Wieszaki i haczyki do łazienki - jakie wybrać?

Autor: Ola Wieloch 2020/08/27

Wieszaki na ręczniki to jedne z podstawowych akcesoriów, które wykorzystujemy w domowej łazience. Pomagają nam one zorganizować przestrzeń łazienki i utrzymać w niej idealny ład oraz porządek. Rozrzucone ręczniki? Nie ma na to szans! Każdy znajdzie swoje własne miejsce na wieszaczku! Rodajów wieszaków mamy całkiem sporo, więc dobrze będzie je na spokojnie omówić! Pozwoli nam to zadecydować, które z nich najlepiej będą pasować do rodzinnej łazienki. Co mamy do wyboru? Zostańcie z nami koniecznie i przekonajcie się już za chwilkę! Wieszaki i haczyki do łazienki? Bierzemy na tapetę!

 

wieszak łazienkowy ścienny Zack

Wieszaki łazienkowe wiszące

Wieszaki łazienkowe wiszące, czyli wieszaki ścienne, są jednymi z najbardziej podstawowych wieszaków łazienkowych. Ich ogromną zaletą jest to, że nie zajmują dużo miejsca i można je "upchnąć" nawet w bardzo małej łazience. Są one zgrabne i bardzo łatwo się je montuje. Montaż może odbywać się na 3 sposoby. Najczęściej taki wieszak na reczniki przykręca się do ściany. Są to najbardziej trwale i najsolidnej zamontowane wieszaki. Nie ma żadnych obaw co do tego, czy odpadną czy nie, dlatego śmiało można po nie sięgać. Drugim typem wieszaków ściennych są te przyklejane do ściany. Do przyklejania służy odpowiedni klej, często dołączony do zestawu, więc nie trzeba martwić się o dodatkowe zakupy. Wieszaki na ręczniki przyklejane do ściany to także fajna opcja, bo klej potrafi naprawdę mocno utrzymać się przy ścianie. Nawet wilgoć panująca nie rzadko w łazience nie będzie dla nich przeszkodą. Nie można się nie zgodzić z tym, że taki wieszak na reczniki (a pewnie i więcej niż jeden) to super rozwiązanie do łazienki!

wieszaki do łazienki na ubrania Umbra Buddy

Wieszaki łazienkowe podłogowe

Drugą propozycją do domowej łazienki są wieszaki na ręczniki podłogowe. Są to wieszaki o zdecydowanie większym formacie! Posiadają stabilną podstawę oraz w zależności od wybranego modelu od jednego do nawet 5 ramion. Można na nich ładnie rozwiesić ręczniki i zapewnić ich krótsze schnięcie. Przez swoje gabaryty, lepiej odnajdą się w łazienkach o dużej ilości wolnej przestrzeni. W mniejszych łazienkach mogą być delikatną przeszkodą i też nieco zagracać pomieszczenie. Super rozwiązaniem są wieszaki, których ramiona są ruchome i można je układać według własnych potrzeb. Jeśli jednak na takie Wam się nie uda natrafić, wystarczy wybrać po prostu wieszak na reczniki podłogowy, którego ramiona są od siebie odpowiednio oddalone, by rozwieszone ręczniki nie stykały się ze sobą.

wieszak podłogowy do łazienki Blomus

Wieszaki i haczyki do łazienki - podwójne czy potrójne?

Wieszaki i haczyki do łazienki dostępne są w kilku wariantach, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do naszych oczekiwań. I tak Waszym oczom ukazać się mogą wieszaki do łazienki pojedyncze, podwójne, potrójne, poczwórne itd.! Pojedyncze wieszaki łazienkowe wiszące sprawdzą się super przy umywalce, gdzie z reguły chcemy mieć zawieszony mały ręczniczek. Wieszak na reczniki potrójny oraz poczwórny to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi. Możemy w jednym miejscu ułożyć wszystkie ręczniki i zawsze je mieć pod ręką. Drugi komplet można wykorzystać np. na szlafroki czy inną odzież, którą zostawiamy w łazience. Z kolei podwójne wieszaczki to super rozwiązanie dla pary lub dla dzieciaczków, żeby miały swoje osobne miejsce na łazienkowe akcesoria.

wieszaki podłogowe łazienkowe Kela

Jakie wieszaki i haczyki do łazienki wybrać?

Co warto wybrać do swojej łazienki? Przede wszystkim dobrze trzeba przeanalizować przestrzeń łazienki. Ile mamy w niej miejsca, ile osób z niej korzysta i na tej podstawie dobrać zarówno ilość wieszaków, jak i ich rodzaj. Ważne, żeby łazienka była dobrze zorganizowana, a nie zatłoczona i chaotyczna. A to czy będą to wieszaki łazienkowe wiszące, czy też podłogowe lub oba rodzaje na raz, nie ma większego znaczenia! Czujcie się po prostu w łazience komfortowo i zadbajcie o jej praktyczność! P.S Jesteśmy przekonani, że wśród SuperWnętrzowych propozycji upolujecie coś idealnego dla siebie!

wieszaki do łazienki ścienne Blomus

Poprzedni artykuł Następny artykuł