Segregacja odpadów - kosze do segregacji Brabantia

Autor: Ola Wieloch 2020/02/14

Segregowanie śmieci to ważny aspekt dbania o naszą planetę. Odpowiednie sortowanie odpadków pozwala na między innymi ponowne ich wykorzystanie, czyli recykling. Do recyklingu nadaje się nie tylko szkło, lecz nawet plastik! Z kolei z odpadków z żywności może powstać biomasa wykorzystywana później chociażby jako biopaliwo. CIEKAWOSTKA: W Krakowie na składowisku odpadów Barycz, znajduje się ogromny kompostownik, z którego powstaje biogaz przetwarzany na energię elektryczną i cieplną! Wytworzona energia zaspokaja potrzeby energetyczne całego składowiska! Warto więc być bardziej świadomym i spróbować wdrożyć ekologiczne rozwiązania w swoim domu! Co może Wam ułatwić segerację? Z pewnością będzie to odpowiedni kosz do segregacji odpadów! Słów o nich kilka już za chwilę! Kosze na śmieci segregacja ruszamy z tematem!

Niebieski i szary kosz na śmieci Brabantia Sort and Go

Kosze na odpady segregowane - domowa segregacja śmieci

Pierwszy, świadomy krok dotyczący segracji odpadów zaczyna się w naszym domu. To my decydujemy o tym co trafia do kuchennego kosza. Czy wrzucamy do niego co nam się nawinie pod rękę czy bardziej zwracamy uwagę co, z czym łączyć. Sortowanie śmieci wcale nie jest skomplikowane. Nie wymaga to od nas super specjalistycznej wiedzy ani gigantycznych funduszy. Potrzebujemy jedynie odrobiny dobrej woli i odpowiednie kosze na odpady segregowane (o których za moment)! Jesteśmy przekonani, że jeśli uda Wam się wdrożyć świadomą segregację odpadków, to stanie się ona dla Was chlebem powszednim i wejdzie Wam to w nawyk. Zacznijcie od zaraz, warto spróbować! Sprawdźcie tylko jak się do podstawowej segregacji zabrać! Kosze na śmieci segregacja - czas start!

Kosze na śmieci Brabantia z kolekcji Sort and Go

Jak segregować śmieci? Jaki kosz na segregację śmieci?

Według najnowszych rozporządzeń powinniśmy odpadki sortować według 5 kategorii. Musimy mieć osobny kosz na segregację śmieci, czyli na: papier, metal i tworzywa sztuczne, szkło, bioodpady oraz odpady zmieszane. Jeśli nie mamy możliwości aż tak dokładnej segregacji, złączmy w 1 pojemniku papier, metal oraz tworzywa. Nawet w przypadku niewielkich mieszkań jesteśmy w stanie zorganizować sobie przestrzeń na mini sortownię odpadków. Jak? Oto nasze propozycje:

- Bioodpadki i odpady zmieszane przechowujcie w 2 pojemnikach pod zlewem (lub innym miejscu w kuchni). Takie odpadki generujemy najczęściej, dlatego warto kosze mieć w zasięgu rąk. Z reguły bioodpadki to drobne śmieci jak np. obierki po warzywach czy resztki jedzenia, więc taki kosz na segregację śmieci nie musi być duży - nie będzie zajmować cennej przestrzeni.

- W luźniejszym kącie kuchni postawcie troszkę wyższy kosz do segregacji odpadów na plastiki i metale. By móc wrzucać do niego wiele butelek i puszek, bez ciągłego wyciągania worka, skorzystajcie z super gadżetu, jakim jest zgniatarka do butelek! Dzięki niej pomieścicie zdecydowanie więcej plastikowych odpadków w Waszym koszu. W dodatku bez żadnego wysiłku!

- Na balkonie z kolei, możemy wygospodarować miejsce na większy kosz do segregacji odpadów, w którym będziemy składować szklane butelki lub słoiki. Ten rodzaj odpadków "produkuje się" w nieco wolniejszym tempie niż pozostałe, dlatego by nam nie zawadzały swoją obecnością, można je właśnie wyeksmitować poza zasięg naszego wzroku. Pamiętajcie tylko aby przed włożeniem do kosza, szkło wcześniej umyć! Jeśli nie znajdziecie dla tego typu śmieci odpowiedniego lokum, warto na bieżąco wyrzucać je wtedy do ogólnie dostępnego na Waszym osiedlu kubła na szkło. P.S. będziecie wtedy nie tylko eko, ale również fit. W końcu ruch to zdrowie!

