Wieszak na ręczniki do łazienki - jaki wybrać?

Autor: Ola Wieloch 2020/08/27

Wieszaki na ręczniki to jedne z podstawowych akcesoriów, które wykorzystujemy w domowej łazience. Pomagają nam one zorganizować przestrzeń łazienki i utrzymać w niej idealny ład oraz porządek. Rozrzucone ręczniki? Nie ma na to szans! Każdy znajdzie swoje własne miejsce na wieszaczku! Rodajów wieszaków mamy całkiem sporo, więc dobrze będzie je na spokojnie omówić! Pozwoli nam to zadecydować, które z nich najlepiej będą pasować do rodzinnej łazienki. Co mamy do wyboru? Zostańcie z nami koniecznie i przekonajcie się już za chwilkę!

 

wieszak łazienkowy ścienny Zack

Wieszaki do łazienki ścienne

Jednymi z najbardziej podstawowych wieszaków łazienkowych są wieszaki ścienne. Ich ogromną zaletą jest to, że nie zajmują dużo miejsca i można je "upchnąć" nawet w bardzo małej łazience. Są one zgrabne i bardzo łatwo się je montuje. Montaż może odbywać się na 3 sposoby. Najczęściej znajdziemy wieszaki łazienkowe przykręcane do ściany. Są to najbardziej trwale i najsolidnej zamontowane wieszaki. Nie ma żadnych obaw co do tego, czy odpadną czy nie, dlatego śmiało można po nie sięgać. Drugim typem wieszaków ściennych są te przyklejane do ściany. Do przyklejania służy odpowiedni klej, często dołączony do zestawu, więc nie trzeba martwić się o dodatkowe zakupy. Wieszaki na ręczniki przyklejane do ściany to także fajna opcja, bo klej potrafi naprawdę mocno utrzymać się przy ścianie. Nawet wilgoć panująca nie rzadko w łazience nie będzie dla nich przeszkodą.

wieszaki do łazienki na ubrania Umbra Buddy

Wieszaki łazienkowe podłogowe

Drugą propozycją do domowej łazienki są wieszaki na ręczniki podłogowe. Są to wieszaki o zdecydowanie większym formacie! Posiadają stabilną podstawę oraz w zależności od wybranego modelu od jednego do nawet 5 ramion. Można na nich ładnie rozwiesić ręczniki i zapewnić ich krótsze schnięcie. Przez swoje gabaryty, lepiej odnajdą się w łazienkach o dużej ilości wolnej przestrzeni. W mniejszych łazienkach mogą być delikatną przeszkodą i też nieco zagracać pomieszczenie. Super rozwiązaniem są wieszaki, których ramiona są ruchome i można je układać według własnych potrzeb. Jeśli jednak na takie Wam się nie uda natrafić, wystarczy wybrać po prostu wieszak podłogowy, którego ramiona są od siebie odpowiednio oddalone, by rozwieszone ręczniki nie stykały się ze sobą.

wieszak podłogowy do łazienki Blomus

Wieszaki podwójne, a może potrójne?

Wieszaki łazienkowe dostępne są w kilku wariantach, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do naszych oczekiwań. I tak Waszym oczom ukazać się mogą wieszaki do łazienki pojedyncze, podwójne, potrójne, poczwórne itd.! Pojedyncze wieszaki sprawdzą się super przy umywalce, gdzie z reguły chcemy mieć zawieszony mały ręczniczek. Wieszaki potrójne i poczwórne to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi. Możemy w jednym miejscu ułożyć wszystkie ręczniki i zawsze je mieć pod ręką. Drugi komplet można wykorzystać np. na szlafroki czy inną odzież, którą zostawiamy w łazience. Z kolei podwójne wieszaczki to super rozwiązanie dla pary lub dla dzieciaczków, żeby miały swoje osobne miejsce na łazienkowe akcesoria.

wieszaki podłogowe łazienkowe Kela

Jaki wieszak do łazienki wybrać?

Co warto wybrać do swojej łazienki? Mamy dla Was przygotowanych kilka fajnych propozycji, które idealnie wpasują się w przestrzeń łazienki. Wybraliśmy specjalnie po bestsellerze z każdego dostępnego rodzaju wieszaków tak, by zadowolić każdego z Was! Kto ciekawy, niech zostanie z nami do samego końca! Na pewno warto rzucić okiem na te egzemplarze do łazienki!

wieszaki do łazienki ścienne Blomus

Poprzedni artykuł Następny artykuł