Najlepsze stacje pogodowe - stacje pogody do domu!

Autor: Ola Wieloch 2020/03/13

Najświeższa prognoza pogody 24 godziny na dobę? Nie musisz włączać telewizji! Sprawdzaj pogodę na bieżąco dzięki stacji pogodowej! Odczytasz z niej najważniejsze parametry i od razu dowiesz się co czeka Cię po wyjściu z domu! Jak działają stacje pogodowe, czym są i jakie polecamy? Zostańcie z nami i przekonajcie się!

Stacje pogodowe modele

Co to jest stacja pogodowa?

Stacja pogodowa, inaczej meteorologiczna to praktyczne urządzenie, które dzięki zainstalowanym czujnikom, precyzyjnie podaje parametry związane z pogodą. I nie jest to jedynie temperatura! Ze stacji pogodowych odczytacie dane dotyczące wiatru, wilgotności czy też ilości opadów. Domowe stacje pogodowe mogą być również wyposażone w dodatkowe, ciekawe funkcje, więc nawet najbardziej wymagający będą z nich zadowoleni!

Najlepsze stacje pogodowe

Gdzie zainstalować stację pogodową?

Stacje pogodowe mogą być instalowane w dwóch miejscach. Na zewnątrz budynku domu lub po prostu w którymś z domowych pomieszczeń. W zależności od rodzaju wybranej stacji, jedna z tych opcji będzie dla niej bardziej odpowiednia. Zanim zamontujecie stację pogodową przed domem, sprawdźcie czy faktycznie powinna się ona tam znaleźć! W instrukcji obsługi na pewno znajdziecie taką informację, więc nie wyrzucajcie jej za wczasu do kosza. A jaką stację wybrać? Odpowiedź za moment, dlatego koniecznie zapoznajcie się z naszą listą!

Domowa stacja pogodowa

Stacja pogodowa Sencor SWS 4000

Stacja pogody SWS 4000 to zgrabne urządzenie w rozsądnej cenie, które pozwoli Ci sprawdzić pogodę za oknem na bieżąco! O tym co na zewnątrz, poinformuje Cię ikona, odpowiadająca 4 rodzajom pogody: słonecznie, lekkie zachmurzenie, zachmurzenie oraz deszcz. Poza stanem widocznym gołym okiem, dowiesz się również o temperaturze wewnątrz (0 do +50 stopni Celsjusza) oraz zewnątrz (-20 do +60 stopni Celsjusza) Twojego domu. Stacja wskazuje również wilgotność względną w przedziale od 20% do 90%. Bez problemu ustawicie sobie czas i datę oraz format temperatury i godziny. Co ciekawe, samą stację możecie wykorzystać także jak budzik! Takie to urządzenie wielofunkcyjne! Stację SWS 4000 możecie położyć na stoliku nocnym, na parapecie lub zawiesić na ścianie - gdzie będzie Wam odpowiadać. Co ważne, stacja może być podłączona do nawet 3 czujników, a transmisja sygnałów pomiędzy jednostką główną, a czujnikiem jest do 30m na przestrzeni otwartej. Stacja zasilana jest bateriami typu AAA, a częstotliwość nadawania czujnika wynosi 433 MHz. W swojej półce cenowej to hit, więc sięgajcie po nią śmiało!

