Krajalnice do warzyw i owoców

W kuchniach na całym świecie, krajalnice do warzyw i owoców stały się nieodłącznym elementem wyposażenia. Ich praktyczność i funkcjonalność pozwalają nie tylko przyspieszyć codzienne przygotowywanie posiłków, ale również wprowadzić w nich różnorodność w kształcie i fakturze składników. Czy to podczas przyrządzania sałatek, dekoracji dań czy tworzenia zdrowych przekąsek, krajalnice są niezastąpione.Wybierając idealną krajalnicę, warto zwrócić uwagę na jej wielofunkcyjność. 

 

Nowoczesne modele oferują różnorodne rodzaje ostrzy, które pozwalają kroić warzywa i owoce na plasterki, słupki, kostkę czy spiralne kształty. Równie ważne jest, by krajalnica była wykonana z materiałów wysokiej jakości, które zapewnią jej trwałość i bezpieczeństwo użytkowania.Dzięki krajalnicom do warzyw i owoców, możemy w łatwy i szybki sposób przygotować składniki do różnorodnych dań. Niezależnie od tego, czy jesteśmy amatorami, czy profesjonalistami w świecie kulinariów, taki sprzęt jest nieocenionym narzędziem, które znacząco ułatwia pracę w kuchni.

Krajalnice do warzyw i owoców są jednych z najbardziej przydatnych akcesoriów, które musisz mieć w swojej kuchni. Krajalnice sprawdzą się zarówno w przygotowywaniu dań, jak i przy ich ozdabianiu. Jak widomo jemy również oczami, dlatego warto udekorować talerz eleganckimi paskami i zdobieniami z warzyw. Krajalnice dostępne w sklepie online SuperWnetrze sprowadzone są od najlepszych producentów takich jak  Gefu, Kuchenprofi, Lurch, Moha oraz njalepszej jakości materiałów. Nie posiadasz krajalnicy w domu? Koniecznie zakup je w Naszym sklepie! 

 

Jakie krajalnice do warzyw i owoców wybrać?

 

Masz problem z krojeniem warzyw i owoców. Kawałki nigdy nie wychodzą równe i źle to wygląda na przyjęciach ze znajomymi? Czas na zakup nowej krajalnicy do owoców. W ofercie znajdziesz krajalnice o różnych rozmiarach i typach noży. Przeznaczone do krojenia owoców na kawałki, siekania warzyw na drobne paseczki, obierania pomarańczy czy siekania na drobne części. Wszystkie wykonane przez renomowanych producentów jak Gefu, Kuchenprofi, Lurch, Moha, ułatwią Ci pracę z jedzeniem. Najlepszej jakości materiałów takich jak:

 

  • krajalnice do owoców z tworzywa sztucznego
  • krajalnice do warzyw i owoców z metalu
  • krajalnice do warzyw i owoców z ceramiki
  • krajalnice z plastiku

 

Wszystkie modele znajdziesz w Naszym sklepie internetowym SuperWnetrze. W przypadku małej kuchni zdecydowanie polecam zakup pojedynczych krajalnic o nie dużym rozmiarze, które można schować do szafki. W sytuacji, gdy mamy możliwość postawienia krajalnicy na blacie w kuchni, polecamy zakup większych maszyn z wieloma nożami, które będą nam ułatwiały codzienne czynności każdego dnia. Zakup ten będzie przypominał Nam o jedzeniu warzyw i owoców każdego dnia, a my będziemy zdrowsi dzięki dawce witamin!

 

Jakiego typu ostrza posiadają krajalnice?

 

Typ ostrza zależny jest od typu krajalnicy. Osobny i podstawowym narzędziem jest krajalnica do warzyw, którą możemy dostać, np w kolekcji marki Zest For Life. Wystarczy położyć ją na jabłku lub gruszce, a ostrza przecinając owoc na ćwiartki. Małe i równie przydatne są krajalnice do ziemniaków. Umożliwiają one w szybki sposób wydobycie kształtu frytek bez konieczności krojenia samodzielnie ziemniaków na paski, co jest zdecydowanie szybsze. Szatkownice przydatne będą przy wykonywaniu sałatek warzywnych. Bardziej nowoczesnym akcesorium kuchennym będzie spiralizer, który umożliwia ozdobienie talerza za pomocą spirali wykonanych z ogórka lub marchewki. Znajdziesz go w kolekcji marki Zassenhaus. Świetnie sprawdzą się takrze drylownice do owoców, zwłaszcza, gdy potrzebujemy ich użyć do dżemów lub przecierów. W szybki sposób można wydobyć pestkę ze środka, a smak i aromat pozostaje bez zmian.  

 

Duże krajalnice do warzyw

 

Jak już wcześniej wspomniano  przypadku, gdy na blacie w Naszej kuchni mamy dużo miejsca, warto zdecydować się na zakup całej krajalnicy z wieloma nożami w zestawie. W taego typu modelach krajalnic do warzyw i owoców znajdziesz ostrza do siekania, tarcia, szatkowania i krojenia. Ułatwia to pracę przy przygotowywaniu obiadu, ponieważ mechanizm dużo szybciej przygotowywać warzywa niż ręczna tarka. Dodatkowo warto zakupić krajalnicę przeznaczoną do przygotowywania dekoracji z warzyw i owoców. Z pewnością tak przygotowany obiad będzie cieszył oko każdego gościa. Sprawdzą się one również w większych restauracjach, w których stawia się zarówno na wygląd ale również smak dań. Znajdziesz je w kolekcji marki Kuchenprofi. Nie trać czasu, odmień swoje codzienne przygotowywanie potraw i już dziś zakup nową krajalnicę do warzyw i owoców.

 

Marka Mepal