Chroma Type 301

Chroma Type 301 to marka najwyższej jakości noży kuchennych dla prawdziwych pasjonatów gotowania. Marka Chroma Type 301 od Porsche Design to niepowtarzalny styl i produkty o najwyższej jakości. Ostrza noży Chroma są specjalnie profilowane, dopasowywane i dopieszczane przez najwyższej klasy znawców. Nad designem czuwają projektanci doceniani na całym świecie za odwagę, oryginalność i styl. Kunsztowne noże i akcesoria Chroma spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów i zyskują ich zaufanie.

Chroma Type 301 - historia marki

 

Chroma Type 301 to japońska marka założona w 1989 roku, zajmującą się produkcją najwyższej klasy noży zaprojektowanych przy udziale samego projektanta samochodów Porsche 911 oraz 904, a także cenionych na świecie szefów kuchni. Dzięki swojemu unikalnemu wyglądowi, a także niezwykłej praktyczności - kolekcja Type 301 zyskała setki tysięcy zadowolonych użytkowników w różnych miejscach na ziemi. Noże marki Chroma Type 301 wyróżniają się następującymi jakościami:  

 

  • niezwykłą precyzją
  • nieprzeciętną ostrością  
  • ergonomicznym kształtem
  • wygodnym uchwytem
  • wyjątkową lekkością
  • nowoczesnym wyglądem
  • praktycznym zastosowaniem

 

 

 

Co ciekawe, noże Type 301 ze względu na swój prestiż - znalazły się również w austriackich oraz amerykańskich muzeach, tj.: ‘Vienna Modern Museum’ w Wiedniu oraz ‘Museum of Modern Art’ w Nowym Jorku. Ich wysoka jakość jest również potwierdzona przez światowej sławy kucharzy, którzy na co dzień w swojej pracy wykorzystują ów noże marki Chroma Type 301. Wśród nich znajdują się m. in. takie nazwiska jak: Kurt Scheller, Jean-Paul Bostoen, Serge Vieira, Franck Giovannini oraz Philippe Mille - a także polscy kucharze, m. in. - Robert Makłowicz. 

 

Noże Chroma Type 301 - zastosowanie

 

Noże Chroma Type 301 cieszą się swoją użytecznością wszędzie, począwszy od profesjonalnych kuchni - wysokiej klasy restauracji, przez zawodowców pracujących w zaciszu swojego domu, aż wreszcie po amatorów być może skrycie marzących o wejście w rolę prawdziwego profesjonalisty. Na naszej stronie SuperWnetrze.pl znajdziesz pełną ofertę noży od producenta Chroma Type 301. Wśród nich znajdują się:

 

 

Zobacz interesującą Cię powyższą pozycję i znajdź coś dla siebie!  

 

Noże Type 301 - unikalny wygląd

 

Marka Chroma zwróciła się do słynnego FA Porsche Design House, który szybko zatrudnił kilku czołowych europejskich szefów kuchni - aby upewnić się, że ich wizja podąża za funkcjonalnością. I cóż to była za wizja. Chroma type 301 ma bezszwową formę z drobnoziarnistej stali nierdzewnej, która wygląda tak, jakby została wyrzeźbiona z litego bloku tego materiału. Noże Type 301 wyróżniają się swoją elegancją i wydają się być stworzone dla profesjonalistów lub tych, którzy skrycie chcieliby nimi być. Surowy, utylitarny wygląd plasuje się gdzieś pomiędzy nowoczesną rzeźbą a narzędziem chirurgicznym. Wyglądają niezwykle innowacyjnie, co równocześnie przekłada się na praktykę.  

 

Wykonanie noży Chroma

 

Noże są wykonane z dwóch rodzajów stali: rękojeść z nierdzewnej stali 18/10, podczas gdy ostrze jest wykute z opatentowanego stopu japońskiej stali 301. Oba materiały są łączone zaraz po wtopieniu rękojeści w płaską część ostrza; nie ma żadnego szwu. Ciekawą cechą noży type 301 jest "perła". Jest to mały, kopulasty kołek ze stali nierdzewnej 18/10, który wystaje z obu stron rękojeści, bardzo blisko ostrza. Jest to sposób Porsche na "rozgraniczenie" przejścia z jednego do drugiego. Perła ma pewien wpływ na ułożenie dłoni, ale jest zbyt mała, aby przeszkadzać i podczas użytkowania w dużej mierze ją zignorowaliśmy. Jeśli chodzi o ostrze, nasze badania wykazały, że japońska stal 301 jest bardzo dobrym, wysokowytrzymałym, wysokowęglowym stopem o bardzo dobrych właściwościach antykorozyjnych. Podczas gdy stal 301 może osiągnąć znacznie twardszy stan w skali Rockwella, stal typu 301 jest odpuszczana do dość standardowego poziomu 55-57.

Kolekcja: