Kiełkownica plastikowa + nasiona GRATIS!

Opis produktu

Kiełkownica to specjalny pojemnik, który umożliwia uprawę kiełków w domowych warunkach. Kiełki to młode rośliny, które rozwijają się z nasion, a są one bardzo wartościowym źródłem witamin i minerałów, niezbędnych dla zdrowia człowieka. Dlatego też uprawa kiełków w domu to doskonały sposób na uzupełnienie codziennej diety o cenne składniki odżywcze.

Kiełkownica składa się z dwóch elementów - przezroczystej pokrywy i podstawki z otworami wentylacyjnymi. Dzięki temu pojemnik tworzy małą szklarnię, która pozwala na naturalne i szybkie wyhodowanie kiełków bez użycia dodatkowych narzędzi.

Pojemnik wykonany jest z trwałego i bezpiecznego dla zdrowia polipropylenu, a jego wymiary wynoszą 5 cm wysokości, 18 cm długości i 8,5 cm szerokości. Kiełkownica jest łatwa w czyszczeniu, można ją myć w zmywarce lub ręcznie.

Kiełki i latorośle są bardzo podatne na działanie pleśni, dlatego ważne jest regularne ich przemywanie świeżą wodą oraz usuwanie ewentualnych objawów pleśni. Przed pierwszym użyciem kiełkownicy należy umyć ją w gorącej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

W zestawie z kiełkownicą znajdują się nasiona rzeżuchy, co pozwala na szybki start w domowej uprawie kiełków. Czas zbioru kiełków zależy od rodzaju materiału siewnego i wynosi zazwyczaj od 5 do 10 dni.

Aby uzyskać maksymalną jakość kiełków, należy przestrzegać kilku prostych kroków uprawy, które opisane są w instrukcji obsługi. Kiełkownica to produkt polski, który pozwoli na łatwe i skuteczne wyhodowanie wartościowych kiełków we własnej kuchni.

Parametry produktu

Producent
Kod produktu
10082299
Kod EAN
5903456114879
Gwarancja
24 miesiące

Zobacz również

  • Produkty Practic
  • Inne Kiełkownice

Opinie o produkcie

Dodaj swoją opinię

 

Określ swój stopień zadowolenia z produktu klikając na gwiazdki.