Dla zwierząt

Jedzenie, picie, sen, a także i dobra zabawa to naturalne potrzeby wszystkich pupilów domowych. Chociaż niektóre z nich, robią to na różne sposoby, to jednak gadgety z tym związane, stanowią podstawę wyposażenia każdego wnętrza posiadacza zwierzaków. Co ciekawe - dbając o domowe zwierzątka, nie powinno się zapominać o ich codziennej zabawie, która odgrywa zaskakująco ważną rolę w zachowaniu odpowiedniego zdrowia pupili. Jeśli bowiem nie znajdują one ujścia dla swoich dzikich instynktów, z czasem mogą pojawiać się u nich problemy w codziennym zachowaniu. W SuperWnetrze.pl znajdziesz różnego rodzaju akcesoria, zarówno dla swoich psów, jak i kotów. Od misek w różnych wielkościach, poprzez legowiska do spania, aż do ciekawych zabawek w wielu formach. Koniecznie zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą poniżej i wybierz coś, co w pełni zadowoli Twojego domowego pupila!

Legowiska do spania i odpoczynku  

Psy są aktywnymi zwierzętami, które lubią spacery, węszenie i dobrą zabawę - natomiast bardzo ważne jest dla nich również, aby dostatecznie dużo odpoczywały. Z kolei, koty preferują spędzać często nawet i całe dnie po prostu leżąc i śpiąc. Z tego też powodu, jako właściciele psów i kotów, powinniśmy wspomóc ich zaspokojeniu tych ważnych dla nich potrzeb i zapewnić im spokojne i wygodne miejsce do drzemki bez żadnych zakłóceń. Zobacz: poduszka dla kota, mata dla kota, domek dla kota, poduszka dla psa.

 

Legowisko dla psa i kota - jak wybrać?  

 

Przede wszystkim, upewnij się, że legowisko dla Twojego zwierzaka jest odpowiedniej wielkości. Powinno być ono wystarczająco duże, aby Twój pies lub kot, mógł się na nim wygodnie położyć we wszystkich naturalnych pozycjach. Niektóre legowiska mogą być wystarczająco duże, aby Twój pupil mógł zwinąć się w kłębek, ale nie posiadają już dodatkowej przestrzeni na równie istotne - rozciąganie się Twojego zwierzaka. Legowiska dla psów i kotów są dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Okrągłe lub owalne legowiska z bokiem są idealne, gdy pies chce się zwinąć, natomiast legowiska z materacem mogą być dobre do leżenia na płasko. Każdy pies i kot ma swoje preferencje, ale zawsze najlepiej jest dać mu kilka opcji - w ten sposób będziesz mieć pewność, że zawsze będzie mu wygodnie.

 

Miska dla psa i kota - jaką wybrać?  

Miski metalowe

 

Miski dla psów metalowe są zdecydowanie najbardziej trwałe i nadają się do mycia w zmywarce. Te miski są czasami wykonane z antypoślizgową obręczą na dnie, aby zapobiec rozlaniu się wody. Miski metalowe nie często są w kolorach lub wzorach, choć niektóre można znaleźć. Jednak są one bardzo praktyczne i wytrzymują próbę czasu.

Wciąż jednak ważne jest, aby odpowiednio dbać o te miski. Mogą pojawić się na nich plamy lub rdza, zwłaszcza jeśli są pozostawione na zewnątrz. Zobacz: miska stalowa, miska metalowa.

 

Miski ceramiczne  

 

Ceramiczne lub kamionkowe miski dla psów to świetny sposób na wyrażenie swojego stylu. Miski te są często zdobione zabawnymi wzorami, a nawet mogą być wykonane ręcznie przez artystów. Ich ochronna glazura sprawia, że są łatwe do utrzymania w czystości, zwłaszcza jeśli można je myć w zmywarce. Niestety jednak ceramiczne miski dla psów i kotów, łatwo się tłuką. Mniejsze, mniej widoczne pęknięcia mogą być siedliskiem bakterii. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać, czy Twoje ceramiczne miski nie są uszkodzone. Zobacz: miska ceramiczna, miska z krzemionki.  

 

Miski plastikowe  

 

Plastikowe miski na karmę dla psów są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Są one zazwyczaj niedrogie i mało prawdopodobne, że pękną w razie upadku. Wiele z nich nadaje się do mycia w zmywarce. Jednakże, plastikowe miski nie są zalecane dla wielu psów. Miski wykonane z plastiku mogą być łatwo gryzione lub drapane przez psa, pozostawiając miejsca, w których mogą gromadzić się bakterie. Zobacz: miska z tworzywa.

 

Zabawki dla kotów

Koty cieszą się opinią zwierząt niewymagających. Niestety, powoduje to u wielu ludzi błędne przekonanie, że koty nie potrzebują tyle uwagi, co psy. Faktem jest, że koty wymagają fizycznej i psychicznej stymulacji, aby dobrze się rozwijać. Stymulacja ta obejmuje zabawę i wybór zabawek. Wybór odpowiednich zabawek dla kota może w znacznym stopniu przyczynić się do tego, że kot będzie szczęśliwy, zadowolony i dobrze przystosowany.

Zabawa jest niezwykle istotna dla zdrowia psychicznego i fizycznego kota - jest ona szczególnie ważna dla kotów przebywających w domu. Mimo że koty mogą spać do 16 godzin na dobę, potrzebują stymulacji, kiedy się obudzą, a najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zabawa.

 

Zabawka dla kota - jak wybrać?

 

Zabawki dla kotów powinny naśladować zwierzęta drapieżne. Zabawki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak wełna, pióra i futro syntetyczne naśladują wyglądem i dotykiem prawdziwe zwierzęta drapieżne. Szukaj zabawek, które są dobrze wykonane, bez żadnych luźnych elementów, które mogą zostać połknięte. Unikaj zabawek z przyklejonymi dekoracjami. Okresowo, sprawdzaj wszystkie zabawki pod kątem luźnych elementów, drutów lub zacisków, zwłaszcza w miejscach, w których zabawka łączy się ze sznurkiem (jeśli taki jest). W wielu zabawkach stosuje się mocowania typu agrafka i nie jest wykluczone, że kot może żuć tę część zabawki na tyle mocno, aby odłamać agrafkę. Zobacz: zabawka dla kota myszka, zabawka dla kota słonik, zabawka dla kotka drzewko.

Marka Vilde