Ekspresy do kawy

Doskonałe urządzenie dla wielbicieli kofeiny


Prawdziwy kawosz nie wyobraża sobie żeby na wyposażeniu kuchni zabrakło idealnego ekspresu do kawy. Dobre urządzenie gwarantuje, że z ziaren powstanie aromatyczna i wyjątkowo smaczna kawa. Poranek pachnącym, ciepłym i pobudzającym zmysły napojem z pewnością wprowadzi w dobry nastrój. Bardzo ważną sprawą jest to, aby expresy do kawy można było obsługiwać intuicyjnie i bezproblemowo. W mig można zaparzyć ulubione espresso, cappuccino lub latte z idealną pianką. Parzenie kawy to również rytuał, który sprawia kawoszom sporo przyjemności. W asortymencie SuperWnetrze znajdują się urządzenia, które z powodzeniem można wykorzystać w kawiarniach, barach, hotelach czy biurach. Szeroki wybór oferowanych ekspresów do kawy sprawia, że wybór tego odpowiedniego może zabrać sporo czasu. Dla ułatwienia poniżej znajduje się kilka podpowiedzi, które mogą usprawnić podjęcie decyzji i wybranie sprzętu, który idealnie będzie spełniał wymagania.


Jaki ekspres do kawy wybrać?


Najistotniejszą sprawą jest wybór między ekspresem ciśnieniowym a przelewowym. W przypadku pierwszego wariantu te ekspresy dzielą się dodatkowo na korbowe (ręczne), automatyczne oraz kawiarki. Urządzenia parzące kawę pod wysokim ciśnieniem tłoczą wodę przez zmielone ziarna w wyniku czego uzyskuje się bazowy napar, który można wykorzystać do różnych kombinacji kawowych. Ekspres do kawy półautomatyczny (ręczny) wyposażony jest w kolbę. To urządzenie świetnie sprawdzi się u wytrawnych smakoszy czarnego napoju, którzy czerpią satysfakcję również z samego procesu parzenia napoju.Najpowszechniejszą i najłatwiejszą formą w obsłudze ekspresów ciśnieniowych jest kawiarka, którą zwie się również mokką czy kafeterką. To małe naczynie szybko pozwoli przygotować tradycyjną, włoską kawę. Ekspres przelewowy służy głównie do parzenia kawy po turecku, jednak dzięki zastosowaniu filtra nie ma problemu z zalegającymi w kubku fusami, które po dłuższym czasie parzenia mogą zmienić aromat nawet najlepszych zmielonych ziaren. Zaletą takiego ekspresu jest również możliwość zaparzenia większej ilości kawy, wszystko zależy od pojemności dzbanka. Każdy z ekspresów do kawy wyposażony jest w dodatkowe funkcje, które z pewnością dodają atrakcyjności urządzeniom.


Co może przydać się do stworzenia kawy idealnej?


Poza odpowiednim ekspresem warto wyposażyć swoją kuchnię w dodatkowe akcesoria, które będą ułatwieniem do stworzenia kawy idealnej. Bez wątpienia przydatnymi urządzeniami będą tutaj spieniacze i dzbanki do mleka, które pozwolą stworzyć piankę, która jednocześnie stanie się dekoracją napoju. Aby zapach i smak kawy był jak najbardziej odpowiedni warto wyposażyć się w miarkę do kawy. Dozowanie zmielonych ziaren z pewnością przyczyni się do stworzenia wyjątkowo smacznego napoju. Jeśli na wyposażeniu kuchni znajduje się ekspres przelewowy wówczas koniecznie trzeba zaopatrzyć się w  jednorazowe lub materiałowe filtry do kawy. Ekspresy do kawy trzeba regularnie czyścić i konserwować, w asortymencie sklepu znaleźć można środki, które doskonale się do tego nadają.

Marka Mepal