orzechach włoskich pomaga w zaspokojeniu  sytości i może być pomocna w kontrolowaniu wagi.
 • Fosfor i wsparcie mózgu: dzięki dużej zawartości fosforu orzechy włoskiepomagają przeciw  obciążeniu mózgu .
 • Wielonienasycone kwasy tłuszczowe: Orzechy włoskie wyznaczają się rekordową zawartością wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, charakterystycznych dla kwasów omega-3. Już duża ilość tych orzechów pokrywa dzienne potrzeby na te cenne kwasy. Stanowi także dodatek do diety wegetariańskie.
 • Kaloryczność: Warto zaznaczyć , że orzechy włoskie są kaloryczne, obejmują około 645 kcal/100 g.

Orzechy nerkowca-świetne źródło błonnika

Orzechy nerkowca to niezwykle wartościowy składnik diety, który powoduje korzyści dla naszego organizmu  Poniżej przedstawiamy kilka zalet  dla których warto włączyć je do swojego codziennego spożycia:

 • Bogactwo składników: Orzechy nerkowca są zawarte w składnikach, błonnika, tłuszczów, witamin i minerałów . Zawierają magnez, fosfor, cynk, miedź oraz witaminę K, co wpływa na ogólne zdrowie.
 • Zdrowy błonnik: Orzechy nerkowca posiadają dużą zawartość błonnika, który wspiera prawidłowe trawienie i zdrową florę bakteryjną w jelitach.
 • Kwas oleinowy: Zawarte w orzechach nerkowca kwasy tłuszczowe, w tym kwas oleinowy,
 • Cynk dla konfiguracji organizmowej: Cynk dostarczony w orzechach nerkowca wspiera prawidłowe funkcjonowanie konfiguracji organizmowej.
 • Korzyści dla zdrowia oczu: Orzechy nerkowca są bogate w karotenoidy, takie jak luteina i zeaksantyna, które są korzystne dla zdrowia oczu i wynikające z ich wystąpienia w przypadku degeneracji plamki żółtej oraz chorób wynikających z zewnątrz.

Orzechy nerkowca, zwane także „nanerczem”, pochodzą z Brazylii. Charakteryzują się wyjątkowym smakiem - są delikatne słodkie i lekko migdałowe. To orzechy o nerkowatym obudowie, którego miękki miąższ jest dostępny za najsubtelniejszy spośród wszystkich orzechów.

Można je spożywać jako przekąskę, dodatek do sałatek, ciast, deserów, a także skutki w dalekowschodnich potrawach. Orzechy nerkowca to nie tylko smaczna przekąska, ale także dostępna opcja na każdy dzień.

Orzechy laskowe- warto spożywać każdego dnia

Orzechy laskowe to nie tylko smaczna przekąska, ale także źródło wielu korzyści. Oto kilka powodów, dla których warto włączyć je do swoich posiłków:

 • Błonnik dla systemów sytości: Orzechy laskowe posiadają dużą zawartość błonnika, który pozwala na korzystanie z inteligentnych sytości, kontrolowanych, oraz wspomagają prawidłowe funkcjonowanie flory bakteryjnej jelit i trawienia.
 • Witamina E na zdrowie i młodość: Wyróżniają się przede wszystkim wysoką zawartością witamina E, która nazywana jest witaminą młodości i płodności. Oprócz tego są bogate w: magnez, fosfor, potas, miedź i żelazo.
 • Korzystne kwasy tłuszczowe: Orzechy laskowe obejmują dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Te kwasy obniżające poziom „złego” cholesterolu (LDL) i podnoszące „dobry” cholesterol (HDL), współwłaściwie wpływające na profilaktyki miażdżycowe.
 • Omega-3 dla mózgu i układu systemu: Zawierają również kwasy tłuszczowe omega-3, które mają wpływ na obciążenie mózgu i układu systemu, funkcje poznawcze oraz pamięć.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Który dziadek do orzechów najlepiej wybrać?

W naszej kategorii Dziadki do orzechów znajdziemy duży wybór różnego rodziaju dziadków, ale który najlepiej wybrać? Przychodzimy szybko z odpowiedzią, Zapraszamy do naszego rankingu poświęconego właśnie temu produktowi, który pomoże na pewno dokonać wyboru najlepszego dziadka do orzechów!!

DZIADEK DO ORZECHÓW DROSSELMEYER to totalnny besceller w tej kategorii.Posiada mechanizm dźwigniowy, nie wymaga użycia dużej siły – są więc polecane zarówno starszym osobom, jak i po prostu miłośnikom orzechów. Co ciekawe, są właśnie tym typem narzędzia, który kojarzy się z klasycznym dziadkiem do orzechów – w kształcie żołnierza – rolę dźwigni pełni jego szczęka. Drosselmeyer posiada podwójną dźwignię zintegrowaną z korpusem.

 • Dziadki do orzechów Drosselmeyer  są naszym numerem 1 w rankigu oraz w kategorii!!.Są wykonane w całości z cynku (odlewany korpus o grubości ok. 5,5 mm). Długo posłużą i poradzą sobie z orzechami różnej twardości. Modele szwedzkiej marki mają kolory (zielony, czarny, czerwony), dlatego można wybrać ten najbardziej dopasowany do gustu czy wnętrza.
 • Ma korpus w kształcie tuby, dzięki czemu mieści orzechy różnej wielkości (nie jest zalecany tylko do orzechów macadamia).
 • Budowa wpływa jednak przede wszystkim na to, że łupiny nie rozsypują się po stole czy pomieszczeniu. Większość dziadków nie posiada takiego rozwiązania – zwykle skorupki nigdzie się nie zbierają i mogą upadać w przypadkowe miejsca.
 • Narzędzie od marki Drosselmeyer można rozłożyć na części, co ułatwia dokładne mycie (dziadki nadają się do zmywarki).
 • Zbudowany z 3 elementów plus sprężyny jest praktycznie nie do popsucia.
 • Design, zgodnie z filozofią marki, jest ponadczasowy i uniwersalny – dziadki Drosselmeyer pasują do wielu wnętrz.
Poprzedni artykuł Następny artykuł