Cyber Monday 2020

Miarki kuchenne to tego typu akcesoria, które zdecydowanie ułatwiają nam wykonywanie różnych czynności w kuchni. Pieczecie ciasto i chcecie odmierzyć dobrą ilość mąki? Robicie domowy dżem i potrzebujecie wiedzieć ile cukru musicie dodać? Miarki do kuchni muszą się u Was znaleźć! Na jakie miarki kuchenne się zdecydować i jaki jest wybór? O tym dowiecie się poniżej!

zobacz wiecej » zobacz mniej »

Jakie mamy rodzaje miarek kuchennych do wyboru?


Miarki kuchenne mogą przybierać różne formy. Bardzo popularne są miarki w kształcie dzbanka, które idealnie nadają się do odmierzania mleka, wody czy innych płynnych produktów. Mają wygodny uchwyt, dzięki czemu przelewanie ich zawartości jest bardzo komfortowe. W dobraniu dobrych proporcji pomaga precyzjna skala, z której odczytamy wszystkie wartości. Podobne do nich są miarki do kuchni w formie zlewki. Te z kolei cechują się specjalnym dzióbkiem, przez który łatwiej i sprawniej przechodzą produkty. Są one jednak odrobinę mniej wygodne, a to właśnie za sprawą braku uchwytu. Miarki występują również formie głębokich, okrągłych łyżek. Z reguły łączone są one w zestawy o różnych pojemnościach, co pozwala nam mieć wiele miarek w jednym miejscu. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli nie mamy dużo wolnego miejsca w kuchennych szufladach. Takie mini łyżko-miarki sprawdzą się genialnie.


Miarki kuchenne - plastikowe czy metalowe? Jakie miarki do produktów sypkich sprawdzą się najlepiej?


Głównymi typami miarek, jakie mamy do dyspozycji są miarki plastikowe oraz metalowe. Znajdziemy także i miarki szklane, które w większości występują pod postacią dzbanków. Miarki z tworzywa sztucznego są bardzo praktyczne i można je po wykorzystaniu umyć w zmywarce, bez obaw o ich zniszczenie. Są też bardzo tanią opcją, więc jeśli szukacie niedrogiego rozwiązania, plasitkowe miarki kuchenne będą dla Was jak znalazł! Miarki metalowe to również bardzo dobra opcja i na pewno bardziej solidna w porównaniu do plastikowych miarek. Tego typu miarki można myć w zmywarce, więc nie stanowią większego problemu jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości.