Odbojniki i stopery do drzwi

Odbojniki i stopery do drzwi to bardzo pomocne i przydatne akcesoria do każdego mieszkania. Dzięki nim, żadne drzwi nie będą zamykać się bez pozwolenia! Postaw odbojnik przy drzwiach i przekonaj się, że nawet największy przeciąg nie będzie w stanie ich poruszyć! Dlaczego tak się dzieje? Na to zjawisko ma wpływ masa odbojnika, która pełni rolę skutecznej blokady. Już 1kg stoper pozwoli na zaprzestanie niechcianego zamykania się drzwi. Warto więc zdecydowanie sięgnąć po taki mały i zgrabny, a jakże funkcjonalny gadżet! Najlepsze propozycje znajdziecie oczywiście poniżej!

Akcesoria, które pozwolą uniknąć uszkodzeń w mieszkaniu


Ile to już razy w mieszkaniu panował przeciąg, który to z hukiem zatrzasnął drzwi? Ile razy zdarzyło się, że zbyt szybkie otwarcie drzwi do pokoju spowodowało uszczerbek na klamce czy ścianie? Ich dobre zabezpieczenie pozwoli zatrzymać powstawanie niechcianych ubytków. Dbanie o dobry stan mieszkania jest obowiązkiem każdego domownika, jednak nie zawsze można wszystkiego uniknąć. Z pomocą nadchodzą akcesoria do zabezpieczenia przedmiotów, które w swojej ofercie posiada SuperWnetrze. Odbojniki i stopery do drzwi sprawią, że problem zniknie i nie trzeba będzie wpatrywać się w uszkodzony, a tym samym mało estetyczny element. Wystarczą małe dodatki aby zablokować drzwi przed zbyt szerokim otwieraniem lub przeciągiem unikając przy tym niepotrzebnych uszkodzeń, wgnieceń i zarysowań. Stopery i odbojniki sprawdzą się nie tylko w domach i mieszkaniach. Doskonale znajdą swoje zastosowanie w biurach, zwłaszcza w tych, w których zamontowane zostały szklane drzwi. 


 

Różne rodzaje odbojników drzwiowych


Na rynku znaleźć można przeróżne rodzaje odbojników drzwiowych. W asortymencie SuperWnetrze dostępne są odbojniki, które różnią się przede wszystkim sposobem montażu. W zależności do zaaranżowania mieszkania i wygody mieszkańców zamontować można ograniczniki do drzwi na klamce, na ścianie lub na podłodze. Montowane są za pomocą kleju lub wkrętu, ten drugi sposób jest o wiele trwalszym rozwiązaniem ponieważ te stopery, które zostały przyklejone po kilku silnych uderzeniach drzwi mogą się zwyczajnie odkleić. Dostępny jest również wolnostojący odbojnik do drzwi. Plusem tego rozwiązania jest jego mobilność, można używać go przy drzwiach w pomieszczeniach, w których aktualnie istnieje taka potrzeba. Stoper do drzwi to kolejne akcesorium, które zabezpieczy je przed uszkodzeniem. Przyda się również podczas przyjęć i spotkań organizowanych w domu. Gospodarze często znikają w kuchni żeby pojawić się z tacą przekąsek, zaserwować kawę czy herbatę. Zablokowanie drzwi ułatwi wówczas przemieszczanie się między pokojami, zwłaszcza jeśli ręce zajęte są kolejnymi pysznościami przygotowanymi dla gości.


 

Z jakiego materiału wykonane są najlepsze stopery do drzwi?


Odbój do drzwi oraz bloker do drzwi wykonany jest zazwyczaj ze stali nierdzewnej oraz wyposażony jest wyposażony w opaski, które wykonane są z sylikonu lub gumy. To właśnie one amortyzują uderzenie drzwi. W sklepie SuperWnętrze znaleźć można również odbój lub stoper całkowicie wykonany z gumy lub silikonu, są one mniej trwałe od tych stalowych, jednak zazwyczaj wyróżniają się oryginalnym kształtem, np. ptaszka lub jesiennego liścia, dzięki czemu stanowią jednocześnie interesującą ozdobę pomieszczenia. Do pokoju dziecięcego idealnie sprawdzą się stopery, które przypominają sympatyczne maskotki. Piesek lub kolorowa sówka wykonane są w tworzywa sztucznego, które gwarantuje trwałość użytkowania. Maskotki wypełnione zostały piaskiem, ważą ok. 1kg, więc będą stały stabilnie i zabezpieczą ścianę lub drzwi pokoju dziecięcego przed uszkodzeniem.