Jaki budzik wybrać?

2022/11/30

Budzik powinieneś dobierać odpowiednio do swoich preferencji. Ważny jest jego dźwięk, widoczność cyfr oraz funkcjonalność. Najważniejsze jest, aby spełniał swoje zadanie. Budzenie zazwyczaj nie jest dla nas łatwym procesem. Zdecydowana mniejszość jest w grupie porannych ptaszków. Dla większości jest to nieprzyjemna konieczność. Najbardziej popularny stał się budzik w formie alarmu w naszych telefonach komórkowych. Ze względu na łatwość jego wyłączania jednym ruchem oraz przyzwyczajenie do tego samego dźwięku, może on nie być już tak skuteczny. Tu z pomocą przychodzą bardziej tradycyjne rozwiązania.

Budziki analogowe

Budzik w takim wydaniu to doskonały wybór dla zwolenników klasycznego designu. Te wyposażone w dzwonki, o urokliwym wyglądzie, nazywamy budzikami w stylu retro. Takie budziki analogowe to idealna opcja dla wielbicieli stylu vintage.

Dla fanów łączenia stylów i przełamywania tradycji z nowoczesnością proponujemy budziki analogowe w wersji glamour. Zachowany w nich został tradycyjny kształt i dzwonki, jednak pokryty srebrno-metalicznym pokryciem, stwarza nie oczywiste rozwiązanie. Dodatkowo posiada podświetlany wyświetlacz, co czyni go pięknym gadżetem dekoracyjnym. 

Poza walorami estetycznymi, budzik analogowy jest również bardzo skuteczny w pomocy przy wstawaniu.  Charakteryzuje się bowiem bardzo głośnym dźwiękiem, który zdecydowanie postawi Cię na nogi. Potrafi przerwać sen najbardziej opornemu śpiochowi. 

Budziki elektroniczne

Budziki elektroniczne to rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz. Różne kształty i warianty takich zegarów, pozwalają na wybranie opcji idealnej do Twojej sypialni. Takie budziki to połączenie innowacji i designu. Świetnie odnajdą się w minimalistycznie wykończonych pomieszczeniach.  

Dużym plusem jest to, że zazwyczaj budziki elektroniczne posiadają dodatkowe funkcje. Często jest to radio, stacja pogody czy funkcje drzemki.  

Idealnym przykładem takiego budzika jest : 

Zegar z budzikiem Sencor SDC 120 Zegar z budzikiem Sencor SDC 120 Sencor

108 zł 94.90 zł

W naszym asortymencie znajdziesz budziki z termometrem, dzięki którym możesz kontrolować poziom ciepła w swoim domu. Jest to wygodna opcja na wypadek wypalonego drewna w kominku, wyłączanie się pieca czy zapomnianego, uchylonego okna. Od razu zauważysz, kiedy temperatura w Twoim domu spadnie, co da Ci możliwość szybszego zareagowania. 

Dla osób lubiących pobudki ze swoim ulubionym radiem, proponujemy budziki elektroniczne z funkcją budzenia alarmem dźwiękowym lub włączeniem wybranej stacji radiowej. Dzień staje się przyjemniejszy, gdy budzimy się, słysząc to co chcemy!

Radiobudzik cyfrowy Sencor SRC 330 OR Radiobudzik cyfrowy Sencor SRC 330 OR Sencor

171.90 zł 149.90 zł

Budziki dla dzieci

Dla najmłodszych budzik to zazwyczaj pierwszy sygnał do wstawania. Tym najważniejszym jest oczywiście mama. Wybierając budzik dla naszych pociech najlepiej kierować się wyglądem i głośnością dźwięku. Budziki stworzone z myślą o dzieciach zazwyczaj występują w wyrazistych kolorach i oryginalnych kształtach. Pozwala to na idealne wkomponowanie się do dziecięcego pokoju.

Poprzedni artykuł Następny artykuł