Szklanki do gorących napojów - kawa i herbata ciepłe na dłużej

Autor: Ola Wieloch 2019/01/21

Szklanki termiczne zdobywają coraz większą popularność i są doskonałym uzupełnieniem domowej zastawy na napoje. Te rodzaje szklanek, idealnie nadają się do serwowania zarówno gorących jak i zimnych napojów. Dzięki różnorodnym formom oraz pojemnością mogą być wykorzystywane do podawania konkretnych typów kaw. Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego warto mieć w swojej kuchni termiczne szklanki z podwójną ścianką i jakie możemy Wam polecić, to koniecznie zostańcie z nami!

Szklanki termiczne do latte Amo 2szt 250ml Szklanki termiczne do latte Amo 2szt 250ml Vialli Design

65.90 zł 59.90 zł

Szklanki termiczne 2 szt Cristallo 300 ml Szklanki termiczne 2 szt Cristallo 300 ml Vialli Design

65.90 zł 59.90 zł

Szklanki termiczne na gorącą czekoladę

Solidny kawałek szkła

Choć szkło kojarzy nam się z dosyć kruchym materiałem, które łatwo ulega zniszczeniu, szklanki termiczne są przykładem zaprzeczającym temu twierdzeniu. Dlaczego? Otóż do ich produkcji wykorzystywane jest szkło borokrzemowe, które charakteryzuje się niższym współczynnikem rozszerzalności cieplnej. Dzięki temu, wykazuje większą odporność na nagłą zmianę temperatury. Od zwykłego, tradycyjnego szkła odróżnia je także masa - jest od niego lżejsze. Szkło borokrzemowe pozwala również na długie użytkowanie bez uszczerbku na ich wyglądzie — są one bardziej odporne na obicia i zarysowanie niż tradycyjne szkło, przy czym nie tracą po dłuższym czasie na transparentności. Możemy się nimi cieszyć przez bardzo długi czas.

Szklanki termiczne do latte

Jak działają szklanki termiczne?

Dlaczego szklanki termiczne zachowują temperaturę napojów, a przy tym nie parzą w dłonie nawet jeśli mamy w środku gorącą kawę? Sekret polega na budowie szklanek termicznych. Szklanki te stworzone są z dwóch warstw szkła, które oddzielone są pustą przestrzenią wypełnioną powietrzem. Sprawia to, że zimne napoje wolniej się nagrzewają, a gorące wolniej tracą ciepło. Dla osób, które są bardzo zajęte i robią kilkanaście rzeczy naraz zapominając o przygotowanym wcześniej napoju, szklanki termiczne są idealnym rozwiązaniem! Nawet jeśli wciągniecie się w pracę przed komputerem lub w domowe obowiązki, po długim czasie wciąż będziecie mogli cieszyć się gorącą herbatą i kawą!

Szklanki termiczne 2szt. 250ml Diva Szklanki termiczne 2szt. 250ml Diva Vialli Design

58.90 zł 53.90 zł

Szklanki termiczne 2szt. Cristallo 250ml Szklanki termiczne 2szt. Cristallo 250ml Vialli Design

58.90 zł 53.90 zł

Szklanka termiczna do kawy latte

Nowoczesny design szklanek na kawę

Nowoczesny design szklanek termicznych sprawia, że nie są to tylko praktyczne naczynka, ale także ciekawy sposób na serwowanie gościom i bliskim pysznych, aromatycznych napojów. Przezroczyste szkło uwidacznia całe wnętrze szklanki i nadaje efektu "wow". W szklankach termicznych każdy napój będzie wyglądał niczym zawieszony w powietrzu, dzięki czemu będzie się jeszcze atrakcyjniej i pyszniej prezentował! Szklanki termiczne nie są drogim gadżetem, dlatego zdecydowanie warto posiadać ich komplet w swojej kuchennej szafce!

szklanka termiczna owalna na kawę

Jakie szklanki termiczne kupić?

Wybór szklanek termicznych jest obecnie naprawdę duuuży! Mamy między innymi małe szklanki na espresso i wysokie do latte macchiatto. Znajdziecie także szklanki do gorących napojów o obłym kształcie z uchwytem, które idealnie nadają się do serwowania herbaty lub cappuccino. Tak naprawdę można z nich stworzyć różnorodny, aczkolwiek zgrany komplet i podawać napoje na wiele odmiennych sposobów. Fajne szklanki z podwójną ścianką posiada marka Bodum. Występują one w kilku formach. Mamy uniwersalne szklaneczki pasujące do każdego napoju jak również te, przeznaczone do konkretnych rodzajów kawy. Ich minusem może być cena, którą należy określić jako stosunkowo wysoką. Z drugiej strony jednak, tego typu szklanki mogą być potraktowane jako elegancki i ciekawy prezent, więc warto je mieć na uwadze. W atrakcyjnej cenie dostępne są szklanki termiczne od Vialli Design oraz Lamart. Cechują się one wysoką jakością wykonania, ładnie się prezentują, a przy tym nie nadszarpną naszego budżetu. Szklanki od Vialli Design połączone są w zgrabne komplety! Na romantyczne popołudnie we dwoje przy ulubionej kawie przyda się dwuczęściowy zestaw, z kolei podczas spotkania z koleżankami możemy wyłożyć kawę na ławę w zgrabnych, 6 kubeczkach. Dla każdego znajdzie się coś dobrego! Jeśli jesteście smakoszami gorących napojów, koniecznie musicie uzbroić się w szklanki termiczne!

szklanki do gorących napojów - szklanki z podwójną ścianką

Poprzedni artykuł Następny artykuł