Termos obiadowy - co warto wiedzieć?

Autor: SuperWnetrze.pl 2021/12/16

Termos obiadowy - jak używać?

Termos obiadowy to wciąż niezwykle praktyczny produkt na miarę dzisiejszych czasów. Ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie, termos obiadowy możemy wykorzystywać do przechowywania w nim ciepłych posiłków, szczególnie dań jednogarnkowych takich jak: bigos, chili con carne, gulasz, leczo czy też risotto. Co więcej, może on również posłużyć w celu przetransportowania ze sobą pysznej zupy do miejsca pracy, bądź gdziekolwiek dalej się udajemy. Warto też dodać, iż termos obiadowy podtrzymuje nie tylko wysokie temperatury jedzenia ale i również te niskie. Jeśli zatem chcemy w nim przetrzymać dania na zimno, które okazują się zbawieniem w upalne dni, np. chłodnik czy też gazpacho - sprawdzi się tak samo niezawodnie.

Gdzie zabierać termos obiadowy?

Termos obiadowy możemy zabierać ze sobą w różne miejsca poza domem, a zwłaszcza w te, w których nie ma dostępu do sklepu, czy też bufetu z jedzeniem. Termos obiadowy zapewnia dodatkowy komfort, zwłaszcza podczas górskich wędrówek, jazdy na nartach, czy też rejsów po jeziorze. We wszystkich tych wyjątkowych okolicznościach sprawdza się naprawdę doskonale, choć stosowanie go w swojej codzienności również od tego nie wybiega. Termos obiadowy możesz bowiem bez problemu zabierać do swojej pracy, czy też do środka transportu, którym przemieszczasz się każdego dnia. Termos na obiad może być też idealnym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców, szczególnie tych, przemierzających dalekie trasy.Który termos obiadowy wybrać? Jaki termos obiadowy jest najlepszy? Sprawdź top 20 termosów obiadowych.


Termos obiadowy - jak długo trzyma ciepło?

Decydując się na kupno termosu obiadowego zależy nam na tym, aby wybrany przez nas produkt, przede wszystkim utrzymywał odpowiednią temperaturę naszego posiłku przez jak najdłuższy czas. Tutaj pojawia się zatem kluczowe pytanie. Jak długo trzyma ciepło standardowy termos obiadowy? Uznaje się, że standardowy termos obiadowy utrzymuje stałą temperaturę przechowywanych posiłków do nie mniej niż 5-6 godzin. Natomiast część producentów, zawyża podawane informacje, gdyż wliczają w to również dodatkowy czas, w którym temperatura całkowicie spada. Jeśli chodzi o lepsze termosy, które utrzymują odpowiednią temperaturę posiłków przez dłuższy czas niż ten standardowy - to ich wewnętrzne ścianki wykonywane są ze stalowej izolacji próżniowej (18/8). Przykładem takiego termosu obiadowego jest: termos na obiad Fuori oraz termos na zupę od Vialli Design. Utrzymują odpowiednią temperaturę posiłków: ciepłych do 12 godzin oraz zimnych - nawet do 16 godzin!

 

Termos obiadowy 750ml FUORI miętowy 28159 Termos obiadowy 750ml FUORI miętowy 28159 Vialli Design

142.90 zł 99.90 zł

Termos obiadowy 750ml FUORI stal matowa 28166 Termos obiadowy 750ml FUORI stal matowa 28166 Vialli Design

142.90 zł 99.90 zł

Termos obiadowy 500ml FUORI różowy 27732 Termos obiadowy 500ml FUORI różowy 27732 Vialli Design

95.90 zł 66.90 zł


Jaki termos obiadowy dla dziecka?

Wybierając odpowiedni termos obiadowy dla swojego dziecka - przede wszystkim zwróć uwagę na to, jak dużo w ciągu dnia je Twoje dziecko i w jakich częstotliwościach - a następnie dopasuj do tego odpowiednią pojemność termosu. Termos obiadowy dla dzieci zazwyczaj wykonywany jest w mniejszych rozmiarach w porównaniu do tych klasycznych. Najczęściej posiadają one od ok. 250 ml do 450 ml. Zobacz: termos obiadowy dla dziecka 480 ml. Kolejnym ważnym aspektem, który powinieneś wziąć pod uwagę kupując termos obiadowy dla dziecka, jest jego szczelność. To naprawdę istotne, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie naszej pociechy. Z resztą odpowiednia szczelność każdego termosu obiadowego to podstawa. Zadbaj zatem o to, aby korek, jego uszczelka oraz nakrętka termosu były wykonane w jak najwyższej jakości i charakteryzowały się poprawną szczelnością. Innym aspektem, który może być ważnym dla młodszego dziecka, jest całkowita waga termosu obiadowego - co może mieć ogromne znaczenie, kiedy dziecko samodzielnie zabiera go ze sobą, na przykład do szkoły.

Podsumowanie

Podsumowując, termos obiadowy to bardzo przydatny przedmiot użytku codziennego, bądź też okazjonalnego. Zapewni komfort nie tylko w miejscu pracy ale i również podczas dalekich wycieczek górskich, wypraw na narty czy też rejsów na jeziorze. W termosie obiadowym można przechowywać zarówno ciepłe, jak i zimne posiłki. Potrafi on bowiem zachować odpowiednią temperaturę przechowywanych dań na wiele godzin. Przy wyborze odpowiedniego termosu obiadowego dla dziecka, zwróć uwagę na takie aspekty jak: szczelność, pojemność oraz waga.

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Jakie dekoracje świąteczne wybrać? Jakie dekoracje świąteczne wybrać?

  Święta Bożego Narodzenia to dla każdego wyjątkowy czas. W kuchni unosi się zapach pierników, dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja, a na ulicach klimat tworzą kolorowe lampiony.

  2022/11/04 Czytaj dalej
 • Jaki lunchbox wybrać? Jaki lunchbox wybrać?

  Mepal - holenderska marka specjalizująca się w wyposażeniu do przechowywania żywności. Co sprawia, że należy do światowej czołówki i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów? Dowiedz się, czytając ten artykuł.

  2022/10/26 Czytaj dalej
 • Marka Mepal Marka Mepal

  Mepal - holenderska marka specjalizująca się w wyposażeniu do przechowywania żywności. Co sprawia, że należy do światowej czołówki i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów? Dowiedz się, czytając ten artykuł.

  2022/04/26 Czytaj dalej
 • Jaką Suszarkę Ogrodową Kupić? Jaką Suszarkę Ogrodową Kupić?

  Na etapie wyboru odpowiedniej suszarki do prania ogrodowej, wiele osób zastanawia się na co szczególnie zwrócić swoją uwagę. W tym treściwym artykule, postaramy się rozwinąć ten wątek, tak abyś mógł zaczerpnąć z niego praktyczne wskazówki dla siebie.

  2022/04/13 Czytaj dalej
 • Co to jest kubek termiczny? Co to jest kubek termiczny?

  Co to jest kubek termiczny i czym różni się od standardowego termosu? Dlaczego kubek termiczny nie trzyma ciepła? Na te pytania oraz więcej odpowiadamy w tym artykule. Przeczytaj po więcej!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/03/08 Czytaj dalej