Noże uniwersalne

Żaden kucharz nie obejdzie się bez dobrego noża. Tylko jak dobrać odpowiedni nóż do codziennego użytku, który sprawdzi się w przygotowaniu wielu potraw?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją pasję z gotowaniem, to polecamy ci zainwestować w jeden dobrej jakości nóż średniej wielkości i ostrzałkę do niego. Dobrej marki są noże Fiskars.

Jeśli twoją pasją jest gotowanie, dobrym rozwiązaniem będą 2 czy 3 noże. Jeden średni uniwersalny do mięsa i pieczywa, mały do warzyw i duży do dużych mięs.

 

Jakie cechy powinien posiadać dobrej jakości nóż?

1.wykonanie: stabilny, ergonomiczny, dobrze leżący w dłoni trzonek

2.materiał: im twardsza stal, tym dłużej posłuży nam nóż.

Ostre jak nie ostrzejsze są noże ceramiczne. Praktycznie się nie tępią, ale trzeba uważać, żeby nie upuścić, bo może się złamać.

Jak dbać o noże?

O noże warto odpowiednio też dbać, bo nawet najlepszej jakości ostrza, nieodpowiednio użytkowane mogą się szybko stępić. Na pewno noże nie służą do otwierania puszek czy krojenia zamrożonego jedzenia. Najlepiej będzie myć nóż ręcznie za pomocą miękkiego zmywaka. Jeśli jednak myjesz w zmywarce, zadbaj o to by nóż nie stykał się swym ostrzem o inne twarde przedmioty, gdyż krawędź ostrza się tępi.

 

 

Możliwość mycia w zmywarce
+ więcej
Dostępność
+ więcej