Lusterka łazienkowe

Lustro sprawdzi się nie tylko na przedpokoju czy w sypialni, ale również w łazience. Lusterka łazienkowe to super akcesoria, które pomogą nam podczas codziennych wizyt w łazience. Dzięki nim można stworzyć perfekcyjny makijaż, dokładnie oczyścić twarz czy ogolić zarost bez obaw o zacięcia. Ciężko więc się bez nich obyć! Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem lustra do łazienki? Jakie ciekawe, nowoczesne dodatki znajdziemy w łazienkowych lusterkach? O tym za moment!

Lustereczko powiedz przecie...


Łazienka jest pomieszczeniem, w którym odpowiednie wyposażenie wybiera się na lata. Styl, w jakim urządzona będzie łazienka, powinien być spójny, a całość należy zaprojektować w ten sposób, aby poszczególne elementy były swoim uzupełnieniem. Dzięki zharmonizowanej aranżacji głównych elementów takich jak prysznic, wanna, kafelki czy właśnie lustro będzie można z powodzeniem zaszaleć z dodatkami. Dzięki temu kontrastujące, małe akcesoria w jednej chwili mogą odmienić wygląd łazienki, sprawiając jednocześnie, że jej styl nie stanie się przesadzony i groteskowy. Codzienne zabiegi pielęgnacyjne, golenie, czy robienie makijażu będzie z pewnością ułatwione, jeśli użyje się do tego dobrze dobranego lustra. Dlatego, decydując się na lusterka do łazienki warto zastanowić się nad jego rozmiarem, kształtem, oświetleniem, a nawet wziąć pod uwagę wzrost domowników.


Jakie lustro do łazienki?


Biorąc pod uwagę kupno lustra łazienkowego, należy przemyśleć kilka najważniejszych kwestii. Przede wszystkim wielkość pomieszczenia. Lusterka optycznie powiększają przestrzeń, dlatego w małych łazienkach warto wziąć pod uwagę zakup większego lustra na ścianę. Z wygody i funkcjonalności zazwyczaj wiesza się je nad zlewem, dlatego, jeśli wyposażenie łazienki lub toalety składa się z dwóch, osobnych komór warto zainwestować w lustro prostokątne, które będzie zajmowało długość odpowiadającą dolnemu wyposażeniu. Można również skusić się na dwa mniejsze lusterka łazienkowe, które będą osobno zawieszone bezpośrednio nad zlewami. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawiesić mniejsze zwierciadło na środku obszaru, który będzie wykorzystywany do czynności pielęgnacyjnych w łazience. Świetnie sprawdzą się również okrągłe lusterka z teleskopowym ramieniem, które można ułożyć w taki sposób, aby korzystanie z niego było wygodniejsze. Samodzielne lusterko kosmetyczne, które osadzone jest na podkładce ma również swoje zalety. Nie tylko stanie się użyteczną ozdobą łazienki, ale dzięki jego mobilności można przenosić zwierciadło na toaletkę, która znajduje się w sypialni bądź garderobie. Ze względu na zazwyczaj panującą wilgoć w pomieszczeniu należy sprawdzić, czy tafla lustra jest na nią odporna, powinna być wykonana w najwyższym standardzie jakościowym.


Lusterka łazienkowe wyposażone w dodatkowe funkcje


Z pewnością funkcją, która jest bardzo przydatna w lusterkach, jest dodatkowe oświetlenie w postaci pasków lub żarówek ledowych zamontowanych w obszarze zwierciadła. Światło, które w razie potrzeby można uruchomić czujnikiem dotykowym, jest z pewnością wielką zaletą lustra. W czasach wciąż postępującej technologii na rynku pojawiły się inteligentne, sensoryczne lusterka kosmetyczne. Ich wyjątkowość polega m.in. na tym, że wyposażone są w wielokrotne powiększenie oraz dostosowują moc światła po zbliżeniu twarzy do lustra. Interaktywne lustra sensoryczne doskonale nadają się do zrobienia idealnego makijażu, regulacji brwi czy dokładnego golenia.