Jaką Suszarkę Ogrodową Kupić?

2022/04/13

Suszarka Ogrodowa jest pomocnym i praktycznym wyposażenie niemal każdego ogrodu. To niezbędnik zarówno na wiosenny, jak i letni sezon. Dzięki ogrodowej suszarce na pranie oraz jego odpowiedniemu rozwieszeniu - możemy cieszyć się świeżą odzieżą bez zagnieceń. Na etapie wyboru odpowiedniej suszarki do prania ogrodowej, wiele osób zastanawia się na co szczególnie zwrócić swoją uwagę. W tym treściwym artykule, postaramy się rozwinąć ten wątek, tak abyś mógł zaczerpnąć z niego praktyczne wskazówki dla siebie.

Suszarka Ogrodowa - jak wybrać?

Jakie elementy brać pod uwagę przy wyborze właściwej dla nas suszarki ogrodowej? Podpowiadamy! Przede wszystkim, warto zauważyć z jakiego materiału została stworzona dana suszarka. W tym przypadku, solidnym i odpornym materiałem, jest wysokiej jakości stal nierdzewna, czasem występująca też z domieszką aluminium. Dzięki takiemu rozwiązaniu, suszarka do prania ogrodowa, posłuży nam na długie lata i nie złamie się - nawet pod wpływem silnych podmuchów wiatru! Innym znaczącym elementem, jest możliwość obrotu ramion suszarki. Suszarka ogrodowa obrotowa jest niesamowicie wygodna i umożliwia powieszenie pełnej miski prania, z jednego miejsca! Niewątpliwie jest to ogromna zaleta ponieważ nie tylko zaoszczędzimy na czasie, ale też przede wszystkim na swojej cennej energii! Kolejną ważną cechą dobrej suszarki ogrodowej jest regulacja jej wysokości. Odpowiednia wysokość suszarki jest w stanie zapewnić nam nieoceniony komfort podczas jej użytkowania. Ostatnimi ale nie mniej kluczowymi cechami, na które warto zwrócić swoją uwagę przy wyborze odpowiedniej suszarki, są: wystarczająco naprężone linki oraz sposób rozkładania ramion. Pod tym względem, sprawdzi się najlepiej wieszak na pranie ogrodowy ze specjalnym systemem otwierania go niczym klasycznego parasola. 

Jak zamontować suszarkę ogrodową?

Jak zamontować suszarkę ogrodową? Suszarki Ogrodowe posiadają różne sposoby montażu. Przede wszystkim z tego względu iż, jedne z nich, przeznaczone zostały do wbicia w  grunt, natomiast pozostałe -  w beton. Suszarkę Ogrodową Brabantia do gruntu zamontujesz w następujący sposób:

1. Złóż stalowe mocowanie suszarki. Upewnij się, że z tworzywa została zamocowana poprawnie.

2. Przy pomocy szpadla (zagłębionego przynajmniej na 20cm) zaznacz miejsce mocowania suszarki. Wykonaj dwa nacięcia gruntu „na krzyż”. Następnie wbij stalowe mocowanie suszarki do połowy jego wysokości i upewnij się, czy jest zamocowane pionowo. W tym celu możesz posłużyć się suszarką i wizualnie ocenić, czy jest zamontowana pionowo. Uwaga! Mocowanie wbite w grunt do połowy nie jest całkowicie stabilne. Zachowaj ostrożność! 

3. Jeśli mocowanie zostało wbite pionowo, wbij je na pełną głębokość, w sposób który nie będzie utrudniał koszenia trawy, czy stwarzał ryzyka potknięcia. Zawsze zamykaj otwór mocowania suszarki dołączonym do suszarki kapslem z niebieskiego tworzywa.

Suszarka ogrodowa - jak rozłożyć?

Obecnie, wiele nowoczesnych suszarek ogrodowych, posiada wbudowany system, który ułatwia ich rozkładanie niczym klasycznego parasola. Oto jak rozłożyć suszarkę ogrodową Brabantia SmartLift:

1. Usuń niebieski kapsel z tworzywa (aby się nie zgubił, możesz go przypiąć do linki suszarki, Unieś ramiona suszarki na najwyższą możliwą wysokość. Następnie umieść suszarkę w otworze mocowania i upewnij się, czy jest zamocowana stabilnie. Pamiętaj, żeby odpiąć niebieską opaskę spinającą ramiona. 

2. Naciśnij i przytrzymaj stopą niebieski pedał w podstawie suszarki. Unieś ramiona suszarki na najwyższą możliwą wysokość. 

3. Przytrzymaj stopą podstawę suszarki. Ostrożnie rozłóż ramiona suszarki.

4. Unieś ramiona do najwyższej pozycji, po czym zablokuj je używając górnej dźwigni.Twoja suszarka jest gotowa do pracy.

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Jak układać żywność w lodówce? Jak układać żywność w lodówce?

  W Polsce marnuje się ok. 5 mln ton, na świecie aż 1,3 mld ton wyprodukowanej żywności rocznie (dane ONZ). Wystarczyłoby uratować 1/4 tego, co marnujemy, aby wykarmić wszystkich głodujących na świecie. Co sekundę wyrzucamy 184 bochenki chleba!

  2023/01/31 Czytaj dalej
 • Jak oczyścić powietrze w domu? Jak oczyścić powietrze w domu?

  Mój dom – moja twierdza. To miejsce, w którym możemy odpocząć i schronić się przed tym, co na zewnątrz. Łatwo założyć, że zanieczyszczenie powietrza jest problemem tylko zewnętrznym, ale to samo powietrze zawierające ślady spalin samochodowych, pyłu...

  2023/01/26 Czytaj dalej
 • Jak usunąć kamień z czajnika? Jak usunąć kamień z czajnika?

  Czajnik to rodzaj garnka, zwykle metalowego, używanego do gotowania wody. Jako jeden z najstarszych i najczęściej używanych przedmiotów kuchennych towarzyszy nam od tysięcy lat. Od brązu i żelaza po porcelanę i szkło – na przestrzeni wieków czajnik....

  2023/01/16 Czytaj dalej
 • Najlepsze metody na sprawdzenie pogody Najlepsze metody na sprawdzenie pogody

  Jak często zdarzało Ci się sprawdzać pogodę w telefonie, która okazała być się błędna? Aktualnie w prawie każdym telefonie komórkowym możemy sprawdzić temperaturę. Niestety często okazuję się zwodnicza, a my jesteśmy ubrani nadwymiar lub za zimno. Termome

  2023/01/05 Czytaj dalej
 • Jaki budzik wybrać? Jaki budzik wybrać?

  Idea budzika pojawiła się już w starożytności. Według legendy, pierwszy budzik (zegar wodny wyposażony w gwizdek) stworzył Platon około 400 r.p.n.e. W średniowiecznych Chinach przełomem były zegary ogniowe. Za sprawą przepalanych nici dany ciężar upadał

  2022/11/30 Czytaj dalej