Gdzie trzymać deskę do prasowania?

Autor: SuperWnetrze.pl 2021/12/06

Przetrzymywanie akcesoriów wyposażenia domowego może stanowić dość spory problem, zwłaszcza przy funkcjonowaniu na co dzień w małych mieszkaniach. Jednak, istnieją pewne rozwiązania, które znacznie ułatwiają te szczególne, domowe potrzeby. Od lat takim niezbędnym narzędziem do użytku codziennego jest deska do prasowania. Choć ogromnie praktyczna, to jednak potrafi ona zajmować dość sporo miejsca w naszym domu. Co zrobić zatem, aby jak najbardziej zminimalizować zajmowane przez nią miejsce? Gdzie najlepiej trzymać deskę do prasowania? Na to pytanie oraz więcej odpowiadamy w tym artykule. Zobacz poniżej!

Miejsce w łóżku i pod nim 

Wraz z postępem wszystkich dodatków oraz mebli do domowego wnętrza, można wyróżnić znacznie więcej sposobów na praktyczne przechowywanie różnego rodzaju sprzętu gospodarczego, w tym także i desek do prasowania. Pierwszym z nich, jest miejsce pod łóżkiem. Jest to niedoceniane miejsce przez wiele osób, choć ma też i swoje minusy. Niestety przechowywane w tym miejscu przedmioty mogą ulegać częstszemu zabrudzeniu się ze względu na większe prawdopodobieństwo osadzania się na nich kurzu. Ale na tym nie koniec. Genialnym pomysłem może okazać się łóżko z podnoszonym materacem, czy też po prostu rozsuwany tapczan. Takie miejsca posiadają naprawdę sporą powierzchnię oraz lepszy dostęp do oczyszczenia go z ewentualnego kurzu. Stąd też przechowywanie deski do prasowania w takim schowku może okazać się strzałem w dziesiątkę!       

Miejsce w szafie

Innym praktycznym sposobem na przechowywanie deski do prasowania jest szafa gospodarcza lub garderoba z dodatkową przestrzenią. To rozwiązanie zdecydowanie ułatwi zarządzanie porządkiem panującym w Twoim domu. Umieszczenie deski do prasowania w szafie to doskonały pomysł jeśli chcesz ją skutecznie ukryć z pola widzenia Twojej domowej przestrzeni. Jeśli natomiast brakuje Ci specjalnej szafy służącej do tego celu, idealnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w praktyczny wieszak na deskę do prasowania. Dzięki temu możesz go zamontować na drzwiach swojej szafy od środka i bez problemu powiesić na nią swoją deskę do prasowania. Zobacz naszą propozycję: wieszak na deskę do prasowania i żelazko.

Uchwyt na deskę do prasowania 

Taki uchwyt na deskę do prasowania możesz również zamontować na ścianie w dowolnym miejscu. Jeśli masz ochotę wyeksponować piękny design swojej deski do prasowania takie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze! Co więcej, zamontowanie wieszaka na deskę do prasowania na ścianie sprawia, że masz do niej szybszy i łatwiejszy dostęp - kiedy tylko chcesz. Wystarczy, że ją ściągniesz, rozłożysz i już jest ona gotowa do użytku! Natomiast może to być nieco problematyczne w przypadku, gdy zamierzasz zdecydować się na przechowywanie jej w rozkładanym tapczanie, łóżku, czy też w szafie. Przyczyną tego, jest dodatkowe podejmowanie działań tj. rozsunięcie łóżka, czy też wyjęcie z niego dodatkowych rzeczy, zanim w ostateczności dostaniemy się do swojej deski do prasowania. Jednak to zależeć będzie wszystko od tego jakim wyposażeniem oraz umeblowaniem dysponujesz w swoim domu. Jeśli natomiast brakuje Ci rozsuwanego łóżka, szafy z dodatkowym miejscem na sprzęt domowy - w takich okolicznościach zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie wieszak na deskę do prasowania, który bez problemu możesz zamontować na drzwi wewnętrzne swojej szafy albo na ścianie w dowolnym miejscu!

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Jakie dekoracje świąteczne wybrać? Jakie dekoracje świąteczne wybrać?

  Święta Bożego Narodzenia to dla każdego wyjątkowy czas. W kuchni unosi się zapach pierników, dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja, a na ulicach klimat tworzą kolorowe lampiony.

  2022/11/04 Czytaj dalej
 • Jaki lunchbox wybrać? Jaki lunchbox wybrać?

  Mepal - holenderska marka specjalizująca się w wyposażeniu do przechowywania żywności. Co sprawia, że należy do światowej czołówki i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów? Dowiedz się, czytając ten artykuł.

  2022/10/26 Czytaj dalej
 • Marka Mepal Marka Mepal

  Mepal - holenderska marka specjalizująca się w wyposażeniu do przechowywania żywności. Co sprawia, że należy do światowej czołówki i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów? Dowiedz się, czytając ten artykuł.

  2022/04/26 Czytaj dalej
 • Jaką Suszarkę Ogrodową Kupić? Jaką Suszarkę Ogrodową Kupić?

  Na etapie wyboru odpowiedniej suszarki do prania ogrodowej, wiele osób zastanawia się na co szczególnie zwrócić swoją uwagę. W tym treściwym artykule, postaramy się rozwinąć ten wątek, tak abyś mógł zaczerpnąć z niego praktyczne wskazówki dla siebie.

  2022/04/13 Czytaj dalej
 • Co to jest kubek termiczny? Co to jest kubek termiczny?

  Co to jest kubek termiczny i czym różni się od standardowego termosu? Dlaczego kubek termiczny nie trzyma ciepła? Na te pytania oraz więcej odpowiadamy w tym artykule. Przeczytaj po więcej!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/03/08 Czytaj dalej