Formy do chleba

Niepowtarzalny zapach domowego chleba


Chyba nie ma drugiego takie zapachu, jak zapach chleba, który pozwoli wrócić wspomnieniami do dzieciństwa, w którym jeszcze ciepłe pieczywo smarowaliśmy masłem i zajadaliśmy się nim z zadowoleniem. Wypiekanie chleba w domowym zaciszu sprawi, że śniadania i kolacje nabiorą zupełnie innego charakteru, a zapach unoszący się w kuchni z pewnością wprowadzi w rodzinny, przyjacielski nastrój. Własnoręcznie ugniatane ciasto, dobry zakwas i ulubione dodatki sprawią, że przygotowywane pieczywo będzie wyjątkowo aromatyczne. Oczywiście ważną zaletą pieczenia chleba jest zupełna kontrola nad tym co trafia do formy. Nie ma tutaj miejsca na składniki, które niekoniecznie są przez nas pożądane. Unikamy wówczas niepotrzebnych spulchniaczy i substancji zagęszczających. Pieczywo domowej roboty jest więc zdrowe i zdecydowanie dłużej zachowuje swój niepowtarzalny smak i aromat. Formy na chleb, to doskonałe akcesoria, które będą nieocenioną pomocą w wypiekaniu pieczywa najlepszej jakości. 
 

Jaka forma do pieczenia będzie najlepsza?


W ofercie SuperWnetrze znaleźć można formy do chleba, które całkowicie spełnią oczekiwania użytkownika. Rozmiar formy jest bardzo ważny, pod uwagę należy wziąć zarówno ilość i wielkość chleba jaki zazwyczaj jest pieczony, dzięki czemu mamy pewność, że pieczywo ani się nie zmarnuje oraz wystarczy dla każdego domownika. Dawno temu do wypiekania chleba używało się blachy, a ciasto formowało się ręcznie. Teraz, dzięki odpowiednim formom można stworzyć idealnie prostokątny bochenek. Najczęstszym używanym naczyniem jest keksówka - prostokątna foremka wykonana z różnych materiałów. W asortymencie SuperWnetrze kupić można naczynia wykonane ze stali nierdzewnej lub silikonu - są to najbardziej trwale i solidne tworzywa, które zapewniają długie użytkowanie przedmiotów. Silikon gwarantuje nieprzywieralność ciasta, wiec gotowy wypiek z foremki wyjmie się bezproblemowo. Pojemniki do pieczenia chleba wykonane ze stali pokryte zostały powłoką nieprzywierającą, więc chleb również będzie można bezproblemowo wyjąć. 
 

Obowiązkowe akcesorium na wyposażeniu każdej kuchni


Jeśli w domu piecze się nie tylko sporo chleba, ale również pyszne ciasta domowe, warto wówczas pomyśleć o zakupie foremek różnej wielkości.Foremki sprawdzą się również do zapiekanek czy zapieczenia pasztecików domowej roboty. Formy do pieczenia chleba wyposażone są w przedłużone brzegi, dzięki którym nie tylko łatwiej wyjmuje się rozgrzane danie z piekarnika, dodatkowo pomogą one w wyjmowaniu gotowego produktu wprost z foremki. Warto zwrócić uwagę na formę, która wyposażona jest w 8 otworów, można jednocześnie wypiec mini chlebki o różnym smaku i zaserwować je podczas śniadań lub kolacji. Własnoręcznie przygotowany i wypieczony chleb może być również doskonałym dodatkiem do prezentu dla bliskiej osoby. 

Pergole Ogrodowe