Filtry do odkurzaczy

Prawdopodobnie posiadasz w domu odkurzacz. Zastanów się teraz, kiedy ostatnio wymieniałeś w nim filtr. Przypuszczam, że na tyle dawno, że nawet o tym nie pamiętasz. Wymienianie filtru do odkurzacza jest istotne dla prawidłowego funkcjonowania sprzętu. Jeżeli filtr jest zapchany wydobywa brzydki zapach, a odkurzacz nie wciąga wszystkich kurzy i paproszków. Filtry do odkurzacza w naszym sklepie są zrobione z najlepszych materiałów o różnych pojemnościach. Już teraz wyszukać filtra, który będzie pasował do twojego odkurzacza. Nie trać czasu! 

Filtr do odkurzacza - zapewnij zdrowie rodzinie

 

Na wyposażeniu każdego domu znajduje się odkurzacz, który pozwala na zachowanie w każdym pomieszczeniu odpowiedniej czystości. Dobry sprzęt poradzi sobie z najdrobniejszymi paproszkami i kurzem. Jednak, aby mógł w pełni spełniać swoje zadanie trzeba także odpowiednio o niego zadbać. Najważniejszą kwestią jest wymiana filtra. Odkurzacz zasysa powietrze rurą i wypuszcza je drugą stroną i to właśnie filtr wraz z workiem zatrzymuje zanieczyszczenia wewnątrz pojemnika. Poza tym spełnia on również rolę ochronną silnika. Po czym poznać, że należy go wymienić? Nie potrzeba do tego specjalnej wiedzy i można wychwycić to już podczas korzystania ze sprzętu. Zazwyczaj odkurzacz zaczyna gorzej pracować, nie odkurza dokładnie i czuć, że traci on moc ssania. Filtr odkurzacza odpowiada głównie za gromadzenie kurzu i zanieczyszczeń powietrza, dlatego, aby spełniał swoje zadanie nie należy doprowadzić do tego, by był całkowicie zapchany. Nie tylko sprawi to, że odkurzanie będzie mniej efektywne, ale także przy dużym użytkowaniu może prowadzić do zepsucia się sprzętu.  

 

Jak wybrać odpowiedni filtr?

 

Najistotniejszą rzeczą jest oczywiście model odkurzacza, do którego dobiera się odpowiedni filtr, wiec zanim zdecydujesz się na jego zakup sprawdź czy będzie pasował on do Twojego odkurzacza. Filtry dzielą się przede wszystkim ze względu na sprzęt, któremu odpowiadają. Zazwyczaj filtry dzieli się na te, które odpowiednie są dla odkurzaczy wyposażonych w worek oraz na filtry do odkurzaczy bezworkowych. Najczęściej spotyka się filtry papierowe lub piankowe. Te piankowe mogą być używane także do odkurzania na mokro, wilgotna pianka bardzo dobrze zatrzymuje kurz i inne zanieczyszczenia nie pozwalając przedostać się im do pomieszczenia wraz z wydmuchiwanym powietrzem. W asortymencie sklepu SuperWnetrze znajdują się filtry do odkurzaczy różnego rodzaju, więc z pewnością znajdzie się taki, który będzie odpowiedni dla modelu odkurzacza, który posiadasz na wyposażeniu mieszkania.

 

Filtr HEPA - co to takiego?

 

Bardzo popularny od jakiegoś czasu stał się filtr do odkurzacza HEPA. Co za tym stoi? Przede wszystkim jego wysoka skuteczność. Pochłania zdecydowanie więcej cząsteczek kurzu od innych filtrów. Trzywarstwowy filtr wykonany jest z włókna szklanego i zatrzymuje zdecydowanie więcej drobinek, grzybów, drobnoustrojów, a nawet wirusów. Stosowanie tego rodzaju filtrów polecane jest szczególnie alergikom i osobom, które mają problemy z oddychaniem. W ofercie SuperWnetrze znajdują się filtry HEPA marki Fl1 i Sencor do różnych modeli odkurzaczy. Jeśli chcesz by w pomieszczeniach ładnie pachniało, to dodaj na filtr kroplę ulubionego olejku eterycznego, a podczas odkurzania przyjemny zapach rozniesie się po mieszkaniu. By osiągnąć taki efekt, można również w sklepie SuperWnetrze zakupić pałeczki zapachowe do odkurzaczy, które wrzuca się bezpośrednio do worka lub pojemnika na kurz.  

 

Cena
-
Producenci
Długość
Kolor dominujący
Materiał
Waga
Na skróty:
Promocje (19)

dozownik na mydlo w płytnie