Duże zegary na ścianę - jaki warto wybrać?

Autor: Ola Wieloch 2020/11/17

Zegary są akcesorium, o którym warto pamiętać podczas aranżacji domowego wnętrza. Dlaczego? Nie tylko mają one praktyczne zastosowanie, bo będą nas zawsze informować o bieżącej godzinie, lecz również mogą idealnie udekorować przestrzeń naszych pomieszczeń. Wybór zegara powinniśmy uzależnić między innymi od tego, jak duży powinien on być i ile mamy miejsca na niego przeznaczone. Duże zegary na ścianę, czy może mniejsze wersje? Za czym się opowiedzieć? O tym czy wybrać duży zegar na ścianę czy nie, już za moment!

Duży zegar ścienny Nextime

Duże zegary na ścianę - czy warto na takie postawić?

Duże zegary na ścianę, będą oczywiście zajmować więcej miejsca. Jeśli lubicie minimalizm i oprócz zegara nic na ścianę nie chcecie “kłaść” dodatkowo, to wtedy jak najbardziej duży zegar na ścianę będzie OK. Znajdując się w centralnym miejscu pomieszczenia wpłynie pozytywnie na jego odbiór i będzie zwracać na siebie uwagę. Duży zegar na ścianę to także czytelny wskaźnik godziny. Nawet będąc w drugim kącie pokoju (lub innym pomieszczeniu, z którego macie na niego widok) dostrzeżecie wtedy bez problemu, jaką mamy godzinę. Ich zaletą jest również to, że staną się wyjątkową ozdobą wnętrza, a nie marnym dodatkiem bez wyrazu, rozmytym wśród pozostałych akcesoriów. Jeśli aranżujecie właśnie domowe wnętrze i myślicie nad tym, by zakupić duży zegar na ścianę, to śmiało zachęcamy do tego. Duże jest piękne!

Duży zegar ścienny Nextime

Zegar duży na ścianę - duży, czyli jaki?

Zegar duży na ścianę powinien mieć pokaźne rozmiary. Takie, żeby faktycznie rzucał się w oczy! Tutaj wyznacznikiem jest na ogół średnica, gdyż większość zegarów posiada okrągłą tarczę. Od jakiej więc średnicy można uznać zegar duży na ścianę? Według nas jest to przynajmniej 40 cm. Zegary od tego rozmiaru można już spokojnie uznać za duże. A jakie można znaleźć największe giganty? Ich średnica sięga nawet 90 cm! Uwierzcie, że efekt “wow” jest wtedy gwarantowany. Na taki zegar duży na ścianę, na pewno wszyscy zwrócą uwagę! Najwięcej zegarów mamy co prawda w przedziale od 20 do 50 cm, ale nie bójcie się, tych pokaźnych też się parę znajdzie! Także dla każdego mamy coś “dużego”!

Duży zegar ścienny Nextime

Zegar duży ścienny - gdzie najlepiej powiesić?

Zegar duży ścienny odnajdzie się w co najmniej kilku domowych pomieszczeniach. Warto go zawiesić chociażby w przedpokoju. Tutaj zegar duży ścienny będzie zaraz po wejściu do domu witał domowników i gości, pokazując, że wreszcie czas na odpoczynek we własnych, 4 ścianach! Można go zaaranżować naprzeciwko wejścia lub w innym, widocznym miejscu. A co powiecie na salon? Zegar duży ścienny będzie się w nim doskonale prezentować! Zdecydowanie wzbogaci przestrzeń, w której spędzamy dużo wolnego czasu i nada jej ciekawego charakteru. Tego typu zegar doskonale będzie zawiesić w sypialni na wprost łóżka. Dzięki temu, zaraz po przebudzeniu będziemy mogli z łatwością sprawdzić godzinę!

