Deski do serów

Deski do serów to niezbędne wyposażenie nowoczesnej kuchni. Deska serów perfekcyjnie sprawdzi się podczas rodzinnych obiadów czy imprez z przyjaciółmi. Oprócz tradycyjnych tac z pokrywą w ofercie Superwnetrze.pl znajdują się: deski do serów z krajalnicą, deski obrotowe, deski serowe z nożami czy stylowy zestaw do serów – prezent na każdą okazję. Dzięki szczelnym pokrywą przekąski z serem zachowają swoją świeżość, a wysoka jakość wykonania tac serowych gwarantuje ich odporność na niską temperaturę w lodówce. Wybierając deskę serową z krajalnicą serwować można najlepsze potrawy bezpośrednio przy gościach lub rodzinnym stole.

Deska do sera – dlaczego warto?


Sałatki, ciasta i inne przekąski… to standardowe pozycje dań podczas domowych przyjęć lub większych imprez. Podczas organizowania przyjęcia należy pamiętać o tym, aby serwowane dania były nie tylko smaczne, ale i również zachwycały swoim wyglądem. W końcu nie bez powodu przyjęło się mówić, że jedzenie to uczta dla zmysłów – jemy ustami, nosem, uszami, ale także oczami. To właśnie dlatego wszystko, co jest kolorowe i pięknie podane smakuje nam bardziej. Ogromną rolę odgrywają tu naczynia oraz akcesoria, na których serwowane są dania – pozwalają one pięknie wyeksponować przekąski oraz podkreślić ich walory wizualne. Popularne stają się wszelkiego rodzaju szwedzkie stoły lub bufety, na których podawane są rozmaite potrawy, przekąski oraz tzw. finger foods – małe porcje gotowe do zabrania i szybkiego spożycia. W takich sytuacjach przydatne okazują się patery oraz miski, pozwalające odpowiednio wyeksponować dania. Co w przypadku, jeśli chcemy podać dużą ilość rozmaitych serów i wędlin? W takim wypadku warto sięgnąć po deski do serów i wędlin. To idealne rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko podczas większych uroczystości, ale i również na co dzień, np. podczas rodzinnej kolacji. To uniwersalny, prosty i bardzo praktyczny dodatek do kuchni – na takiej tacy do sera można również podawać inne dodatki, takie jak wędliny, owoce lub ziołowe masło i wszystko będzie prezentowało się bardzo dostojnie i elegancko. W dodatku nie ma potrzeby wyjmowania kilku miseczek i talerzy, aby wszystko pomieścić; wystarczy jedna duża taca. Jest to wygodne rozwiązanie, które nie zajmuje dużo miejsca, dlatego w mniejszych mieszkaniach również się sprawdzi. Jednak to nie wszystkie zalety deski do serów. Poza oczywistą funkcją serwowania przekąsek, deska jest również przydatna w kuchni w formie tradycyjnej, jako deska do krojenia, siekania lub rozbijania produktów. Mnogość rozwiązań i praktyczność czyni deskę niezastąpionym akcesorium kuchennym.


Jaką wybrać deskę do serwowania?


Na rynku występuje wiele rodzajów desek do serów. Różnią się od siebie kształtem, kolorem, a także materiałem wykonania. Aby deska służyła przez długie lata warto przyjrzeć się im z bliska i zastanowić nad wyborem. Najpopularniejszym modelem są drewniane deski do serów. Są łatwo dostępne, wygodne w użytkowaniu oraz trwałe. Jednak drewno, drewnu nie równe. W zależności od rodzaju drewna deska może cechować się inną wytrzymałością. Najbardziej polecane są twarde deski, wykonane np. z hebanu, kokosu, buku, lub akacji. Deski z sosny, topoli, lub modrzewiu są słabsze, dlatego szybciej będą się rysować i pękać. Co ważne drewniana deska do krojenia nie tępi noży oraz posiada naturalne właściwości antybakteryjne. Jednak trzeba liczyć się z tym, że jest trudniejsza do utrzymania czystości. Po każdym użyciu należy delikatnie przetrzeć ją ścierką, a następnie dokładnie wysuszyć. Raz w miesiącu warto zaimpregnować drewno, smarując deskę specjalnym olejem lub oliwą z oliwek. Drugim, najpopularniejszym rodzajem są bambusowe deski do serwowania. To świetna alternatywa do drewnianych desek – są równie trwałe i wytrzymałe, jak i wygodne w użyciu. W dodatku nie chłoną tak szybko wody, dlatego szybciej schną. Deski do serwowania z marmuru pięknie prezentują się na stole, są łatwe w utrzymaniu czystości i pielęgnacji, jednak ich ogromnym minusem jest fakt, że są bardzo ciężkie. Z pewnością łatwiej będzie dokładać przekąski na postawioną już tacę, niż ciągle ją przenosić, z miejsca do miejsca. Pięknie prezentują się również ceramiczne deski do serów – są znacznie lżejsze od marmurowych, a równie wygodne w użyciu. Większość pięknie dekorowana, wyróżniają się różnorodnymi kolorami i ciekawymi wzorami. Całość sprawia, że podane przekąski pięknie prezentują się na stole. Ciekawym rozwiązaniem są deski z łupka - to tworzywo, po którym można pisać kredą. Świetna propozycja, gdy chcemy oznaczyć każdy kawałek sera i opisać jego rodzaj.


Rodzaje desek do serów


Poza materiałem wykonania deski mogą się różnić od siebie kształtem oraz dołączonymi akcesoriami. Najpopularniejsze są okrągłe deski do serów, ale występują również prostokątne, a nawet w kształcie serca, liści lub innych nieregularnych kształtach. Szczególnie warte uwagi są obrotowe deski do serów – to idealne rozwiązanie podczas imprez lub innych kameralnych spotkań, a nawet śniadań lub kolacji, gdzie przy stole zasiada wiele osób. Wystarczy delikatnie pchnąć, aby wprawić deskę w obrót. To ogromna zaleta, dzięki której każdy ma swobodny dostęp do deski i z łatwością sięgnie po ulubiony smakołyk. Często można trafić na gotowy zestaw deski do serów z nożami. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ zestaw zazwyczaj zawiera specjalistyczne noże do krojenia serów, zarówno twardych, jak i miękkich, oraz łopatki do ich podawania. Dzięki temu można podzielić sery na większe porcje i pozwolić gościom kroić je, bezpośrednio przy stole, na mniejsze części. Dobrze sprawdzają się deski na sery z kloszem, posiadające specjalną szklaną przykrywkę, która zapobiega przesuszeniu się serów i sprawia, że żywność zawsze będzie wyglądać świeżej. Ostatnim rodzajem są talerze do podawania serów – naczynia, do złudzenia przypominające tradycyjne talerze, jednak znacznie większe. Przy tak różnorodnej ofercie ciężko zdecydować się na jeden model. Najlepiej wybrać coś w miarę uniwersalnego, co będzie spełniało nasze oczekiwania.


Polecane deski do serów


Asortyment desek do serów w superwnetrze.pl jest tak zróżnicowany i szeroki, aby każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie. To zarówno drewniane, kamienne oraz ceramiczne deski do serów, ale i również modele w różnym przedziale finansowym. Poszczególne rodzaje desek pochodzą od różnych producentów, takich jak Nuova R2S, Zassenhaus, Cilio lub Boska, cieszących się na rynku ogromnym uznaniem i dobrą renomą wśród kupujących. Często sprzedawane w zestawach z akcesoriami do serów, ale i również z możliwością kupienia pojedynczej sztuki. Tak szeroka oferta sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie – bez względu na oczekiwania lub dostępny budżet.

Marka Orion