Gdzie trzymać deskę do prasowania?

Autor: SuperWnetrze.pl 2021/12/06

Przetrzymywanie akcesoriów wyposażenia domowego może stanowić dość spory problem, zwłaszcza przy funkcjonowaniu na co dzień w małych mieszkaniach. Jednak, istnieją pewne rozwiązania, które znacznie ułatwiają te szczególne, domowe potrzeby. Od lat takim niezbędnym narzędziem do użytku codziennego jest deska do prasowania. Choć ogromnie praktyczna, to jednak potrafi ona zajmować dość sporo miejsca w naszym domu. Co zrobić zatem, aby jak najbardziej zminimalizować zajmowane przez nią miejsce? Gdzie najlepiej trzymać deskę do prasowania? Na to pytanie oraz więcej odpowiadamy w tym artykule. Zobacz poniżej!

Miejsce w łóżku i pod nim 

Wraz z postępem wszystkich dodatków oraz mebli do domowego wnętrza, można wyróżnić znacznie więcej sposobów na praktyczne przechowywanie różnego rodzaju sprzętu gospodarczego, w tym także i desek do prasowania. Pierwszym z nich, jest miejsce pod łóżkiem. Jest to niedoceniane miejsce przez wiele osób, choć ma też i swoje minusy. Niestety przechowywane w tym miejscu przedmioty mogą ulegać częstszemu zabrudzeniu się ze względu na większe prawdopodobieństwo osadzania się na nich kurzu. Ale na tym nie koniec. Genialnym pomysłem może okazać się łóżko z podnoszonym materacem, czy też po prostu rozsuwany tapczan. Takie miejsca posiadają naprawdę sporą powierzchnię oraz lepszy dostęp do oczyszczenia go z ewentualnego kurzu. Stąd też przechowywanie deski do prasowania w takim schowku może okazać się strzałem w dziesiątkę!       

Miejsce w szafie

Innym praktycznym sposobem na przechowywanie deski do prasowania jest szafa gospodarcza lub garderoba z dodatkową przestrzenią. To rozwiązanie zdecydowanie ułatwi zarządzanie porządkiem panującym w Twoim domu. Umieszczenie deski do prasowania w szafie to doskonały pomysł jeśli chcesz ją skutecznie ukryć z pola widzenia Twojej domowej przestrzeni. Jeśli natomiast brakuje Ci specjalnej szafy służącej do tego celu, idealnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w praktyczny wieszak na deskę do prasowania. Dzięki temu możesz go zamontować na drzwiach swojej szafy od środka i bez problemu powiesić na nią swoją deskę do prasowania. Zobacz naszą propozycję: wieszak na deskę do prasowania i żelazko.

Uchwyt na deskę do prasowania 

Taki uchwyt na deskę do prasowania możesz również zamontować na ścianie w dowolnym miejscu. Jeśli masz ochotę wyeksponować piękny design swojej deski do prasowania takie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze! Co więcej, zamontowanie wieszaka na deskę do prasowania na ścianie sprawia, że masz do niej szybszy i łatwiejszy dostęp - kiedy tylko chcesz. Wystarczy, że ją ściągniesz, rozłożysz i już jest ona gotowa do użytku! Natomiast może to być nieco problematyczne w przypadku, gdy zamierzasz zdecydować się na przechowywanie jej w rozkładanym tapczanie, łóżku, czy też w szafie. Przyczyną tego, jest dodatkowe podejmowanie działań tj. rozsunięcie łóżka, czy też wyjęcie z niego dodatkowych rzeczy, zanim w ostateczności dostaniemy się do swojej deski do prasowania. Jednak to zależeć będzie wszystko od tego jakim wyposażeniem oraz umeblowaniem dysponujesz w swoim domu. Jeśli natomiast brakuje Ci rozsuwanego łóżka, szafy z dodatkowym miejscem na sprzęt domowy - w takich okolicznościach zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie wieszak na deskę do prasowania, który bez problemu możesz zamontować na drzwi wewnętrzne swojej szafy albo na ścianie w dowolnym miejscu!

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Dyfuzor zapachowy Cocodor Dyfuzor zapachowy Cocodor

  Czytanie ciekawych książek, oglądanie pasjonujących filmów czy spędzanie czasu z zaproszonymi gośćmi - można sobie umilić dyfuzorami zapachowymi o wyjątkowych nutach aromatycznych. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/24 Czytaj dalej
 • Moździerz - co to jest? Moździerz - co to jest?

  Moździerz służy do rozdrabniania i ucierania przypraw, nasion i świeżych ziół. Dzięki moździerzowi można stworzyć własne, naturalne i niepowtarzalne kompozycje ziołowe do gotowania, marynaty do mięs oraz słodkie dodatki do ciast. Czytaj więcej.

  2022/01/17 Czytaj dalej
 • Co na dzień babci i dziadka? Co na dzień babci i dziadka?

  Dzień babci i dziadka to wyjątkowy czas, w którym mamy okazję wyrazić im swoją wdzięczność, szacunek oraz miłość. I choć można zrobić to na wiele sposobów, to jednak najpopularniejszym wciąż pozostaje ciepły gest. Czytaj więcej.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/11 Czytaj dalej
 • Zdrowe odżywianie - potrzebne informacje Zdrowe odżywianie - potrzebne informacje

  Zdrowa dieta pomaga chronić przed niedożywieniem we wszystkich jego formach, a także przed chorobami niezakaźnymi (NCD), w tym takimi jak cukrzyca, choroby serca, udar i nowotwory. Zobacz ten artykuł, aby przeczytać więcej.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/10 Czytaj dalej
 • Termos obiadowy - co warto wiedzieć? Termos obiadowy - co warto wiedzieć?

  Wszystko co musisz wiedzieć o termosach obiadowych. Zastanawiasz się gdzie zabierać termos obiadowy lub może co w nim przechowywać? Rozważasz kupno termosu dla swojego dziecka? Oto wszystko co powinieneś wiedzieć na ten temat. Zobacz ten artykuł.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/12/16 Czytaj dalej