Formy do pieczenia


Czym różnią sie do siebie formy do pieczenia?

Dla każdej osoby ceniącej domowe wypieki niezbędnym elementem wyposażenia kuchni są formy i blachy do pieczenia. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów form. W zależności od potrzeb i wymagań można zdecydować się na foremki silikonowe, metalowe lub ceramiczne. Jakie są różnice?

Metalowe formy są ciężkie, ale trwałe i odporne na wysokie temperatury. Można je przechowywać w lodówce, a nawet zamrażalce. Z tego tworzywa w szczególności polecamy formy do tarty, keksówki a także tortownice.

Formy silikonowe są polecane głównie ze względu na nieprzywieralność i odporność na bardzo wysokie temperatury. Nie trzeba ich wcześniej smarować tłuszczem, ponieważ ciasto z łatwością odchodzi od formy. W związku z tym z silikonu polecamy foremki do muffinek, babeczek, a także ciast o nieregularnym kształcie.

Formy ceramiczne przede wszystkim efektownie prezentują się nie tylko w piekarniku, ale również na stole. Ich dużą zaletą jest możliwość krojenia ciasta bezpośrednio w foremce, bez obawy o porysowanie. Polecane z tego tworzywa są keksówki do chleba, formy do tarty, a także ciast o nieregularnym kształcie oraz tortownice.

W ofercie sklepu SuperWnetrze.pl znajdują się metalowe foremki do ciast Nordic Ware, silikonowe foremki Lekue, Birkmann, ceramiczne formy marki Emile Henry, a także wiele innych.