Funkcjonalność i elegancja w jednym przedmiocie


Każdy gospodarz powinien mieć na wyposażeniu swojego domu chociaż jeden korkociąg. To niepozorne akcesorium pozwala w szybki i bezpieczny sposób otworzyć zakorkowaną butelkę nie uszkadzając przy tym samego korka. Tradycyjne korkociągi zbudowane są ze spirali i rączki, która ułatwia jego wyjęcie. Na tę chwilę najczęściej wybierane są otwieracze, które wyposażone zostały w skrzydełka, dzięki którym można uniknąć rozlania napoju, ponieważ otwieranie butelki za pomocą tego przedmiotu jest stabilniejsze. Świetnym i łatwym rozwiązaniem otwarcia butelki jest użycie korkociągu dźwigniowego, wystarczą zaledwie dwa lekkie ruchy w górę i w dół, i nawet najbardziej upierdliwy korek nie będzie przeszkodą. Ich kształty są zazwyczaj bardzo kompaktowe, więc bez problemu można zabrać je ze sobą na piknik lub imprezę plenerową.

 

Korkociąg do wina manualny, automatyczny, a może ciśnieniowy?


Korkociąg manualny, zwany również barmańskim jest najpowszechniej używanym otwieraczem do butelek, jego nieskomplikowany mechanizm sprawia, że korzystanie z niego jest bezproblemowe. Skrzydełka lub prosta rączka wyposażone są najczęściej w gumowe elementy, które pełnią funkcję antypoślizgową. Przebojem na rynku akcesoriów winiarskich wdziera się korkociąg automatyczny. Szczególnie polecany jest dla tych, którzy lubią niebanalne rozwiązania w połączeniu z niezwykłą praktycznością. Jeden przycisk wystarczy aby po chwili móc cieszyć się ulubionym smakiem. Korkociąg ciśnieniowy powoli zaczyna zdobywać coraz większe uznanie smakoszy wina. Jego obsługa jest bardzo prosta, wystarczy przebić korek szpikulcem i za pomocą pompki wpuścić powietrze do butelki, które to wypchnie korek wytworzonym wewnątrz ciśnieniem. Gadżet jest dosyć efekciarski i z pewnością wzbudzi ciekawość i zainteresowanie gości.
 

Wyjątkowe przybory do otwierania wina w sklepie SuperWnetrze 


Poza tradycyjnym sprzętem do otwierania wina w ofercie sklepu znajdują się wyjątkowe akcesoria. Przykładem niech będzie korkociąg do zamontowania na ścianie. Doskonale sprawdzi się w domowej piwniczce, a jego profesjonalny wygląd sprawia, że nieoceniony będzie również w barze czy restauracji. Zastosowana, bardzo wytrzymała dźwignia sprawia, że żaden oporny korek nie będzie stanowił problemu. W ofercie sklepu zamiast korkociągów spiralnych dostępne są również otwieracze do wina widełkowe, które wkłada się między szyjkę butelki a korek, co sprawia, że istnieje mniejsze ryzyko jego uszkodzenia. Znani producenci akcesoriów wyposażenia domowego, które w swojej ofercie posiada SuperWnetrze są gwarancją solidnego wykonania i trwałości. Marki takie jak: Brabantia, Vacu Vin, Fl1, Peugeot czy Cilio, to firmy, którym zaufali klienci na całym świecie. Materiały, które wykorzystują w produkcji są najwyższej jakości, dlatego też korkociągi przez nich oferowane będą służyć przez długie lata. Nieszablonowy otwieracz do wina jest doskonałym pomysłem na prezent dla smakosza tego trunku.

szklanki termiczne 350 ml