Odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych jest kwestią kluczową. Chcąc dłużej cieszyć się smakiem świeżej i chrupiącej kanapki, warto wyposażyć kuchnię w chlebak na pieczywo. Sklep SuperWnetrze.pl oferuje najróżniejsze modele, które spełnią oczekiwania każdego konsumenta.

Jak wybrać dobry chlebak?

Podstawowym celem pojemników na chleb jest komfortowe i bezpiecznie przechowywanie pieczywa. Mają chronić przed wysychaniem oraz przedostawaniem się wilgoci. Dobrze zaprojektowane chlebaki sprawią, że pieczywo nie tylko zostanie dłużej świeższe, ale także zachowa swoje walory smakowe.

Na przestrzeni ostatnich lat, dzisiejszy chlebak nie jest tylko pojemnikiem na pieczywo, ale spełnia także funkcje dekoracyjną. Jest małym dziełem sztuki, który swoim designem wzbogaca wnętrze kuchni. Zawsze stoi na wierzchu, warto więc zadbać o to, aby pomimo swego przeznaczenia, był także ozdobą pomieszczenia.

O dobrym wyborze chlebaka świadczą również parametry wpływające na jakość przechowywanego w nim pieczywa. Pojemniki te głównie składają się z nieruchomej części, zwanej podstawą (dnem) oraz ruchomego elementu (pokrywy), który w zależności od konstrukcji – jest zdejmowany lub uchylny. 

W sklepie SuperWnetrze.pl mamy dostępną szeroką gamę chlebaków, począwszy od klasycznych prostokątnych, owalnych czy bardziej oryginalnym designie jak np. pojemniki Wesco.

Wybierając chlebak warto zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego jest wykonany. Obecnie na rynku dominują chlebaki drewniane, bambusowe, ceramiczne, ze stali oraz tworzywa sztucznego. Warto jednak postawić na naturalne surowce. Drewniane pojemniki na pieczywo zapewniają  bezpiecznie przechowywanie wypieków nawet kilka dni. Świetnie komponują się z kuchnią urządzoną w tradycyjnym stylu. Rzadko spotykanym, ale cechującymi się dobrymi właściwościami jest chlebak bambusowy. W przeciwieństwie do tradycyjnych drewnianych pojemników, te są o wiele trwalsze. Kolejnym wartym uwagi materiałem jest ceramika. Chlebak ceramiczny utrzymuje niezmienną temperaturę pieczywa, dzięki czemu przechowywane produkty na dłużej pozostają świeże. Dużą popularność zyskały stalowe pojemniki na pieczywo. Wykonane ze stali nierdzewnej są łatwe w utrzymaniu czystości, są lekkie i bardzo trwałe. Bardzo estetycznie prezentują się na tle kuchni. W sklepie SuperWnetrze.pl dostępne są również chlebaki z tworzyw sztucznych. Oprócz niezwykłej prostoty w utrzymaniu ich czystości, finezyjne kolory zadbają o pozytywną energię w każdej kuchni!