Termos obiadowy - co warto wiedzieć?

Autor: SuperWnetrze.pl 2021/12/16

Termos obiadowy - jak używać?

Termos obiadowy to wciąż niezwykle praktyczny produkt na miarę dzisiejszych czasów. Ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie, termos obiadowy możemy wykorzystywać do przechowywania w nim ciepłych posiłków, szczególnie dań jednogarnkowych takich jak: bigos, chili con carne, gulasz, leczo czy też risotto. Co więcej, może on również posłużyć w celu przetransportowania ze sobą pysznej zupy do miejsca pracy, bądź gdziekolwiek dalej się udajemy. Warto też dodać, iż termos obiadowy podtrzymuje nie tylko wysokie temperatury jedzenia ale i również te niskie. Jeśli zatem chcemy w nim przetrzymać dania na zimno, które okazują się zbawieniem w upalne dni, np. chłodnik czy też gazpacho - sprawdzi się tak samo niezawodnie.

Gdzie zabierać termos obiadowy?

Termos obiadowy możemy zabierać ze sobą w różne miejsca poza domem, a zwłaszcza w te, w których nie ma dostępu do sklepu, czy też bufetu z jedzeniem. Termos obiadowy zapewnia dodatkowy komfort, zwłaszcza podczas górskich wędrówek, jazdy na nartach, czy też rejsów po jeziorze. We wszystkich tych wyjątkowych okolicznościach sprawdza się naprawdę doskonale, choć stosowanie go w swojej codzienności również od tego nie wybiega. Termos obiadowy możesz bowiem bez problemu zabierać do swojej pracy, czy też do środka transportu, którym przemieszczasz się każdego dnia. Termos na obiad może być też idealnym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców, szczególnie tych, przemierzających dalekie trasy.Który termos obiadowy wybrać? Jaki termos obiadowy jest najlepszy? Sprawdź top 20 termosów obiadowych.


Termos obiadowy - jak długo trzyma ciepło?

Decydując się na kupno termosu obiadowego zależy nam na tym, aby wybrany przez nas produkt, przede wszystkim utrzymywał odpowiednią temperaturę naszego posiłku przez jak najdłuższy czas. Tutaj pojawia się zatem kluczowe pytanie. Jak długo trzyma ciepło standardowy termos obiadowy? Uznaje się, że standardowy termos obiadowy utrzymuje stałą temperaturę przechowywanych posiłków do nie mniej niż 5-6 godzin. Natomiast część producentów, zawyża podawane informacje, gdyż wliczają w to również dodatkowy czas, w którym temperatura całkowicie spada. Jeśli chodzi o lepsze termosy, które utrzymują odpowiednią temperaturę posiłków przez dłuższy czas niż ten standardowy - to ich wewnętrzne ścianki wykonywane są ze stalowej izolacji próżniowej (18/8). Przykładem takiego termosu obiadowego jest: termos na obiad Fuori oraz termos na zupę od Vialli Design. Utrzymują odpowiednią temperaturę posiłków: ciepłych do 12 godzin oraz zimnych - nawet do 16 godzin!

 

Termos obiadowy 750ml FUORI miętowy 28159 Termos obiadowy 750ml FUORI miętowy 28159 Vialli Design

109 zł 94.32 zł

Termos obiadowy 500ml FUORI różowy 27732 Termos obiadowy 500ml FUORI różowy 27732 Vialli Design

74.89 zł 63.32 zł


Jaki termos obiadowy dla dziecka?

Wybierając odpowiedni termos obiadowy dla swojego dziecka - przede wszystkim zwróć uwagę na to, jak dużo w ciągu dnia je Twoje dziecko i w jakich częstotliwościach - a następnie dopasuj do tego odpowiednią pojemność termosu. Termos obiadowy dla dzieci zazwyczaj wykonywany jest w mniejszych rozmiarach w porównaniu do tych klasycznych. Najczęściej posiadają one od ok. 250 ml do 450 ml. Zobacz: termos obiadowy dla dziecka 480 ml. Kolejnym ważnym aspektem, który powinieneś wziąć pod uwagę kupując termos obiadowy dla dziecka, jest jego szczelność. To naprawdę istotne, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie naszej pociechy. Z resztą odpowiednia szczelność każdego termosu obiadowego to podstawa. Zadbaj zatem o to, aby korek, jego uszczelka oraz nakrętka termosu były wykonane w jak najwyższej jakości i charakteryzowały się poprawną szczelnością. Innym aspektem, który może być ważnym dla młodszego dziecka, jest całkowita waga termosu obiadowego - co może mieć ogromne znaczenie, kiedy dziecko samodzielnie zabiera go ze sobą, na przykład do szkoły.

Podsumowanie

Podsumowując, termos obiadowy to bardzo przydatny przedmiot użytku codziennego, bądź też okazjonalnego. Zapewni komfort nie tylko w miejscu pracy ale i również podczas dalekich wycieczek górskich, wypraw na narty czy też rejsów na jeziorze. W termosie obiadowym można przechowywać zarówno ciepłe, jak i zimne posiłki. Potrafi on bowiem zachować odpowiednią temperaturę przechowywanych dań na wiele godzin. Przy wyborze odpowiedniego termosu obiadowego dla dziecka, zwróć uwagę na takie aspekty jak: szczelność, pojemność oraz waga.

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Dyfuzor zapachowy Cocodor Dyfuzor zapachowy Cocodor

  Czytanie ciekawych książek, oglądanie pasjonujących filmów czy spędzanie czasu z zaproszonymi gośćmi - można sobie umilić dyfuzorami zapachowymi o wyjątkowych nutach aromatycznych. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/24 Czytaj dalej
 • Moździerz - co to jest? Moździerz - co to jest?

  Moździerz służy do rozdrabniania i ucierania przypraw, nasion i świeżych ziół. Dzięki moździerzowi można stworzyć własne, naturalne i niepowtarzalne kompozycje ziołowe do gotowania, marynaty do mięs oraz słodkie dodatki do ciast. Czytaj więcej.

  2022/01/17 Czytaj dalej
 • Co na dzień babci i dziadka? Co na dzień babci i dziadka?

  Dzień babci i dziadka to wyjątkowy czas, w którym mamy okazję wyrazić im swoją wdzięczność, szacunek oraz miłość. I choć można zrobić to na wiele sposobów, to jednak najpopularniejszym wciąż pozostaje ciepły gest. Czytaj więcej.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/11 Czytaj dalej
 • Zdrowe odżywianie - potrzebne informacje Zdrowe odżywianie - potrzebne informacje

  Zdrowa dieta pomaga chronić przed niedożywieniem we wszystkich jego formach, a także przed chorobami niezakaźnymi (NCD), w tym takimi jak cukrzyca, choroby serca, udar i nowotwory. Zobacz ten artykuł, aby przeczytać więcej.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/01/10 Czytaj dalej
 • Saturator - co to jest? Saturator - co to jest?

  Saturator to innowacyjne urządzenie na miarę XXI wieku. Dzięki nim z szybki i prosty sposób można samodzielnie przyrządzić swoją własną wodę gazowaną w odpowiednim smaku. Posiadanie takiego urządzenia z pewnością zaoszczędzi Ci dodatkowe pieniądze.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/12/08 Czytaj dalej