Krajalnice to praktyczne urządzenia, które pomogą bez problemu pokroić różnego rodzaju produkty spożywcze - od mięs, przez wędliny, sery czy pieczywo. Jest to fajne rozwiązanie, jeśli mamy więcej miejsca w kuchni, bo takie urządzenia do krojenia mogą tego miejsca troszkę zajmować. Krajalnice świetnie sprawdzą się w domostwach, w których prowadzona jest własna produkcja żywności. Na jaką krajalnicę warto się zdecydować? Sprawdź to poniżej! Znajdziesz tam same bestsellerowe krajalnice kuchenne!

Urządzenie do krojenia, które sprawdzi się w kuchni


W dzisiejszych czasach większość sklepów i piekarni posiada usługę krojenia pieczywa, wędlin czy serów na miejscu. Jednak możliwość indywidualnego dopasowania grubości plastrów składników z pewnością sprawi, że kanapki lub tosty będą wyjątkowo smaczne. Krajalnica świetnie nadaje się do tego zadania, poza tym przysłużyć się może również wielu innym czynnościom kuchennym. Krojenie chleba za pomocą noża nie zawsze wychodzi tak jakbyśmy tego chcieli. Zbyt grube, nierówne plastry wyglądają mało estetycznie, krajalnica świetnie się do tego sprawdzi. Dzięki niej płatki sera, wędlin czy warzyw można nienagannie wyeksponować na tacy do serwowania przekąsek podczas spotkań w gronie bliskich. Krajalnice zarówno automatyczne, jak i ręczne szybko i z łatwością pokroją w plasterki wybrane produkty. Producenci kuchennego AGD, których produkty posiada SuperWneterze są gwarantem wyrobów wysokiej jakości, ich urządzenia służą użytkownikom przez długie lata.
 

Jaka krajalnica sprawdzi się w kuchni?


Przede wszystkim w tym urządzeniu najważniejsze jest ostrze, powinno wykonane być ze stali nierdzewnej lub szlachetnej, które odporne są na korozję oraz bezpieczne są w kontakcie z żywnością. Stal jest bardzo łatwa w czyszczeniu, nie absorbuje zapachów, więc z powodzeniem można wykorzystywać ją do krojenia intensywnie pachnących składników. Warto zwrócić uwagę również na maksymalną grubość krojenia - im większa będzie, tym więcej poziomów grubości będzie do wyboru. Zabezpieczenia ostrza jest również niezwykle ważne, ponieważ część krojąca jest bardzo ostra i łatwo jest o zranienie. W związku z tym odpowiednie będą urządzenia do krojenia wyposażone w antypoślizgowe podkładki lub blokady na palce. Oczywiście nie bez znaczenia jest także ogólna prezencja wizualna krajalnicy, niewielkie rozmiary urządzenia pozwolą umieścić ją w dowolnym miejscu na blacie kuchennym.
 

Co jeszcze zaoferować może krajalnica?


W asortymencie sklepu SuperWnetrze znajdują się urządzenia do krojenia profesjonalne, uniwersalne i ręczne. Każdy rodzaj posiada inne funkcje i możliwości. Elektryczna krajalnica marki Vida, to sprzęt, który idealnie sprawdzi się w kuchni restauracyjnej. To profesjonalne urządzenie precyzyjnie i szybko potnie większe ilości wędlin lub serów. Urządzenia marek Graef, Sencor lub Camry to uniwersalne krajalnice także do użytku domowego. Niektóre z nich dodatkowo wyposażone zostały w tacki, na których odkładać można bezpośrednio pokrojone plastry, dzięki czemu nie trzeba podkładać dodatkowego talerzyka. Urządzenie do krojenia marki G3Ferrari posiada płytę ostrzącą, na której znajdują się wyżłobienia, dzięki czemu krojone produkty do niej nie przywierają. Krajalnica manualna, która również jest dostępna w asortymencie SuperWnetrze doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie nie ma dostępu do zasilania. Zabrać ją można na rodzinne pikniki lub camping. Zakupienie krajalnicy z pewnością okaże się dobrym pomysłem, dzięki któremu zwiększy się komfort pracy w kuchni.

Pergole Ogrodowe