Jaką Suszarkę Ogrodową Kupić?

2022/04/13

Suszarka Ogrodowa jest pomocnym i praktycznym wyposażenie niemal każdego ogrodu. To niezbędnik zarówno na wiosenny, jak i letni sezon. Dzięki ogrodowej suszarce na pranie oraz jego odpowiedniemu rozwieszeniu - możemy cieszyć się świeżą odzieżą bez zagnieceń. Na etapie wyboru odpowiedniej suszarki do prania ogrodowej, wiele osób zastanawia się na co szczególnie zwrócić swoją uwagę. W tym treściwym artykule, postaramy się rozwinąć ten wątek, tak abyś mógł zaczerpnąć z niego praktyczne wskazówki dla siebie.

Suszarka Ogrodowa - jak wybrać?

Jakie elementy brać pod uwagę przy wyborze właściwej dla nas suszarki ogrodowej? Podpowiadamy! Przede wszystkim, warto zauważyć z jakiego materiału została stworzona dana suszarka. W tym przypadku, solidnym i odpornym materiałem, jest wysokiej jakości stal nierdzewna, czasem występująca też z domieszką aluminium. Dzięki takiemu rozwiązaniu, suszarka do prania ogrodowa, posłuży nam na długie lata i nie złamie się - nawet pod wpływem silnych podmuchów wiatru! Innym znaczącym elementem, jest możliwość obrotu ramion suszarki. Suszarka ogrodowa obrotowa jest niesamowicie wygodna i umożliwia powieszenie pełnej miski prania, z jednego miejsca! Niewątpliwie jest to ogromna zaleta ponieważ nie tylko zaoszczędzimy na czasie, ale też przede wszystkim na swojej cennej energii! Kolejną ważną cechą dobrej suszarki ogrodowej jest regulacja jej wysokości. Odpowiednia wysokość suszarki jest w stanie zapewnić nam nieoceniony komfort podczas jej użytkowania. Ostatnimi ale nie mniej kluczowymi cechami, na które warto zwrócić swoją uwagę przy wyborze odpowiedniej suszarki, są: wystarczająco naprężone linki oraz sposób rozkładania ramion. Pod tym względem, sprawdzi się najlepiej wieszak na pranie ogrodowy ze specjalnym systemem otwierania go niczym klasycznego parasola. 

Jak zamontować suszarkę ogrodową?

Jak zamontować suszarkę ogrodową? Suszarki Ogrodowe posiadają różne sposoby montażu. Przede wszystkim z tego względu iż, jedne z nich, przeznaczone zostały do wbicia w  grunt, natomiast pozostałe -  w beton. Suszarkę Ogrodową Brabantia do gruntu zamontujesz w następujący sposób:

1. Złóż stalowe mocowanie suszarki. Upewnij się, że z tworzywa została zamocowana poprawnie.

2. Przy pomocy szpadla (zagłębionego przynajmniej na 20cm) zaznacz miejsce mocowania suszarki. Wykonaj dwa nacięcia gruntu „na krzyż”. Następnie wbij stalowe mocowanie suszarki do połowy jego wysokości i upewnij się, czy jest zamocowane pionowo. W tym celu możesz posłużyć się suszarką i wizualnie ocenić, czy jest zamontowana pionowo. Uwaga! Mocowanie wbite w grunt do połowy nie jest całkowicie stabilne. Zachowaj ostrożność! 

3. Jeśli mocowanie zostało wbite pionowo, wbij je na pełną głębokość, w sposób który nie będzie utrudniał koszenia trawy, czy stwarzał ryzyka potknięcia. Zawsze zamykaj otwór mocowania suszarki dołączonym do suszarki kapslem z niebieskiego tworzywa.

Suszarka ogrodowa - jak rozłożyć?

Obecnie, wiele nowoczesnych suszarek ogrodowych, posiada wbudowany system, który ułatwia ich rozkładanie niczym klasycznego parasola. Oto jak rozłożyć suszarkę ogrodową Brabantia SmartLift:

1. Usuń niebieski kapsel z tworzywa (aby się nie zgubił, możesz go przypiąć do linki suszarki, Unieś ramiona suszarki na najwyższą możliwą wysokość. Następnie umieść suszarkę w otworze mocowania i upewnij się, czy jest zamocowana stabilnie. Pamiętaj, żeby odpiąć niebieską opaskę spinającą ramiona. 

2. Naciśnij i przytrzymaj stopą niebieski pedał w podstawie suszarki. Unieś ramiona suszarki na najwyższą możliwą wysokość. 

3. Przytrzymaj stopą podstawę suszarki. Ostrożnie rozłóż ramiona suszarki.

4. Unieś ramiona do najwyższej pozycji, po czym zablokuj je używając górnej dźwigni.Twoja suszarka jest gotowa do pracy.

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Marka Mepal Marka Mepal

  Mepal - holenderska marka specjalizująca się w wyposażeniu do przechowywania żywności. Co sprawia, że należy do światowej czołówki i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów? Dowiedz się, czytając ten artykuł.

  2022/04/26 Czytaj dalej
 • Co to jest kubek termiczny? Co to jest kubek termiczny?

  Co to jest kubek termiczny i czym różni się od standardowego termosu? Dlaczego kubek termiczny nie trzyma ciepła? Na te pytania oraz więcej odpowiadamy w tym artykule. Przeczytaj po więcej!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/03/08 Czytaj dalej
 • Akcesoria do prania Akcesoria do prania

  Poszukujesz skutecznych akcesoriów, które przyspieszą proces Twojego prania, a nawet suszenia i prasowania? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Piszemy między innymi o: siatkach na pranie, koszach na pranie, suszarkach i więcej!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/02/01 Czytaj dalej
 • Prezenty Walentynkowe Prezenty Walentynkowe

  Chciałbyś podarować jej wyjątkowy prezent, który wywoła szczery uśmiech na twarzy? Czego zatem poszukujesz? W SuperWnetrze.pl znajdziesz przede wszystkim praktyczne prezenty, które z pewnością posłużą na długie lata. Przeczytaj po więcej.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/28 Czytaj dalej
 • Dyfuzor zapachowy Cocodor Dyfuzor zapachowy Cocodor

  Czytanie ciekawych książek, oglądanie pasjonujących filmów czy spędzanie czasu z zaproszonymi gośćmi - można sobie umilić dyfuzorami zapachowymi o wyjątkowych nutach aromatycznych. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/24 Czytaj dalej