Monbento

Marka Monbento to renomowany producent specjalizujący się w produkcji lunchboxów, wszelkiego typu pudełek śniadaniowych , termosów oraz akcesoriów związanych z ich transportem. Monbento została założona we Francji przez projektanta Fabiena Marreta oraz fizjoterapeutkę Emilie Creuzieux w 2009 roku. Frima Monbento to specjalista od produktów, które mają za zadanie ułatwić nam transport jedzenia w dowolne miejsce - do pracy, szkoły,  na wycieczki krajoznawcze. Produkty wchodza w kolekcje takie jak Capsule, The Little Princes Plane, Lagoon, Infinit. Można zauważyć, że lunchboxy Monbento występują w pastelowej gamie kolorystycznej, delikatnych i przyjemnych dla oka kolorów takich jak niebieski, granatowy, zielony, różowy. Budowa pojemników jest minimalistyczna i będzie odpowiednia zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Materiały nie zawierają BPA i są bezpieczne dla środowiska, większość produktów jest biodegradowalna. Pudełka są przystosowane do mycia w zmywarce oraz odgrzewania jedzenia w mikrofalówce. Sam materiał oporny jest również na odkształcania oraz zarysowania. Nie posiadasz jeszcze luchboxu, które spełnialby Twoje oczekiwania? Koniecznie zakup produkty od marki Monbento.

Skąd wzięła się nazwa Monbento? 

 

W kolekcji nie trudno zauważyć, że producent Monbento specjalizuje się w luchboxach oraz pojemnikach ułatwiające zabranie ze sobą jedzenia w podróż. Marka czerpie inspiracje w swoich kolekcjach z kultur kraju kwitnącej wiśni, czyli Japonii. Często na pudełkach można zauważyć kwiaty, kojarzone z tym krajem. W Japonii nie jada się jednak lunchu, a posiłek nazywany bento. Stąd też nazwa Monbento. Bardzo często na filmach lub zdjęciach można zaobserwować pudełka w jakich jedzą dzieci w szkołach i właśnie nimi inspirowała się marka. Wzorce pochodzące z Japonii są niebanalne i bardzo lubiane w ostatnim czasie przz ludzi, dlatego śniadaniówki zostały hitem i kupowane są przez tysiące osób z całego świata. Klienci, którzy decydują się na zakup pojemników śniadaniowych, chcą zaoszczędzić troche pieniędzy, które wydają na codziennym jedzeniu w restauracjach na mieście. Pojemnik zdecydowanie im to umożliwia.  Nie znałeś wcześniej tej marki? Koniecznie się  nią zapoznaj. Gwarantujemy, że takich produktów nie dostaniesz nigdzie. Wszystko możesz obejrzeć za pomocą swojej przeglądarki, już dziś. Do działa!

 

Brak BPA I BPS - Monbento, a ochrona środowiska 

 

W ostatni czasie, dużo słyszy się o zagładzie jaka czeka świat spowodowanej globalnym ociepleniem oraz tysiącem produktów, które nie nadają się do recyklingu. Plastik z jakiego produkowane są zazwyczaj pudełka śniadaniowe rozkłada się tysiące lat. Marka Monbento postanowiła zrobić coś z tym faktem. Dbanie o środowisko jest dla producenta niezwykle ważne dlatego akcesoria marki są biodegradowalne i nie zawierają BPA i BPS. Zastanawiasz sie pewnie co to za dziwne skróty? Krótko mówiąc są to niebezpieczne dla zdrowia substancje chemiczne, które wpływają negatywnie na nasz układ hormonalny. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że na opakowaniach są substancje niewidoczne gołym okiem, które mogą nas "zabić". Doprowadzają do globalnej zagłady zarówno świata jak i naszych organizmów. Właśnie dlatego warto zakupić produkty marki Monbento. Zadbamy w ten sposób o życie planety jak i Nasze własne. 

 

Produkty w ofercie Monbento

 

Monbento jak już wcześniej wspomnieliśmy specjalizuje się w pojemnikach na drugie śniadanie, obiad oraz butelkach na wodę. Na naszej stronie podzieliliśmy je na kilka kategorii, aby przyspieszyć proces zakupów i ułatwić wybór. Zakup pełnych kompletów gwarantuje że będziemy mieli możliwość zabrania na wyciecze jedzenia dla siebie, dzieci, a zakup wygodnego przenośnego worka ułatwi transport w czasie chodzenia, np. po górach Każdy produkt jest dokładnie dopracowany. W kolekcji Monbento znajdziesz:

 

 

Pojemniki Monbento - dlaczego musisz je mieć?

 

Pojemnik Monbento nawiązują wyglądem do tych używanych w Japonii. Ich minimalistyczny kształt oraz kolor przypadnie nie jednemu do gustu. Pojemniki w większość są prostokątne. Guma ma za zadanie utrzymanie pojemnika w formie, która ma uniemożliwić wysypanie się jedzenia za środka. Większość modeli jest wsadzana jeden na drugi lub w siebie, dzięki czemu możemy oddzielić warzywa, owoce, ryż czy makaron od siebie. Będą także idealne na zabranie dodatkowo deseru ze sobą do pracy lub szkoły. Marka Monbento w swojej ofercie posiada także lunchboxy dla dzieci, które podobnie jak w przypadku dorosłych, mają być pojemnikami na zdrowe drugie śniadanie lub przekąski. Te posiadają już klips, ale również składają się z kilu pudełek wsadzanych jeden na drugi. Dodatkowo na górze jest kółeczko w którym można zmieniać obrazki. Oczywiście w kolekcji Monbento znajdziesz również pojedyncze, okrągłe pojemniki oraz te przeznaczone specjalnie na sos ora produkty bardziej płynne, jak, np. dżem czy miód. Zobacz całą kolekcję już teraz i wybierz najlepszy lunchbox Monbento dla siebie.

 

 

Sprawdź produkty Monbento w kategoriach: