Noże do mięsa

Jak wiadomo noże do mięsa surowego, a do mięsa gotowanego różni budowa. Też inny nóż wybierzemy do filetowania (mamy u nas oddzielną kategorię tych noży) a inny do krojenia.

Noże do mięsa surowego, dobrze sprawdzą się noże o gładkim ostrzu o spiczastym zakończeniu. Noże z ząbkami może poszarpać mięso. Nie powinno używać się też zwykłego noża do krojenia kości do tego najlepiej wybrać tasak.

Noże do mięsa gotowanego dobrze sprawdzą się noże z ząbkami, aby wydobyć aromat potrawy. A długie noże umożliwią krojenie wędlin na cienkie plastry.

 

Przy wyborze noża oprócz przeznaczenia ważna jest jakość, zwróć uwagę na kilka elementów.

Po pierwsze wykonanie: dobrze wyważony, ergonomiczny kształt, który dobrze leży w dłoni

2.materiał: im twardsza stal, tym dłużej posłuży nam nóż. Aby utrzymać nóż w najlepszej jakości, zaleca się ostrzyć przed każdym użyciem. Dużym plusem jest jego łatwość mycia (można w zmywarce, ale wtedy dobrze, żeby był wykonany ze stali nierdzewnej, a rączka z tworzywa sztucznego).

Ostre są noże ceramiczne praktycznie się nie tępią, ale trzeba uważać, żeby nie upuścić, bo może się złamać. Powinno się je myć ręcznie i przy użyciu łagodnych detergentów.

3. giętkość: dobrze, żeby nóż powinien być sztywny, a nie giętki.

4.kształt: z naszego doświadczenia wynika, że lepiej sprawdzają się noże wygięte leciutko w łuk. Dzięki temu lepiej się go prowadzi.

Możliwość mycia w zmywarce
+ więcej
Dostępność
+ więcej