Kawiarki

Przywitaj dzień wyjątkowo aromatyczną kawą


Zastrzyk energii dzięki aromatycznej filiżance espresso jest możliwy dzięki włoskiej kawiarce, która stworzona została aby uprzyjemniać zarówno picie jak i proces parzenia kawy. Espresso o poranku doda energii i pozytywnie nastroi na cały dzień pełen wyzwań. Najlepszą esencję z kawy otrzymuje się właśnie z kawiarki, gęsta i mocna filiżanka małej czarnej jest tym, co doceni każdy kawosz. Jest idealnym rozwiązaniem w kuchniach, w których jest niewielka przestrzeń użytkowa i zwykły ekspres zajmowałby za dużo miejsca. Pierwsze makinetki stworzone zostały we Włoszech, ich wyjątkowość i użyteczność sprawiła, że uwielbiane są na całym świecie. Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze, działa pod ciśnieniem, po zalaniu dolnego pojemnika wodą i wsypaniu zmielonej kawy do sitka stawiamy kawiarkę na gazówkę lub płytę grzewczą. Ciśnienie, które powstaje w zbiorniku z wodą przebija się przez ziarna, trafiając do komory górnej, bezpośrednio z której można nalać zaparzoną już kawę. Taki sposób parzenia ziaren sprawia, że wydobywa się z nich najlepszą głębię i wyjątkowy aromat.


 

Modne i stylowe makinetki w Twojej kuchni 


Kawiarki spełniają również funkcję dekoracyjną w kuchni, ich stylowy wygląd sprawia, że prezentują się one niezwykle elegancko. Z pewnością jest to zasługa materiałów z jakich zostały wykonane. Pierwsze makinetki stworzone zostały z aluminium i do dziś cieszą się ogromną popularnością. W sklepie SuperWnetrze kupić można urządzenie wykonane z tego materiału w jego oryginalnym, srebrnym kolorze lub pokryte powłoką, w różnych barwach, dzięki czemu bez problemu można dopasować ją do kolorystyki, która panuje w kuchni. Kawiarka wykonana ze stali nierdzewnej jest łatwiejsza w konserwacji od aluminiowej, dlatego też zyskuje wielu zwolenników. Stalowe kawiarki dostępne są w różnych kształtach, poza tradycyjnym wyglądem można kupić kawiarki o prostym designie, które doskonale odnajdą się w eleganckich aranżacjach kuchennych. 


 

Jaka kawiarka najlepiej odnajdzie się w kuchennej przestrzeni?


Należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które pozwolą wybrać dla siebie kawiarkę idealnie spełniającą oczekiwania. Najważniejszym kryterium powinno stać się dobranie odpowiedniej kawiarki do posiadanej kuchenki. Najczęściej spotykane są kafeterki dostosowane do kuchenki gazowej i elektrycznej. Jednak popularność płyty indukcyjnej sprawiła, że producenci zaczęli tworzyć urządzenia dostosowane również do niej. Kawiarka na indukcję powinna mieć grube dno wykonane z ferromagnetycznego materiału, dzięki któremu pole grzewcze płyty łączy się z kafeterką. W asortymencie dostępne są również kawiarki, które do działania potrzebuję jedynie źródła prądu. Kawiarka elektryczna zbudowana jest tak samo jak tradycyjna, różni się jedynie tym, że posiadają bazę zasilającą. Pojemność kafeterki również jest istotna, można zdecydować się na model, który przygotuje jedną lub nawet kilka filiżanek pachnącego espresso. Makinetka doskonale nadaje się na prezent, z pewnością ucieszy każdego obdarowanego nią kawosza.

Marka Vilde