Miarki kuchenne to tego typu akcesoria, które zdecydowanie ułatwiają nam wykonywanie wielu czynności w kuchni. Pieczesz ciasto i chcesz odmierzyć dobrą ilość mąki? Robisz domowy dżem i potrzebujecie wiedzieć ile cukru musisz jeszcze dodać? Miarka kuchenna z pewnością ułatwi Ci to zadanie. Możesz zamówić ją jako jedną duża pojedynczą sztukę lub w sztukach w formie łyżek z miarką. Bez względu na to jaki produkt wybierzesz, jedno jest pewne, że Twoje wypieki z pewnością będą lepsze. Nie czekaj, kup już dziś! 

Miarki kuchenne - must have w każdym domu

 

Przyrządzanie posiłków lub pieczenie ciasta wymaga odpowiedniego przygotowania. Dobrze zrealizowany przepis jest gwarancją udanego dania i wypieku. Odmierzanie składników „na oko” nie zawsze może okazać się trafną decyzją. Czasami zbyt dużo lub zbyt mało dodanego produktu może zaważyć nad rezultatem kuchennych czynności. Miarka do kuchni sprawia, że tym problemem nie będzie trzeba zawracać sobie głowy. Dzięki niej precyzyjne odmierzenie składnika będzie banalnie proste, jest więc niezbędnym akcesorium, które usprawni i ułatwi pracę w kuchni. Jest wiele różnych rodzajów miarek, niektóre z nich służą tylko do odmierzania składników płynnych, a inne przeznaczone są do produktów sypkich. Dlatego też warto zaopatrzyć się w kilka miarek o różnych funkcjach, tak aby precyzyjnie i szybko odmierzyć każdą porcję cukru, mąki, soli, mleka czy wody. Szeroka oferta miarek kuchennych znajdująca się w SuperWnetrze pozwoli wybrać te, które doskonale spełnią swoją rolę.

 

Dzbanki z miarką do produktów płynnych

 

W kuchni świetnie sprawdzą się dzbanki z miarką, które idealnie pozwolą odmierzyć przede wszystkim składniki płynne. Najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego, które powoduje, że są bardzo lekkie, ze szkła, ceramiki czy stali nierdzewnej. Najpopularniejsze miarki do kuchni, są przezroczyste z wyraźnym nadrukiem skali, w których doskonale widać ilość produktu. Każdy z tych materiałów jest bezpieczny w kontakcie z żywnością. Większość z nich wyposażona jest w uchwyty i dzióbki, które ułatwiają przelewanie. Świetnym rozwiązaniem jest dzbanek producenta Joseph Joseph, który wyposażony został w dwie komory. Dzięki temu z powodzeniem można odmierzać w nim produkty płynne i sypkie, a antypoślizgowa rączka zapewnia stabilne utrzymanie naczynia. Żaroodporny, szklany pojemnik marki Gefu, to idealny dzbanek do odmierzania gorącego mleka czy wrzącej wody. Miarki kuchenne w postaci dzbanków mogą z powodzeniem służyć także do odmierzania większej ilości produktów sypkich.

 

Miarki do niewielkiej ilości składników

 

W SuperWnetrze zakupić można także miarki, które sprawdzą się w przypadku potrzeby odmierzenia niewielkiej ilości produktów sypkich. Dostępne są w postaci zestawu łyżeczek o o różnej pojemności. Wykonane są z silikonu, tworzywa sztucznego lub stali. Można składać je kompaktowo, dzięki czemu znajdzie się dla nich miejsce w każdej szufladzie. Niektóre z kompletów są ze sobą połączone, a to sprawia, że nie będą porozrzucane po szufladzie, a co za tym idzie- łatwiej je odnaleźć. Miarka kuchenna do spaghetti to praktyczny gadżet, który doskonale pozwoli odmierzyć potrzebną ilość makaronu. Warto wspomnieć także o miarce japońskiej, która ma postać niewielkiego kieliszka i wykonana jest ze stali nierdzewnej. Dwustronny, barmański kieliszek pozwoli na dokładne odmierzenie porcji alkoholu dodawanego do wyszukanych drinków. Dzięki tworzonym przez producentów seriom akcesoriów można wyposażyć kuchnię w jednolite narzędzia, co spowoduje, że wszystkie przybory będą prezentowały się spójnie wprowadzając do pomieszczenia ład i porządek.