Klasyczne pojemniki kuchenne

(699)

Klasyczne pojemniki kuchenne towarzyszą nam na co dzień podczas pracy w kuchni. Przechowujemy w nich najczęściej sypkie produkty, które chcemy mieć pod ręką jak chociażby kawa, cukier czy mąka. Dzięki nim organizacja pracy w kuchni staje się banalna, łatwa i wszystkie czynności idą nam jak z płatka. Wybór pojemników na żywność jest naprawdę duży, dlatego bez problemu każdy znajdzie te idealne dla siebie i dostosowane do naszych wymagań. Zastanawiacie się na jakie klasyczne pojemniki kuchenne warto się pokusić? Postaramy się Wam o nich nieco opowiedzieć!

 

Duży pojemnik kuchenny czy może jednak zestawy pojemników?
 

Pojemniki powinniśmy dobrać biorąc pod uwagę między innymi pojemność naszych kuchennych szafek. Jeśli mamy na tyle miejsca by pomieścić duże pojemniki, to jak najbardziej korzystajmy z nich! Jednakże są też takie kuchnie, w których każdy centymetr jest na wagę złota i w których zdecydowanie lepiej będzie zastosować mniejsze, zgrabniejsze pojemniki kuchenne. Puste pojemniki dobrze jest sztaplować aby nie zajmowały wiele miejsca do czasu aż ponownie zostaną zapełnione. Dostępne są pojemniki od 0,3 litra po spore, kilkulitrowe propozycje. Warto też wielkość pojemnika dostosować do produktu, jaki będzie w nich przechowywany. Mąkę warto trzymać w większym pojemniku tak samo jak kaszę czy ryż. Z kolei przyprawy lub kawa spokojnie zmieszczą się w małych i średnich pojemnikach.

 

Jaki powinien być najlepszy pojemnik kuchenny?

Przede wszystkim powinien być szczelny. Cóż nam nawet po najładniejszym pojemniku jeśli przechowywana w nim kawa momentalnie straci swój aromat i smak? Szczelność nie oznacza jednak tylko samego wietrzenia produktów lecz także ich rozsypywania się. Słabe zakrętki, wykonane z nieodpowiednich materiałów mogą niestety nie spełniać swojej roli przez co pewnego dnia możemy spodziewać się rozsypanej mąki czy soli w półce. Warto więc sprawdzić przed zakupem czy zakrętka w pojemniku jest trwała, czy posiada zabezpieczenie w postaci silikonu lub gumy i czy można ją solidnie zakręcić. Jeśli wyposażycie kuchnię w szczelny pojemnik kuchenny, na pewno zakupu nie będziecie żałować! Warto rozważyć tutaj także pojemniki hermetyczne.

 

Cenne dodatki i funkcje pojemników

Pojemnik nie musi być tylko zwykłym pojemnikiem! Może także służyć na przykład jako miarka. Tego typu pojemniki doskonale nadadzą się do przechowywania sypkich produktów np. mąki, kaszy, cukru itd. Pojemnik z miarką pomoże Wam odmierzyć odpowiednią ilość produktu. Specjalnym rodzajem pojemników są również pojemniki próżniowe, które świetnie odnajdą się we wnętrzu lodówki. Dzięki nim zapachy konkretnych produktów lub gotowych dań nie będą się ze sobą mieszać i przenikać. Pojemniki hermetyczne zapewniają także trwałość przechowywanej żywności, dlatego z pewnością warto się w nie wyposażyć. Jeśli chcecie mieć pełną kontrolę nad zawartością pojemników i widzieć na bieżąco ile danego produktu Wam z niego ubywa, skuście się na pojemniki z okienkiem, przez które idealnie widać poziom schowanych składników.

 

Czy design ma znaczenie? Oczywiście!

Jeśli zależy Wam na wyeksponowaniu części pojemników kuchennych np. na blacie lub półeczce, świetnie będą prezentować się modne i nowoczesne pojemniki kuchenne, które dodadzą kuchni charakteru. Ilość wzorów, barw oraz motywów przewodnich jest tak ogromna, że dobranie kompletu pojemników pod kolor ścian czy też dominującego stylu kuchni nie będzie żadnym problemem! Polecamy Wam szczególnie pojemniki kuchenne znajdujące się w asortymencie naszego sklepu, które wyróżniają się nie tylko ciekawym designem, lecz również doskonałą jakością i trwałością. Dzięki nim, wszystkie niezbędne produkty będziecie mieć zawsze pod ręką!

Możliwość mycia w zmywarce
+ więcej
Przeznaczenie
+ więcej
Średnica
+ więcej
Wysokość
+ więcej


Prezenty na wyjatkowe okazje
Wybieraj produkty według swoich ulubionych kolorów