Najładniejsze Sztuczne Choinki: Idealny Wybór na Magiczne Święta

2023/10/30

Choinka Bożonarodzeniowa: Historia i Zwyczaje

Choinki sztuczne jak żywe - jak wybrać najlepszą dla siebie?

Rodzaje Sztucznych Choinek

Jak udekorować Sztuczną Choinkę?

 

Choinka Bożonarodzeniowa: Historia i Zwyczaje

Choć może się wydać, że tradycja ubierania choinki istnieje w Polsce od wieków, to w praktyce nie ma ona rozszerzonej historii. W Europie jako pierwsi drzewko świąteczne ubierali Niemcy i tego kraju zwyczaj przywędrował do Polski. 

Z czasem na najładniejsze sztuczne choinki świąteczne trafiały coraz bardziej wymyślne ozdoby,  takie, które domownicy sami wykonywali. Drzewko bożonarodzeniowe upiększano dekorami z bibuły, słomy czy kłosów zbóż, a także pierniczkami, orzechami i ciastkami. Przez wiele lat na gałęziach choinki w Wigilię zapalano świeczki oraz zimne ognie.

Ozdoby choinkowe są inne w zależności od kraju. Np. Niemcy wolą standardowe ozdoby, takie jak bombki czy zabawki. Zamiast tego Szwedzi chętnie umieszczają na swoich choinkach figurki zwierząt. Za to drzewka bożonarodzeniowe mieszkańców Wielkiej Brytanii są ubierane skromniej, nie ma na nich zabawek, ale za to, że pojawiają się światła i świecące elementy. W Chinach ukrywających drzewo mandarynkowe i pomarańczowe, które są owocami kandyzowanymi czy kwiatami. Inaczej na choinkach w USA, poza zabawkami, pojawiają się także ozdoby jadalne.

Zwyczaj ubierania choinki w każdym domu może być inaczej. Często na choinki świąteczne trafiają dekoracje, które zostały przygotowane przez dzieci. Dotyczy ludowych wierzeń drzewa, szczególnie iglaste, jest symbolem życia, trwania, płodności i odradzania się. 

Tradycja ubiera choinki Bożonarodzeniowej, mimo swojego pierwotnego pochodzenia w Polsce, jest kochana i poznana przez wiele rodzin. To czas radości, jedności i symboliki zwyczajowe, które wprowadzają oryginalne oznaczeniam.

Choinki sztuczne jak żywe - jak wybrać najlepszą dla siebie?

Metraż i miejsce

Wysoka, rozłożysta  najładniejsza choinka może Cię oczarować, ale zanim pojawi się na jej zakup, zadaj sobie pytanie: czy mam na nim miejsce? Rozmiar drzewa powinien być dopasowany do przestrzeni mieszkalnej.

Największe, modele 2-metrowe najlepiej zaprezentują się w pomieszczeniu o powierzchni min. 200 m2. Mniejsze wnętrze może przytłoczyć swoją obecność. Lepiej się oprzeć np. na choinkę o wysokości 1,80 cm i zastosować spójną kompozycję, niż porywać się na zbyt wysoki model.

Ta zasada działa również w drugą stronę: w przypadku, gdy istnieje możliwość zastosowania drzewka, które będzie współgrać z nim rozmiarowo. Niska 1,2-metrowa choinka może stanowić okazać się zbyt mała, kiedy będzie wykorzystywana w dużej przestrzeni.

Rodzaj materiału

Chcąc kupić sztuczną choinkę jak żywa, szukaj drzewek wykonywanych z polietylenu. To najlepszy materiał jakościowy, jaki można uzyskać przy produkcji, przy tym trwałej, odpornej na odkształcenia i wilgoć. To prawdziwe sztuczne-żywe drzewo.

Wystrój wnętrza

Sztuczna choinka jak żywa, musi być idealnie dopasowana do charakterystycznych elementów Twojego wnętrza. W przypadku modeli naturalnych, wybór jest prosty: wystarczy dopasować kolorystycznie konstrukcję do charakterystycznych elementów dekoracyjnych w pomieszczeniu, aby osiągnąć efekt końcowy, który będzie doskonale komponować się z resztą wnętrza. Choinka jak prawdziwa to piękna tradycja.

