Klasyczne pojemniki kuchenne

(693)

Pojemniki kuchenne - najlepsi pomocnicy w kuchennych porządkach!

 

Klasyczne pojemniki kuchenne towarzyszą nam na co dzień w ciągu pracy w kuchni. Najczęściej trzymamy w nich produkty sypkie, które potrzebujemy mieć pod ręką jak chociażby kawa, cukier czy też mąka. Dzięki nim organizacja pracy w kuchni staje się sprawna, łatwa, a wszystkie czynności idą nam jak z płatka. Wybór pojemników na żywność jest bardzo duży, bez problemu więc każdy znajdzie te najlepsze dla siebie i dostosowane do naszych wymagań. Zastanawiacie się na jakie klasyczne pojemniki kuchenne warto się skusić? Postaramy się Wam o nich nieco opowiedzieć aby wybór stał się bardzo prosty!

 

Duży pojemnik kuchenny, a może jednak zestawy pojemników? Jakie pojemniki sprawdzą się w kuchni?
 

Pojemniki kuchenne powinniśmy wybierać biorąc pod uwagę między innymi wielkość naszych kuchennych szafek i półek. Jeśli mamy na tyle miejsca by zmieścić duże pojemniki, to jak najbardziej korzystajmy z nich! Porządek i ład w kuchni zdecydowanie ułatwiają nam pracę. Jednakże są też takie kuchnie, w których każdy centymetr jest na wagę złota i w których zdecydowanie lepiej będzie zastosować mniejsze, zgrabniejsze pojemniki kuchenne. Puste pojemniki dobrze jest sztaplować aby nie zajmowały wiele miejsca do czasu aż ponownie zostaną zapełnione. Dostępne są pojemniki od 0,3 litra po spore, kilkulitrowe propozycje. Warto też wielkość pojemnika dostosować do produktu, jaki będzie w nich przechowywany. Mąkę warto trzymać w większym pojemniku tak samo jak kaszę czy ryż. Przede wszystkim dlatego, że występują z reguły w większych opakowaniach, które można przesypać właśnie do pojemnika. Z kolei przyprawy lub kawa spokojnie zmieszczą się w małych oraz średnich pojemnikach.

 

Jaki powinien być najlepszy pojemnik kuchenny?

Przede wszystkim powinien być szczelny. Cóż nam nawet po najładniejszym pojemniku jeśli przechowywana w nim kawa momentalnie straci swój smak i aromat? Szczelność nie oznacza jednak tylko samego wietrzenia produktów lecz także ich rozsypywania się. Słabe zakrętki, wykonane z nieodpowiednich materiałów mogą niestety nie spełniać swojej funkcji przez co pewnego dnia możemy spodziewać się rozsypanej mąki czy soli w półce. Warto więc sprawdzić przed zakupem czy zakrętka w pojemniku jest trwała, czy posiada zabezpieczenie w postaci silikonu lub gumy i czy można ją solidnie dokręcić. Jeśli wyposażycie kuchnię w szczelny pojemnik kuchenny, na pewno zakupu nie będziecie żałować! Warto rozważyć tutaj również pojemniki hermetyczne, które zapewnią trwałość przechowywanych produktów, a przy tym te intensywnie "pachnące" artykuły spożywcze nie będą przenosić dalej swojego zapachu na całą lodówkę.

 

Cenne dodatki i funkcje pojemników na żywność

Pojemnik nie musi być tylko zwykłym pojemnikiem! Może także służyć na przykład jako miarka. Tego typu pojemniki doskonale nadadzą się do przechowywania sypkich produktów np. mąki, kaszy, cukru itd. Pojemnik z miarką pomoże Wam odmierzyć odpowiednią ilość produktu. Specjalnym rodzajem pojemników są również pojemniki próżniowe, które świetnie odnajdą się we wnętrzu lodówki. Dzięki nim zapachy konkretnych produktów lub gotowych dań nie będą się ze sobą mieszać i przenikać. Pojemniki hermetyczne zapewniają także trwałość przechowywanej żywności, dlatego z pewnością warto się w nie wyposażyć. Jeśli chcecie mieć pełną kontrolę nad zawartością pojemników i widzieć na bieżąco ile danego produktu Wam z niego ubywa, skuście się na pojemniki z okienkiem, przez które idealnie widać poziom schowanych składników.

 

Czy design pojemników ma znaczenie? Oczywiście! Kupujcie ładne pojemniki kuchenne!

Jeśli zależy Wam na ułożeniu części pojemników kuchennych na przykład na blacie lub w półeczce, idealnie będą prezentować się modne i nowoczesne pojemniki kuchenne, które dodadzą kuchni charakteru. Ilość wzorów, barw oraz motywów przewodnich jest tak ogromna, że dobranie kompletu pojemników pod kolor ścian czy też dominującego stylu kuchni nie będzie żadnym problemem! Polecamy Wam szczególnie pojemniki kuchenne znajdujące się w asortymencie naszego sklepu, które wyróżniają się nie tylko ciekawym designem, lecz również doskonałą jakością i trwałością. Dzięki nim, wszystkie niezbędne produkty będziecie mieć zawsze pod ręką!

Możliwość mycia w zmywarce
+ więcej
Przeznaczenie
+ więcej
Średnica
+ więcej
Wysokość
+ więcej

Prezenty na wyjatkowe okazje
Wybieraj produkty według swoich ulubionych kolorów