Stacja pogodowa Sencor SWS 4250 Stacja pogodowa Sencor SWS 4250 Sencor

165.90 zł 144.90 zł

Stacja pogodowa Sencor SWS 4000

Stacja pogodowa Sencor SWS 270

Stacja pogodowa Sencor SWS 270 to jeszcze bardziej nowoczesna wersja tego urządzenia. Wizualnie stacja ta jest bardziej dopieszczona i prezentuje się fenomenalnie, dzięki 4,7 calowemu wyświetlaczowi. Jeśli chodzi o jej najważniejsze parametry, to tak jak poprzedni model pokaże nam ona temperaturę wewnątrzną (od 0 do 50 stopni Celsjusza) oraz zewnętrzną ( od -50 do +70 stopni Celsjusza). Wilgotność względna pokazywana w przedziale: 20% do 95% - bardziej precyzyjna. Wyróżniający element to 12 godzinna prognoza pogody, bazująca na danych dotyczących zmian ciśnienia. Stacja wskaże nam także wartość ciśnienia i jaki jest jego trend. Możemy ustawić sobie w niej stopień jasności wyświetlacza, co stanowi ogromny plus - zwłaszcza w nocy, kiedy nie chcemy by urządzenie zbyt mocno świeciło. Samą jednostkę możemy zarówno położyć na stole jak i zawiesić, więc mamy w tym względzie dowolność. Podobnie jak Sencor SWS 4000 zasilana jest bateriami AAA, a czujnik działa na wolnej przestrzeni do 60m! Cena stacji SWS 270 jest nieco wyższa niż modelu powyżej i oscyluje na poziomie średniej półki cenowej. Jeśli szukacie bardziej zaawansowanego urządzenia do pogody, to wybierzcie właśnie ją!

Stacja pogodowa Sencor SWS 270

Stacja pogodowa Sencor SWS 8700

Naszą listę TOP3 stacji pogodowych zamyka model marki Sencor SWS 8700. Jest to urządzenie najdroższe, ale też najbardziej zaawansowane jeśli chodzi o podawane informacje. Stacja pogodowa posiada wyświetlacz o przekątnej 7,3 cala, na którym wyświetla się wiele kolorów (256 zmiennych) w zależności od wartości temperatury oraz wilgotności. Dzięki doskonałym właściwościom wyświetlacza, możemy odczytywać parametry ze stacji nawet, gdy znajduje się ona w pełnym słońcu. Tak jak model SWS 270, posiada ona funkcję prognozowania pogody w oparciu o dane ze zmian temperatury oraz ciśnienia. Co ciekawe i istotne, stacja ta alarmuje nas o możliwości pojawienia się gołoledzi czy upału! Rewelacyjna opcja! Nadaje się ona do podłączenia nawet 8 czujników, co zdecydowanie przebija dwa pozostałe urządzenia. Znajdzie zastosowanie dodatkowe jako zegar oraz budzik, a dzięki 3 stopniowej regulacji jasności urządzenia, możemy dopasować ją do pory dnia. Jednostka główna (stacja) zasilana na baterie AA. Jeśli czujesz, że chcesz być naprawdę dobrze poinformowany i znać dużo detali wiążących się z pogodą, ten model jest dla Ciebie stworzony! Według nas to praktyczny i pomocny gadżet, na który warto się zdecydować!

Stacja pogodowa Sencor SWS 8700

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Marka Mepal Marka Mepal

  Mepal - holenderska marka specjalizująca się w wyposażeniu do przechowywania żywności. Co sprawia, że należy do światowej czołówki i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów? Dowiedz się, czytając ten artykuł.

  2022/04/26 Czytaj dalej
 • Jaką Suszarkę Ogrodową Kupić? Jaką Suszarkę Ogrodową Kupić?

  Na etapie wyboru odpowiedniej suszarki do prania ogrodowej, wiele osób zastanawia się na co szczególnie zwrócić swoją uwagę. W tym treściwym artykule, postaramy się rozwinąć ten wątek, tak abyś mógł zaczerpnąć z niego praktyczne wskazówki dla siebie.

  2022/04/13 Czytaj dalej
 • Co to jest kubek termiczny? Co to jest kubek termiczny?

  Co to jest kubek termiczny i czym różni się od standardowego termosu? Dlaczego kubek termiczny nie trzyma ciepła? Na te pytania oraz więcej odpowiadamy w tym artykule. Przeczytaj po więcej!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/03/08 Czytaj dalej
 • Akcesoria do prania Akcesoria do prania

  Poszukujesz skutecznych akcesoriów, które przyspieszą proces Twojego prania, a nawet suszenia i prasowania? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Piszemy między innymi o: siatkach na pranie, koszach na pranie, suszarkach i więcej!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/02/01 Czytaj dalej
 • Prezenty Walentynkowe Prezenty Walentynkowe

  Chciałbyś podarować jej wyjątkowy prezent, który wywoła szczery uśmiech na twarzy? Czego zatem poszukujesz? W SuperWnetrze.pl znajdziesz przede wszystkim praktyczne prezenty, które z pewnością posłużą na długie lata. Przeczytaj po więcej.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/28 Czytaj dalej