Natomiast nieco inaczej wygląda w przypadku alternatywnych drzewek z gotowymi dekoracjami. Tutaj już na późniejszym etapie dekorowania warto sprawdzić, czy dane kolory będą współgrać z wnętrzem, w którym znajduje się choinka.

Jeżeli nie, warto pamiętać o zakupie dodatkowych akcesoriów, które odmienią inną aranżację i będą pasować do drzewka: świeczki  stroiki  czy narzuty. W ostateczność możesz rozejrzeć się za innym, bardziej uniwersalnym modelem sztucznej choinki, w tym oprósżonym płatkami śniegu lub przyozdobionym szyszkami.

Choinka jak żywa, czyli choinka sztuczna, to wyjątkowa ozdoba świąteczna, która zdobywa coraz większą popularność wśród miłośników Bożego Narodzenia. Wybierając choinkę jak żywa, można cieszyć się jej urokiem i jednocześnie korzystać z wielu praktycznych korzyści. Choinka jak żywa jest trwała i może służyć przez wiele lat, co sprawia, że stanowi ekonomiczny wybór na przyszłe święta. Nie gubi igieł, co oznacza mniej sprzątania, a dzięki łatwemu przechowywaniu po sezonie świątecznym, można ją wykorzystać w kolejnych latach. Choinki jak żywa są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i stylach, co pozwala dostosować je do każdej aranżacji wnętrza. Dzięki możliwości ozdabiania ich ulubionymi dekoracjami i światełkami, choinki jak żywa pozwalają tworzyć niepowtarzalne, świąteczne kompozycje, które wprowadzają magię Bożego Narodzenia do domu. Warto podkreślić, że nie trzeba martwić się o przesuszenie czy wymianę wody, co jest często problemem w przypadku choinek żywych. Dlatego choinka jak żywa, zachowując urok naturalnej choinki, staje się praktycznym i wygodnym wyborem dla wielu rodzin na święta. Choinka jak prawdziwa wprowadza naturę do domu.

Choinka jak prawdziwa przynosi magię świąt. Wybór choinki jak prawdziwa budzi wspomnienia.  Choinka jak prawdziwa jest ekologiczna. Choinka jak prawdziwa celebruje święta. Wybierz choinkę jak prawdziwą, by poczuć magię Bożego Narodzenia.

Rodzaje Sztucznych Choinek

1. Choinka Sztuczna o Wysokości 180 cm (1,8 metra)

Choinka o wysokości 180 cm to popularny wybór dla osób, które posiadają niewielkie pomieszczenia lub po prostu cenią sobie bardziej skromny rozmiar drzewka. Jest to doskonała opcja dla mieszkańców mniejszych mieszkań, gdzie tradycyjna, wyższa choinka może być zbyt obszerna. Taka choinka jest łatwa do umieszczenia w przestrzeni, a jednocześnie pozwala na piękne przystrajanie i stworzenie świątecznej atmosfery.

2. Choinka Sztuczna o Wysokości 220 cm (2,2 metra)

Choinka o wysokości 220 cm to popularny wybór dla tych, którzy marzą o większym i bardziej okazałym drzewku, ale nadal chcą korzystać z choinki sztucznej. Taki rozmiar choinki zapewnia imponującą objętność i pozwala na powieszenie większej ilości ozdób oraz światełek. Jest to idealna opcja dla osób, które posiadają przestronne wnętrza i chcą, aby choinka była głównym punktem świątecznego wystroju.

3. Choinka na Pniu: Oryginalność i Praktyczność

Choinka na pniu to nietypowa alternatywa dla tradycyjnych choinek. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie oryginalność w swoim świątecznym wystroju. Choinki na pniu różnią się wysokością i średnicą pnia, ale wyróżnia je nietypowa forma osadzona na pniu drzewa. To doskonała opcja dla osób, które chcą zaskoczyć swoich gości oryginalnym podejściem do tradycji świątecznej choinki.

Podsumowując, wybór idealnej choinki sztucznej zależy od Twoich preferencji, dostępnego miejsca i gustu. Choinka o wysokości 180 cm jest idealna dla tych z ograniczoną przestrzenią, 220 cm to wybór dla tych, którzy pragną większej okazałości, a choinka na pniu to opcja dla miłośników oryginalności. Niezależnie od wyboru, każda z tych choinek może stać się piękną ozdobą Twojego domu podczas świąt Bożego Narodzenia.