Kosze do segregacji odpadów Sort and Go

Kosz do segregacji odpadów

Jeśli dobrnęliście z nami do tego miejsca, to czas najwyższy przedstawić Wam super pojemniki do segregowania odpadków! Marka Brabantia trafia w sedno i proponuje idealne kosze na śmieci, które ułatwią Wam wdrożenie się w proces sortowania kuchennych odpadków! Są to pojemniki z serii Sort & Go. Znajdziecie je w 4 różnych pojemnościach: 3l, 6l, 12l oraz 16l, jak i 4 wariantach kolorystycznych: białym, żółtym, miętowym i szarym. Pozwoli Wam to nie tylko dopasować kosz pod względem wielkości, lecz nawet designu! W końcu wszyscy chcemy mieć super-piękne kuchnie! Kosze na odpady segregowane Brabantia Dzięki wielu wariantom koszy Sort & Go, możecie wybrać te, które będą najlepsze do konkretnych rodzajów odpadków. Wybierzcie je według własnego uznania albo skorzystajcie z naszej malutkiej podpowiedzi:

- kosze na odpady segregowane o pojemności 3 litrów super sprawdzą się do łazienki i do odpadków kosmetycznych
- kosze 6 litrowe wykorzystajcie w kuchni do bioodpadków i odpadów mieszanych
- 12 litrowe kosze to idealna opcja na plastikowe butelki z wody oraz metalowe puszki
- 16 litrowe pojemniki pomieszczą bez problemu szklane butelki czy słoiki po dżemach

Pojemniki do segregacji odpadów Brabantia

Kosz na segregację śmieci Sort & Go

Dlaczego kosze na odpady segregowane Sort & Go? Pojemniki Brabantii stworzone są z myślą o naprawdę prostej, intuicyjnej segregacji odpadów. Nie tylko samo sortowanie staje się banalnie proste, ale również sprawne i szybkie ich pozbywanie się z wnętrza! Kosze posiadają wygodne rączki, za które z łatwością możemy je przenosić i specjalne uchwyty ułatwiające opróżnianie zawartości. Dzięki pokrywkom, przechowywane odpadki nie będą rozsiewać dookoła nieprzyjemnej woni, jednak można je także bez problemu zostawić w pozycji uchylonej. Pojemniki Sort & Go wyróżniają się także kompaktową konstrukcją, więc ustawienie ich w dowolnym miejscu jest banalne. Kosz nadaje się do tradycyjnego przechowywania w półce, na podłodze, ale również do zawieszenia na ścianie! Tak dużo możliwości i ogromna funkcjonalność koszy Sort & Go sprawia, że musicie je mieć u siebie! Kosze na śmieci segregacja - zacznij już teraz!

Kosze Brabantia do segregowania śmieci

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Jak układać żywność w lodówce? Jak układać żywność w lodówce?

  W Polsce marnuje się ok. 5 mln ton, na świecie aż 1,3 mld ton wyprodukowanej żywności rocznie (dane ONZ). Wystarczyłoby uratować 1/4 tego, co marnujemy, aby wykarmić wszystkich głodujących na świecie. Co sekundę wyrzucamy 184 bochenki chleba!

  2023/01/31 Czytaj dalej
 • Jak oczyścić powietrze w domu? Jak oczyścić powietrze w domu?

  Mój dom – moja twierdza. To miejsce, w którym możemy odpocząć i schronić się przed tym, co na zewnątrz. Łatwo założyć, że zanieczyszczenie powietrza jest problemem tylko zewnętrznym, ale to samo powietrze zawierające ślady spalin samochodowych, pyłu...

  2023/01/26 Czytaj dalej
 • Jak usunąć kamień z czajnika? Jak usunąć kamień z czajnika?

  Czajnik to rodzaj garnka, zwykle metalowego, używanego do gotowania wody. Jako jeden z najstarszych i najczęściej używanych przedmiotów kuchennych towarzyszy nam od tysięcy lat. Od brązu i żelaza po porcelanę i szkło – na przestrzeni wieków czajnik....

  2023/01/16 Czytaj dalej
 • Najlepsze metody na sprawdzenie pogody Najlepsze metody na sprawdzenie pogody

  Jak często zdarzało Ci się sprawdzać pogodę w telefonie, która okazała być się błędna? Aktualnie w prawie każdym telefonie komórkowym możemy sprawdzić temperaturę. Niestety często okazuję się zwodnicza, a my jesteśmy ubrani nadwymiar lub za zimno. Termome

  2023/01/05 Czytaj dalej
 • Jaki budzik wybrać? Jaki budzik wybrać?

  Idea budzika pojawiła się już w starożytności. Według legendy, pierwszy budzik (zegar wodny wyposażony w gwizdek) stworzył Platon około 400 r.p.n.e. W średniowiecznych Chinach przełomem były zegary ogniowe. Za sprawą przepalanych nici dany ciężar upadał

  2022/11/30 Czytaj dalej