Formy do pieczenia

Formy do pieczenia i blachy to niezwykle praktyczne akcesoria, które pozwolą nam przygotować smaczne i udane wypieki. Dzięki nim każdy rodzaj ciasta, o którym sobie zamarzymy wyjdzie pyszny i w kilka chwil zniknie z talerzy. W SuperWnetrze odnajdziesz wiele rodzajów form. Prym wiodą wśród naszych produktów formy do pieczenia znanych producentów takich jak: Birkmann, Kaiser, Guardini czy Kitchen Craft. W zależności od naszych potrzeb i wymagań można zdecydować się na foremki silikonowe, foremki metalowe lub foremki ceramiczne. Jakie są różnice i co warto o poszczególnych formach wiedzieć? Przeczytasz o nich za chwilę!

Metalowe formy do pieczenia ciast


Metalowe formy do pieczenia są ciężkie, ale trwałe i doskonale odporne na wysokie temperatury. Można je przechowywać w lodówce, a nawet zamrażalce. Świetnie nadają się do pieczenia różnego rodzaju ciast. Z tego materiału w szczególności polecamy formy do tarty, keksówki, a także tortownice. Są wygodne w użytkowaniu i ekonomiczne! Jeśli więc zależy Wam na prostej formie o niewygórowanej cenie, blacha metalowa będzie jak znalazł!


Silikonowe foremki do pieczenia ciast


Formy silikonowe możemy polecić serdecznie głównie ze względu na nieprzywieralność i odporność na bardzo wysokie temperatury. Nie trzeba ich wcześniej smarować tłuszczem, ponieważ ciasto z łatwością odchodzi od formy. W asortymencie naszego sklepu znajdują się silikonowe foremki do muffinek, babeczek, a także ciast o nieregularnym kształcie, dzięki czemu bez problemu uda się wybrać tą odpowiednią.


Formy ceramiczne do pieczenia ciast


Formy do pieczenia ceramiczne przede wszystkim efektownie i elegancko prezentują się nie tylko w piekarniku, ale również na stole. Ich dużą zaletą jest możliwość krojenia ciasta bezpośrednio w foremce, bez obawy o porysowanie. Z ceramiki na szczególną uwagę zasługują keksówki do chleba, formy do tarty, a także ciast o nieregularnym kształcie oraz tortownice.

Pergole Ogrodowe