Wysyłka 24h w superwnetrze.pl

Czajniki na gaz

Czajniki na gaz to tradycyjne urządzenia do gotowania wody na kuchence. I choć wydawać by się mogło, że zostaną całkowicie wyparte przez elektryczne czajniki, to wcale taka sytuacja nie miała miejsca. Czajniki na gaz wciąż mają swoich zwolenników, a dostępność ich nowoczesnych, designerskich wersji sprawia, że są równie atrakcyjnym akcesorium, co elektryczne odpowiedniki. Jaki czajnik gazowy sprawdzi się najlepiej? Jakie modele mamy do wyboru? Te i inne informacje o tradycyjnych czajnikach na gaz znajdziecie poniżej!

Ponadczasowe i wyjątkowe czajniki na kuchenkę gazową


Tradycyjne czajniki gazowe nigdy nie wyjdą z użytku. Ich ponadczasowy wygląd nadaje kuchni wyjątkowej prezencji, a charakterystyczny dźwięk gwizdka staje się obietnicą pysznej kawy lub herbaty. Kuchenki są na tyle uniwersalne w wyglądzie, że można dopasować do nich każdy czajnik. Zarówno klasyczny, jak i finezyjny kształt przedmiotu doskonale wpasuje się w kuchenne wnętrze. Czajniki na gaz nowoczesne charakteryzują się prostotą wykonania i elegancją. Niektóre modele wyposażone zostały we wskaźnik temperatury, co zdecydowanie ułatwia zaparzanie kawy lub herbaty, które wymagają odpowiedniej temperatury parzenia. Tradycyjny czajnik emaliowany z gwizdkiem będzie idealnie prezentował się w kuchniach urządzonych w stylu retro. Do profesjonalnego i amatorskiego parzenia kawy doskonale nadaje się urządzenie wyposażone w „gęsią szyjkę”, długi i smukły dzióbek czajnika zapewnia powolne zaparzanie, co sprawia, że kawa lub herbata stopniowo uwalnia swój aromat. Znani producenci akcesoriów i urządzeń wyposażenia domowego, które znajdują się w sklepie SuperWnetrze tacy jak: Fl1, Lamart, Stellar czy Kela są gwarantem wykonania najlepszej jakości i trwałości czajników gazowych.


Czajnik aluminiowy, stalowy, a może emaliowany?


Materiał, z jakiego wykonany został czajnik na gaz, jest bardzo istotny. Odpowiednia jakość oraz doskonałe wykonanie gwarantują, że urządzenie przez długi czas będzie spełniać swoją rolę. Najczęściej spotkać można czajniki wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, są one bardzo solidne, odporne na uszkodzenia i rdzę. Czajniki na gaz wykonane z aluminium są trwałe i nie odkształcają się pod wpływem wysokiej temperatury. Trzeba pamiętać jednak, że przedmioty z tego tworzywa nadają się tylko do kuchenek gazowych. Tradycyjne, emaliowane czajniki z gwizdkiem prezentują się bardzo klasycznie, jednocześnie są bardzo przystępne cenowo, więc niedużym kosztem można sprawić, że kuchnia nabierze nowego charakteru. Żeliwne naczynia do gotowania wody są doskonałe do parzenia herbat, yerba mate z pewnością nabierze wyjątkowego smaku dzięki takiemu imbryczkowi. Czajniki żeliwne nadają się tylko do kuchenek gazowych.


Jaki czajnik na indukcję?


Przy wyborze odpowiedniego czajnika kuchennego trzeba pamiętać, że w przypadku posiadania płyty indukcyjnej należy szczególnie zwrócić uwagę na dno czajnika. Na tę chwilę większość urządzeń do gotowania wody jest przystosowana do płyty indukcyjnej, jednak mimo to trzeba upewnić się, że czajnik będzie z nią kompatybilny, chociażby przez wzgląd na rozmiar pola grzewczego. Za małe lub za duże dno czajnika może sprawić, że płyta w ogóle się nie uruchomi. Czajniki dostosowane do kuchenek indukcyjnych posiadają dobrze wypolerowane dno, dzięki któremu uniknie się zarysowania płyty. Wśród produktów sklepu SuperWnetrze można wybrać emaliowane, wzorzyste czajniki, które również nadają się do tego typu kuchenek. Tradycyjny wygląd czajnika w połączeniu z nowoczesną płytą grzewczą będzie z pewnością oryginalnie prezentował się w kuchni.