Zegar ścienny Nextime Marble

Zegar na ścianę duży - 3 idealne propozycje

Zastanawiacie się jakie zegary idealnie wpisują się w myśl dużego zegara? Wybraliśmy dla Was same piękne egzemplarze, które doskonale odnajdą się w domowym wnętrzu i cudownie je ozdobią swoim nietuzinkowym designem i...rozmiarem!

1. Zegar na ścianę duży Frosted Wood Nextime
2. Zegar na ścianę duży Wood Wood Big Nextime
3. Zegar na ścianę duży Bella Mirror Nextime

Wspólnym mianownikiem wszystkich tych zegarów jest średnica, mająca długość 50 cm. No nie da się takich zegarów przeoczyć! Łączy je również materiał wykonania. Każdy z nich posiada elementy z drewna oraz szkła, jednak mimo to, wyglądają całkowicie inaczej! Frosted Wood to zegar klasyczny, prosty, stawiający na łatwy i rzetelny “przekaz informacji”. Dzięki arabskim, dużym cyfrom raz, dwa odczytacie sobie godzinkę! Wood Wood Big lekko się kamufluje, a to przez wykorzystanie cyfr w tym samym odcieniu co tarcza zegara. Nie ma się jednak o co martwić! Są one duże i wypukłe, więc godzinę uda Wam się sprawdzić bez problemu! Duży plus tutaj za piękny, głęboki odcień szarości. Rewelacja! Bella Mirror oczaruje Was z kolei dbałością o detale. Tarcza stworzona jest z precyzyjnie wyciętego drewna o niebanalnym wzorze. Jej styl można określić jako nowoczesny folk. Kto lubi góralskie klimaty, ale i nowoczesne formy, tym połączeniem na pewno się zachwyci! Liczymy, że tym końcowym rankingiem nieco rozjaśniliśmy i podsumowaliśmy Wam informacje na temat dużych zegarów! Teraz czas na Waszą decyzję! Skusicie się na duży zegar czy raczej nie?

Duże zegary ścienne Nextime Wood Wood

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Moździerz - co to jest? Moździerz - co to jest?

  Moździerz służy do rozdrabniania i ucierania przypraw, nasion i świeżych ziół. Dzięki moździerzowi można stworzyć własne, naturalne i niepowtarzalne kompozycje ziołowe do gotowania, marynaty do mięs oraz słodkie dodatki do ciast. Czytaj więcej.

  2022/01/17 Czytaj dalej
 • Co na dzień babci i dziadka? Co na dzień babci i dziadka?

  Dzień babci i dziadka to wyjątkowy czas, w którym mamy okazję wyrazić im swoją wdzięczność, szacunek oraz miłość. I choć można zrobić to na wiele sposobów, to jednak najpopularniejszym wciąż pozostaje ciepły gest. Czytaj więcej.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/11 Czytaj dalej
 • Zdrowe odżywianie - potrzebne informacje Zdrowe odżywianie - potrzebne informacje

  Zdrowa dieta pomaga chronić przed niedożywieniem we wszystkich jego formach, a także przed chorobami niezakaźnymi (NCD), w tym takimi jak cukrzyca, choroby serca, udar i nowotwory. Zobacz ten artykuł, aby przeczytać więcej.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/10 Czytaj dalej
 • Termos obiadowy - co warto wiedzieć? Termos obiadowy - co warto wiedzieć?

  Wszystko co musisz wiedzieć o termosach obiadowych. Zastanawiasz się gdzie zabierać termos obiadowy lub może co w nim przechowywać? Rozważasz kupno termosu dla swojego dziecka? Oto wszystko co powinieneś wiedzieć na ten temat. Zobacz ten artykuł.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/12/16 Czytaj dalej
 • Saturator - co to jest? Saturator - co to jest?

  Saturator to innowacyjne urządzenie na miarę XXI wieku. Dzięki nim z szybki i prosty sposób można samodzielnie przyrządzić swoją własną wodę gazowaną w odpowiednim smaku. Posiadanie takiego urządzenia z pewnością zaoszczędzi Ci dodatkowe pieniądze.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/12/08 Czytaj dalej