Kosze łazienkowe

Kosze łazienkowe to praktyczne i niezwykle potrzebne akcesoria do łazienki. Pomagają utrzymać porządek i ład w Twojej domowej łazience. Możemy do nich wrzucać zużyte kosmetyki, środki czystości, husteczki i inne drobne śmieci, które generujemy podczas korzystania z łazienki. Ważne, by były wykonane z odpowiednich materiałów oraz by nie zajmowały zbyt dużo miejsca, tak cennego w łazienkowym wnętrzu. W SuperWnetrze znaleźć można szeroką gamę koszy łazienkowych, które pozwolą Ci na wzorowy porządek w łazience. Różnią się zarówno kształtem jak i sposobem otwierania. Sprawdź poniżej nasze najlepsze propozycje koszy na śmieci łazienkowych - z pewnością znajdziesz ten najbardziej pasujący do wnętrza Twojej łazienki!

 

Schludna i uporządkowana łazienka


Czystość i estetyka w pomieszczeniach, w których przebywamy jest niezwykle ważna, dzięki nim możemy czerpać przyjemność i w pełni się w nich zrelaksować. Utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny w łazience jest niezwykle istotne. Łazienka zaraz po kuchni jest pomieszczeniem, w którym należy dbać i czystość i schludność. Zdecydowanie pomogą w tym organizery łazienkowe oraz odpowiednio dobrane półki czy szafki. Pomieszczenie należy wyposażyć w równie ważny przedmiot jakim jest kosz do łazienki. Dzięki pojemnikowi na odpady, który będzie znajdował się pod ręką można pozbyć się zużytych wacików, chusteczek, opakowań po kosmetykach czy innych drobnych artykułów higienicznych. Kosze łazienkowe nie muszą być duże, zupełnie wystarczą takie o pojemności 1,7l - 5l. Dzięki niewielkim rozmiarom znajdzie się miejsce dla pojemnika nawet w niewielkiej łazience czy toalecie. Szeroka oferta SuperWnetrze pozwoli wybrać kosz łazienkowy, który będzie pasował do każdej aranżacji pomieszczenia.
 

Jaki kosz najlepiej sprawdzi się w łazience?


Nie tylko pojemność ma znaczenie podczas wyboru odpowiedniego pojemnika, warto wziąć pod uwagę także mechanizm jego otwierania. Wyodrębnić można kosze do łazienki wyposażone w pokrywki, które otwierane są za pomocą pedału wbudowanego w podstawę lub uchylne, którego wieko przesuwa się ręcznie. Seria NewIcon marki Brabantia, to właśnie kosze pedałowe, które dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, co z pewnością przełoży się na odpowiednie dobranie barwy produktu pasującej do pozostałej kolorystyki łazienki lub toalety. Mały kosz do łazienki oferuje marka Kela, który doskonale zmieści się w niewielkich pomieszczeniach. Posiada ruchomą pokrywę, którą uchylić można bardzo lekko. Należy zwrócić uwagę także na kosz producenta Joseph Joseph, który nie posiada pokrywy, jednak będzie świetną pomocą do segregacji odpadów, wyposażony został bowiem w oddzielne pojemniki, do których wyrzucać można innego rodzaju śmieci.

 

Wygląd kosza łazienkowego również ma znaczenie


Nie trzeba ukrywać, że kosze łazienkowe powinny być spójne z całością aranżacji pomieszczenia, nawet tak niewielki przedmiot może stać się jego dekoracją. Wystarczy spojrzeć na niezwykle luksusowy pojemnik na odpadki marki Kela. Wyjątkowo minimalistyczny projekt oraz wysokiej jakości polerowana stal nierdzewna, z której został wykonany sprawia, że kosz łazienkowy nada pomieszczeniu luksusowego charakteru. Producent Blomus, którego kosze znajdują się w asortymencie SuperWnetrze także wydał niezwykle elegancką serię koszy łazienkowych Tubo. Prezentują się one niezwykle elegancko, dostępne są w różnych kolorach i pojemnościach, co sprawia, że z pewnością wybierze się taki, który będzie doskonałym uzupełnieniem wnętrza. Dobrze rozejrzyj się w tej kategorii, szeroka gama wyboru pozwoli wybrać kosz, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Kosze łazienkowe doskonale odnajdą się nie tylko w domowym pomieszczeniu, świetnie nadają się także do łazienek w biurowcach czy hotelach.

 

Kosze łazienkowe z mocowaniem do ściany

 

Posiadacze małych łazienek, często skarżą się, że nie mają na nic miejsca. Do głowy nie przychodzi im nawet zakup kosza łazienkowego, który zajmowałby kolejne miejsce w łazience. Marka Brabantia przychodzi z pomocą. Kosz na śmieci TouchBin można zamontować na ścianie dzięki specjalnej szynie. Jeśli zapełnimy cały kosz, nie musimy ściągać go ze ściany. Wystarczy wyciągnąć osobny pojemnik, który jest lekki i wygodny w trzymaniu. Kosze te wielkością powinny być odpowiednie do każdego typu łazienki i występują w wielu odcieniach kolorystycznych dlatego każdy może wybrać odpowiedni dla siebie.  

Różne rodzaje pokrywek koszy łazienkowych na śmieci

 

Jaki rodzaj pokrywki kosza łazienkowego wybrać?

 

Kosze łazienkowe możemy kupić w różnych rozmiarach, pojemnościach oraz kolorach. Dopasować możemy także rodzaj pokrywki. Kosze łazienkowe w SuperWnetrze dostępne są zarówno z ruchomą pokrywką, otwierane za pomocą pedału lub otwarte. To klient decyduje jaki typ kosza łazienkowe będzie dla niego odpowiedni. Kosze pedałowe uchylne są 

szklanki termiczne 350 ml