Deski do prasowania

Deski do prasowania to tego rodzaju akcesoria, które muszą znaleźć się w zapleczu rodzinnego domu. Pomagają starannie i dokładnie wyprasować wszelkiego rodzaju ubrania: od dziecięcych, malutkich ciuszków po męskie koszule i kobiece sukienki. Bez nich praca z żelazkiem byłaby znacznie trudniejsza, dlatego warto postawić na dobrą, odpowiednią deskę do prasowania. Ich rodzajów jest naprawdę wiele i znajdziemy modele w różnych rozpiętościach cenowych oraz w różnorodnych rozmiarach. Warto jednak w tym przypadku postawić na jakość, bo dobra deska posłuży nam z pewnością przez długie lata, bez żadnego problemu i nie będziemy musieli jej szybko wymieniać na nową. Która z desek do prasowania powinna znaleźć się w Waszej domowej prasowalni? O tym już za moment!

Na jaką deskę postawić i jakie modele mamy do wyboru?

 

Czy wiesz jaką deskę wybrać? Rodzajów desek do prasowania jest coraz więcej, dzięki czemu możemy dobrać deskę zgodną z naszymi oczekiwaniami. Szukasz deski do prasowania z generatorem pary? Nie ma problemu! W SuperWnetrze znajdziesz ich wiele! A może potrzebujesz deski, która posiada specjalne miejsce na żelazko? Świetnie, u nas mamy także i takie modele. Jeśli chcecie postawić na klasyczną deskę do prasowania, która nie zabiera dużo miejsca i jest prosta do złożenia i rozłożenia, to trafiliście w najlepsze miejsce, bo w SuperWnetrze jest ich ogromny wybór! Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście deski do prasowania marki Brabantia, które wyróżniają się całą gamą wspaniałych desek.

 

Szybka pomoc w rozprasowaniu zagnieceń


Prasowanie nie dla wszystkich jest przyjemną czynnością, czas spędzony na rozprostowaniu mocnych zagnieceń bywa irytujący, dlatego też watro postawić na akcesoria, które pomogą sprawniej się z nimi rozprawić. Oczywiście podstawowym narzędziem jest odpowiednie żelazko, ale nawet najlepsze urządzenie może nie być wykorzystane w pełni jeśli brak do niego odpowiednich akcesoriów. Deska do prasowania jest tym przedmiotem, który z pewnością ułatwi to zadanie i sprawi, że ze współpracą z żelazkiem stworzy idealną parę, dzięki której czynność przebiegnie szybko i sprawnie. Kto wie, zestaw ten być może sprawi nawet, że prasowanie stanie się przyjemną i relaksującą czynnością. Deski do prasowania, które w ofercie posiada SuperWnetrze są rożnych rozmiarów, posiadają rozmaite dodatki, a co najważniejsze - są w różnych przedziałach cenowych, co sprawi, że znajdzie się deska idealna na każdą kieszeń. 

 

Zwróć uwagę na pokrowiec, który posiada deska


Deska do prasowania powinna być na tyle dobrze wybrana, aby można było korzystać z niej prasując nie tylko ubrania, ale także firanki, zasłony, obrusy czy pościel. Zarówno podbitka, jak i pokrowiec deski jest niezwykle istotny, to od nich główne zależy łatwość prasowania. Kiepski materiał pokrowca może sprawić, że włókna ubrania będą się elektryzowały, co dla niektórych jest prawdziwą zmorą. Aby temu zapobiec najlepiej wybrać deskę do prasowania, której pokrowiec wykonany został ze 100% bawełny. Marka Brabantia oferuje szeroką gamę desek wyposażonych w podbitki, które ułatwiają prasowanie. Deska do stacji parowej z kolekcji Cotton Flower posiada 4mm warstwę gąbki, dzięki której doskonale rozprasujemy największe zagniecenia. Do prasowania parowego doskonale sprawdzi się także deska marki Lamart, która wyposażona została w specjalną powierzchnię rozpraszającą parę. Przy tym pokrowce posiadają różny wybór nadruków, co również wpływa na ostateczną decyzję o zakupie konkretnego modelu. 
 

Jakie deski do prasowania będą najlepsze? 


Przede wszystkim zwróć uwagę czy nóżki stelaża deski wyposażone zostały w podkładki antypoślizgowe. To dzięki nim deska będzie stabilnie utrzymywała się w miejscu, jednocześnie unikniemy zarysowania podłogi. Powinna wyposażona być również w zabezpieczenie, które ochroni przed przypadkowym złożeniem się podczas prasowania lub rozłożeniem się deski podczas jej przenoszenia. Po tym należy dobrać odpowiedni rozmiar deski i o ile jeśli są złożone to nie zajmują dużo miejsca, tak do rozłożenia jej przyda się większy wolny kąt. Do małych mieszkań świetnie sprawdzi się niewielka deska z pokrowcem, którą z powodzeniem postawić można na stole czy biurku. Dobrym rozwiązaniem, które zapewni wygodę w prasowaniu jest możliwość ustawienia wysokości, warto więc i na to zwrócić uwagę. Dodatkowe wyposażenie deski, takie jak: podstawka na żelazko, wbudowany przedłużacz, czy antenka, która zapobiega plątaniu się kabla z pewnością są atutami, które również trzeba mieć na uwadze podczas wyboru odpowiedniej deski do prasowania. Liderem wśród desek do prasowania są modele marki Brabantia. Cieszą się one ogromną popularnością, która wynika z ich wysokiej jakości wykonania oraz możliwości doboru odpowiedniej deski do naszych oczekiwań. Deski do prasowania Brabantia występują w wielu wariantach - do dyspozycji mamy modele o różnych wymiarach oraz ciekawych, nietuzinkowych pokrowcach. Dzięki dostępności odmiennych kształtów i wielkości, możemy dobrać deskę do prasowania do naszych domowych warunków tak, by nie zajmowała zbyt dużo miejsca, a prasowanie przebiegało komfortowo.