 

Jak udekorować Sztuczną Choinkę?

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie prawdziwych Świąt Bożego Narodzenia bez tradycyjnie ubranej choinki! W naszym sklepie znajdziesz Najładniejsze sztuczne choinki W polskich domach coraz częściej, zamiast naturalnych, pojawiają się sztuczne drzewka, a wraz z nimi pytanie - jak je przyozdobić? Ozdabianie choinki jak prawdziwa to wyjątkowy moment. 

Przygotowaliśmy więc garść praktycznych porad na temat dekoracji sztucznej choinki. Dzięki nim Twoje bożonarodzeniowe drzewko będzie prezentowało się niezwykle estetycznie i proporcjonalnie, a Ty zagwarantujesz sobie wspaniały, świąteczny klimat. Nie wiesz którą choinkę wybrać dla siebie? Sprawdź nasz ranking Najładniejsza Choinka

Wymodeluj gałązki sztucznej choinki

Przygotowanie sztucznej choinki jak żywej do ozdabiania jest znacznie prostsze i szybsze niż naturalnych drzewek. Nie musisz oczyszczać jej z ziemi, zadomowionych w niej pajączków czy połamanych gałązek. Co jest więc do zrobienia? Sztuczną choinkę wystarczy wytrzeć z kurzu i wymodelować jej gałązki tak, jak Ci się podoba. Możesz ułożyć je na wzór naturalnego drzewka, ale również zdecydować się na bardziej rozłożystą lub strzelistą wersję. Masz pełną swobodę! Daj się skusić i zakup Najładniejsze sztuczne choinki dostępne na rynku!

Na pierwszy ogień - lampki

Na choince warto umieścić lampki na samym początku z 2 powodów:

1. Przepięknie rozświetlą ozdoby, zamiast je zasłaniać,

2. Unikniesz widoku nieestetycznie wystającego kabla.

Zanim zaczniesz rozwieszać lampki na drzewku, upewnij się, czy na pewno nadal działają. Gwarantujemy, że nie chcesz musieć rozbierać przepięknie udekorowanej choinki, gdyby na koniec okazało się, że światełka są zepsute. :)

Aby lampki były równomiernie umieszczone na gałązkach polecamy nakładać je metodą “naokoło” lub “z góry na dół”. Jak to zrobić?

Metoda “naokoło”

Początek kabla z lampkami owiń wokół czubka choinki, a następnie zacznij układać go na najwyższych gałązkach, obchodząc drzewko dookoła. Stopniowo schodź coraz niżej, aż najniższa linia gałązek u podstawy będzie przyozdobiona światełkami.

Metoda “z góry na dół”

Polega na układaniu lampek na choince pionowymi pasami z góry na dół. Kabel ze światełkami przekłada się przez podstawę czubka choinki i rozkłada aż do dołu - po obu stronach drzewka.

Duże na dole, małe na górze

Pora na główne elementy dekoracyjne, czyli bombki, figurki, wycinanki i inne wiszące ozdoby, które mogą przybrać dowolną formę. Tutaj ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Aby drzewko wyglądało proporcjonalnie, dekoracje warto umieszczać zgodnie z ich wielkością: duże ozdoby na dole choinki, mniejsze na górze, a średnie pomiędzy nimi. W ten sposób ciężkie bombki nie będę wyginały cienkich, górnych gałązek i spadały na podłogę. Jadalne ozdoby, takie jak pierniczki, czekoladowe figurki czy cukierki umieść na końcu gałązek, zamiast w głębi choinki. Dzięki temu smakołyki będzie można z łatwością zdjąć i zjeść.

Pamiętaj też, że nie tylko wielkość, ale i kolorystyka dekoracji odgrywa ogromną rolę w wyglądzie drzewka! Zadbaj, aby barwy ozdób współgrały ze sobą. Możesz na przykład połączyć np. białe i niebieskie, złote i czerwone czy też złote i zielone dekoracje, aby uzyskać spójny efekt. Nie wiesz która choinkę wybrać? Chcesz aby twoja choinka sztuczna wyglądała jak żywa? Zapraszamy cię do naszego rankingu w którym przedstawiamy Najlepsza Sztucza Choinkę Bożonarodzeniowa na rok 2023!

Poprzedni artykuł Następny artykuł