Jaką Suszarkę Ogrodową Kupić?

2022/04/13

Suszarka Ogrodowa jest pomocnym i praktycznym wyposażenie niemal każdego ogrodu. To niezbędnik zarówno na wiosenny, jak i letni sezon. Dzięki ogrodowej suszarce na pranie oraz jego odpowiedniemu rozwieszeniu - możemy cieszyć się świeżą odzieżą bez zagnieceń. Na etapie wyboru odpowiedniej suszarki do prania ogrodowej, wiele osób zastanawia się na co szczególnie zwrócić swoją uwagę. W tym treściwym artykule, postaramy się rozwinąć ten wątek, tak abyś mógł zaczerpnąć z niego praktyczne wskazówki dla siebie.

Suszarka Ogrodowa - jak wybrać?

Jakie elementy brać pod uwagę przy wyborze właściwej dla nas suszarki ogrodowej? Podpowiadamy! Przede wszystkim, warto zauważyć z jakiego materiału została stworzona dana suszarka. W tym przypadku, solidnym i odpornym materiałem, jest wysokiej jakości stal nierdzewna, czasem występująca też z domieszką aluminium. Dzięki takiemu rozwiązaniu, suszarka do prania ogrodowa, posłuży nam na długie lata i nie złamie się - nawet pod wpływem silnych podmuchów wiatru! Innym znaczącym elementem, jest możliwość obrotu ramion suszarki. Suszarka ogrodowa obrotowa jest niesamowicie wygodna i umożliwia powieszenie pełnej miski prania, z jednego miejsca! Niewątpliwie jest to ogromna zaleta ponieważ nie tylko zaoszczędzimy na czasie, ale też przede wszystkim na swojej cennej energii! Kolejną ważną cechą dobrej suszarki ogrodowej jest regulacja jej wysokości. Odpowiednia wysokość suszarki jest w stanie zapewnić nam nieoceniony komfort podczas jej użytkowania. Ostatnimi ale nie mniej kluczowymi cechami, na które warto zwrócić swoją uwagę przy wyborze odpowiedniej suszarki, są: wystarczająco naprężone linki oraz sposób rozkładania ramion. Pod tym względem, sprawdzi się najlepiej wieszak na pranie ogrodowy ze specjalnym systemem otwierania go niczym klasycznego parasola. 

Jak zamontować suszarkę ogrodową?

Jak zamontować suszarkę ogrodową? Suszarki Ogrodowe posiadają różne sposoby montażu. Przede wszystkim z tego względu iż, jedne z nich, przeznaczone zostały do wbicia w  grunt, natomiast pozostałe -  w beton. Suszarkę Ogrodową Brabantia do gruntu zamontujesz w następujący sposób:

1. Złóż stalowe mocowanie suszarki. Upewnij się, że z tworzywa została zamocowana poprawnie.

2. Przy pomocy szpadla (zagłębionego przynajmniej na 20cm) zaznacz miejsce mocowania suszarki. Wykonaj dwa nacięcia gruntu „na krzyż”. Następnie wbij stalowe mocowanie suszarki do połowy jego wysokości i upewnij się, czy jest zamocowane pionowo. W tym celu możesz posłużyć się suszarką i wizualnie ocenić, czy jest zamontowana pionowo. Uwaga! Mocowanie wbite w grunt do połowy nie jest całkowicie stabilne. Zachowaj ostrożność! 

3. Jeśli mocowanie zostało wbite pionowo, wbij je na pełną głębokość, w sposób który nie będzie utrudniał koszenia trawy, czy stwarzał ryzyka potknięcia. Zawsze zamykaj otwór mocowania suszarki dołączonym do suszarki kapslem z niebieskiego tworzywa.

Suszarka ogrodowa - jak rozłożyć?

Obecnie, wiele nowoczesnych suszarek ogrodowych, posiada wbudowany system, który ułatwia ich rozkładanie niczym klasycznego parasola. Oto jak rozłożyć suszarkę ogrodową Brabantia SmartLift:

1. Usuń niebieski kapsel z tworzywa (aby się nie zgubił, możesz go przypiąć do linki suszarki, Unieś ramiona suszarki na najwyższą możliwą wysokość. Następnie umieść suszarkę w otworze mocowania i upewnij się, czy jest zamocowana stabilnie. Pamiętaj, żeby odpiąć niebieską opaskę spinającą ramiona. 

2. Naciśnij i przytrzymaj stopą niebieski pedał w podstawie suszarki. Unieś ramiona suszarki na najwyższą możliwą wysokość. 

3. Przytrzymaj stopą podstawę suszarki. Ostrożnie rozłóż ramiona suszarki.

4. Unieś ramiona do najwyższej pozycji, po czym zablokuj je używając górnej dźwigni.Twoja suszarka jest gotowa do pracy.

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Przepis na babkę wielkanocną Przepis na babkę wielkanocną

  Wielkanoc to nie tylko czas kolorowych jajek, zajączków i wiosennych dekoracji. To również chwila, w której spotykamy się w gronie rodziny i przyjaciół, aby celebrować nie tylko wiarę, ale także tradycję i wspólne wartości.

  2024/02/15 Czytaj dalej
 • Jak zorganizować walentynki w domu? Jak zorganizować walentynki w domu?

  Święto zakochanych to wyjątkowy dzień pełen miłości! Serduszka, róże i czerwień jest wszechobecna. W tej zimnej porsze roku, warto się dodatkowo dogrzać i wspólnie, z drugą połówką dać się porwać walentynkowemu szaleństwu. Właśnie – masz już pomysł na Wal

  2024/01/24 Czytaj dalej
 • Jak upiec najlepsze pączki, faworki i oponki - PRZEPISY Jak upiec najlepsze pączki, faworki i oponki - PRZEPISY

  Nie wiesz jaki wypiek będzie najlepszy na tłusty czwartek? Zainspiruj się naszym blogiem i spraw aby ten dział stał się wyjątkowy i pyszny!

  2024/01/23 Czytaj dalej
 • Proste i szybkie przepisy na desery w kokilkach Proste i szybkie przepisy na desery w kokilkach

  Masz ochote na coś słodkiego a nie wiesz co będzie szybkim i prostym sposobem na przygotowanie? Przedstawiamy ci artukuł z pięcioma przykładowymi prostymi przepisami na desery w kokilkach. Przygotujesz je w zaledwie pare minut a na pewno taki deser posmak

  2024/01/04 Czytaj dalej
 • Jak prawidłowo parzyć herbatę? Jak prawidłowo parzyć herbatę?

  Odkrywanie sztuki parzenia herbaty to podróż w świat aromatycznych doznań i relaksu. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy doświadczonym miłośnikiem herbaty, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w pełni cieszyć się smakiem i aromatem ulubionych

  2023/12/04 Czytaj dalej