Szklanki termiczne - kawa i herbata ciepłe na dłużej

Autor: Ola Wieloch 2019/01/21

Szklanki termiczne zdobywają coraz większą popularność i są doskonałym uzupełnieniem domowej zastawy. Idealnie nadają się do serwowania zarówno gorących jak i zimnych napojów. Swoją formą oraz pojemnością mogą służyć konkretnym rodzajom kaw. Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego warto mieć w swojej kuchni termiczne szklanki i jakie możemy Wam polecić, to koniecznie zostańcie z nami!

Solidny kawałek szkła

Choć szkło kojarzy nam się z dosyć kruchym materiałem, które łatwo ulega zniszczeniu, szklanki termiczne są przykładem zaprzeczającym temu twierdzeniu. Dlaczego? Otóż do ich produkcji wykorzystywane jest szkło borokrzemowe, które charakteryzuje się niższym współczynnikem rozszerzalności cieplnej. Dzięki temu, wykazuje większą odporność na nagłą zmianę temperatury. Od zwykłego szkła odróżnia je także masa - jest od niego lżejsze. Szkło borokrzemowe pozwala również na długie użytkowanie bez uszczerbku na ich wyglądzie — są one bardziej odporne na obicia i zarysowanie niż tradycyjne szkło, przy czym nie tracą po dłuższym czasie na transparentności.

Jak to "działa?"

Dlaczego szklanki termiczne zachowują temperaturę napojów, a przy tym nie parzą w dłonie nawet jeśli mamy w środku gorącą kawę? Sekret polega na budowie szklanek termicznych. Szklanki te stworzone są z dwóch warstw szkła, które oddzielone są pustą przestrzenią wypełnioną powietrzem. Sprawia to, że zimne napoje wolniej się nagrzewają, a gorące wolniej tracą ciepło. Dla osób, które są bardzo zajęte i robią kilkanaście rzeczy naraz zapominając o przygotowanym wcześniej napoju, szklanki termiczne są idealnym rozwiązaniem! Nawet jeśli wciągniecie się w pracę przed komputerem lub w domowe obowiązki, po długim czasie wciąż będziecie mogli cieszyć się gorącą herbatą i kawą!

Nowoczesny design

Nowoczesny design szklanek termicznych sprawia, że nie są to tylko praktyczne naczynka, ale także ciekawy sposób na serwowanie gościom i bliskim pysznych, aromatycznych napojów. W szklankach termicznych każdy napój będzie wyglądał niczym zawieszony w powietrzu, dzięki czemu jeszcze lepiej będzie się prezentować! Szklanki termiczne nie są drogim gadżetem, dlatego zdecydowanie warto posiadać ich komplet w swojej kuchennej szafce!

Poprzedni artykuł Następny artykuł