Patelnie ceramiczne

Patelnie ceramiczne, czyli patelnie z powłoką ceramiczną to jedne z trwalszych i odpornych na uszkodzenia rodzajów patelni. Warto na nie zwrócić uwagę chociażby z tego powodu, że można na nich smażyć bez użycia tłuszczu, a potrawy nie będą do niej przywierać. Ceramika to materiał non-stick sam w sobie! Dzięki takiej patelni, możemy przyrządzać dużo zdrowsze i mniej kaloryczne jedzenie każdego dnia. Co ważne, patelnie ceramiczne naprawdę ciężko jest zarysować, co świadczy o ich wysokiej jakości.

Zdrowe gotowanie - ogranicz ilość spożywanego tłuszczu


Nie można wyobrazić sobie wyposażenia kuchennego bez odpowiednich naczyń, garnków oraz patelni. Te podstawowe przedmioty przydadzą się nawet amatorowi kucharzenia. Szybkie, sprawne i odpowiednie przygotowanie posiłków sprawi, że czynność stanie się przyjemnością, a nie koniecznym obowiązkiem. Patelnie z powłoką ceramiczną są idealnymi naczyniami do smażenia. Wystarczy użyć jedynie kropli oleju i rozsmarować ją na całej powierzchni patelni. Ograniczona ilość tłuszczu sprawi, że danie będzie zdrowsze i smaczniejsze. Warto zaopatrzyć swoją kuchnię w różnych rozmiarów oraz różnej głębokości patelnie, tak aby w pełni móc wykorzystać funkcjonalność naczynia. W asortymencie SuperWnetrze znajdują się patelnie ceramiczne znanych producentów, które z pewnością będą odpowiednie nawet dla bardzo wymagającego kucharza. Proste formy, klasyczne wykonanie oraz uniwersalny wygląd sprawiają, że naczynie ceramiczne odnajdzie się w każdej aranżacji kuchennej.


Wysoka jakość w dobrej cenie


Patelnie wykonane są z różnego rodzaju surowców, takich jak: aluminium, stal nierdzewna czy żeliwo, to co je łączy, to wysokiej klasy powłoka ceramiczna, która idealnie sprawdzi się w każdej kuchni. Jej zakup będzie z pewnością strzałem w dziesiątkę. Jest wiele powodów, dla których warto kupić naczynie z powłoką ceramiczną. Przede wszystkim są one bardzo trwałe, ich gładka powierzchnia pokryta ceramiką oraz równomierne rozprowadzanie ciepła po dnie naczynia gwarantuje nieprzywieralność potraw. Poza tym wysokiej jakości materiał sprawia, że są one odporne na zarysowania, korozje oraz są bardzo łatwe w czyszczeniu. Każda proponowana patelnia z powłoką ceramiczną wyposażona została w ergonomiczne i dobrze wyprofilowane uchwyty, które gwarantują wygodę podczas przygotowywania posiłków. Niektóre kolekcje posiadają rączki, które odporne są na działanie wysokich temperatur, dlatego z powodzeniem można wykorzystywać je do zapiekania dań w piekarniku. W asortymencie SuperWnetrze znajdują się naczynia do smażenia wyposażone w powłokę ceramiczną, które przeznaczone są do każdego typu kuchenki.


Zarysowane ceramiczne naczynie - czy to problem?


Chociaż patelnie, które wyposażone zostały w powłokę ceramiczną są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, to zdarzyć się może, że zbyt intensywne użytkowanie doprowadzi do jej porysowania. Czy taka patelnia ceramiczna nadaje się już tylko do wyrzucenia? - Na szczęście nie. Powłoka ceramiczna jest przyjazna zarówno dla środowiska, jak i dla zdrowia, dlatego nie ma obaw, że podczas użytkowania patelni, która będzie zarysowana zaczną wydzielać się szkodliwe substancje. Nie zmieni się również jakość i smak przygotowywanego posiłku. Aby patelnia z powłoką ceramiczną długo służyła warto zapamiętać dwie rzeczy: nie należy zalewać rozgrzanej patelni bieżącą wodą oraz lepiej czyścić ją ręcznie. Idealnie sprawdzi się ściereczka do zmywania lub miękka gąbka. Zalecane jest używane do niej łopatek i innych akcesoriów, które wykonane są z silikonu lub drewna.

Cena
-
Powłoka Patelni
Na skróty:
Promocje (15)