Noże uniwersalne

Noże bez wątpienia należą do akcesoriów kuchennych bez których Twoja kuchnia by nie istniała. Istnieje wiele rodzajów noży: do mięsa, warzyw, ryb, mniejszych czy większych. Zastanów się jednak, czy przy wyborze zawsze zastanawiasz się nad tym do czego dany nóż jest przeznaczony. Z własnego doświadczenia stwierdzamy, że prawdopodobnie nie. Właśnie, dlatego najlepiej kupić noże uniwersalne, przeznaczonego do każdego produktu. W zestawie noży uniwersalnych znajdziesz różne ich wymiary oraz kolory, które będą dopełnieniem pozostałych przyborów kuchennych. Bez względu na to czy szukasz noży klasycznych, czy w kolorowym wykończeniem, bez wątpienia znajdziesz je w naszym sklepie. 

Podstawa kuchennego zestawu noży

 

Bez odpowiedniego ostrza praca w kuchni może okazać się zwyczajnie trudna, a co za tym idzie - zniechęcająca. Dobrze dobrane noże pozwolą szybko i sprawnie pokroić i poszatkować produkty czy odpowiednio filetować ryby. Na wyposażeniu warto mieć ostrza do zadań specjalnych, takich jak noże do pizzy, sera, chleba czy ciasta. Jednak nie może z pewnością zabraknąć noża, które sprawdzi się do każdego z tych produktów. Noże uniwersalne, które są dobrej jakości będą nieocenioną pomocą przy przygotowaniu śniadań, obiadów czy kolacji. Z powodzeniem można wykorzystać je do różnych kuchennych czynności, ułatwiając sobie tym samym przygotowywanie posiłków. Wśród produktów oferowanych przez SuperWnetrze z pewnością znajdziesz noże, które idealnie sprawdzą się w kuchni. Wykonane są z różnych materiałów, są różnej wielkości i różnego kształtu, łączy je jedno - wysoka jakość wykonania, dzięki której z noży korzystać będzie można przez długie lata.  

 

Jakie noże do codziennego użytku?

 

Najważniejszą kwestią jeśli chodzi o noże jest materiał, z którego zostały wykonane. Najbardziej popularne i wytrzymałe są noże ze stali nierdzewnej. Bardzo trudno je stępić, a dodatkowo, błyszczące się ostrze dodaje im eleganckiej prezencji. Tańszą alternatywą są noże ceramiczne, które występują w różnych kolorach. Ich dużym atutem jest to, że są lekkie, więc i wygodne w użytkowaniu. W kuchni świetnie sprawdzi się nóż z delikatnymi żłobieniami na ostrzu, dzięki nim krojone produkty, takie jak na przykład żółty ser nie będzie przywierał do noża, co z pewnością usprawni proces krojenia. Nóż uniwersalny powinien być wyposażony w dobrze wyprofilowaną rękojeść, dzięki które będzie dobrze leżał w dłoni. Rączki mogą wykonane być z tworzywa sztucznego, gumy lub ze stali, wybór zależy od preferencji użytkownika. W asortymencie sklepu SuperWnetrze znajdują noże uniwersalne znanych i cenionych producentów, takich jak Wusthof, Victorinox, Kai czy Larmart. Posiadają oni zadowolonych klientów na całym świecie, więc mając na wyposażeniu ich produkty, z pewnością dołączysz do ich grona.

 

Jak dbać o noże kuchenne?

 

Nawet noże z najlepszych materiałów mogą okazać się nietrwałe w połączeniu ze złym użytkowaniem. Warto pamiętać o kilku sprawach, dzięki którym ostrze pozostanie w dobrym stanie. Podstawową zasadą jest to, aby nie używać noża na szklanych czy marmurowych powierzchniach, ponieważ na zbyt twardych materiałach ostrza tępią się bardzo szybko. Jeśli zauważymy, że nóż uniwersalny przestał kroić tak lekko jak wcześniej, to trzeba go naostrzyć. Co do zasady - należy go ostrzyć materiałem twardszym od materiału z jakiego jest wykonany. Do ceramicznych noży należy używać tylko i wyłącznie ostrzałek diamentowych. W asortymencie sklepu SuperWnetrze znajdują się ostrzałki idealne do każdego noża. I na koniec, warto dopilnować, aby ostrza nie były przechowywane wraz z innymi sztućcami, uderzająca o siebie stal czy ceramika także powoduje, że ostrze traci na jakości. Dobrze jest więc przechowywać noże uniwersalne w specjalnych bloczkach lub na magnetycznej listwie.

 

Marka Orion