Patelnie do naleśników

Pyszne, zawsze udane naleśniki? Tylko dzięki patelniom naleśnikowym! Te niewielkie, płaskie patelnie pomogą Wam w kreacji cienkich, dobrze usmażonych naleśników. Jakie powinny być najlepsze patelnie do naleśników? Co powinno je charakteryzować i po które warto sięgać? O tym poniżej!

Patelnia do naleśników - sekret idealnej potrawy


Tajemnicą przygotowania pysznych i cienkich naleśników jest nie tylko dobre ciasto, ale również dobrze dobrana patelnia, która ułatwi smażenie i sprawi, że naleśnik wyjdzie idealny. Warto więc zaopatrzyć swoją kuchnię w patelnię do zadań specjalnych, na której ciasto ułoży się gładko i równomiernie, a użyty do smażenia olej będzie niewyczuwalny. Zdarza się, że naleśniki smażone na tradycyjnej patelni przywierają do niej, przez co z placuszka zostają kawałki, z których ciężko uformować danie. Dzięki specjalnej patelni na naleśniki można zaoszczędzić czas i nerwy, a przyrządzanie ich będzie sprawiać przyjemność. Każdy amator dania będzie zachwycony łatwością i szybkością jego wykonania. Patelnie naleśnikowe charakteryzują się gładką powierzchnią, niskimi brzegami oraz dłuższymi uchwytami, co znacznie ułatwia przewracanie placka na drugą stronę. Patelnia na naleśniki z powodzeniem może służyć do przyrządzania na niej tortilli lub wrapów.


Dobra patelnia naleśnikowa - na co zwrócić uwagę?


W ofercie naszego sklepu znajdują się patelnie naleśnikowe różnego rodzaju oraz różnej wielkości, dlatego bez problemu można wybrać taką, która będzie najbardziej odpowiednia. Podczas wyboru warto wziąć pod uwagę wielkość patelni. Jeśli naleśniki nie będą posiadały nadzienia, wówczas prosta, mała patelnia o średnicy 20-23 cm powinna wystarczyć. Jeśli jednak w placku ma znaleźć się dodatkowe nadzienie warto wówczas zainwestować w patelnię o średnicy powyżej 24 cm. Bardzo ważnym elementem jest również powłoka patelni. Warto wybierać te naczynia, które posiadają warstwę nieprzywierającą, ponieważ zdecydowanie ułatwia to smażenie.


Nowości w SuperWnetrze do smażenia naleśników


Wśród artykułów do smażenia posiadamy patelnie elektryczne, które po zanurzeniu w cieście dają cienki naleśnik - jest to ciekawa alternatywa dla patelni, których używa się na kuchenkach. W swojej ofercie posiadamy również zestaw do robienia naleśników. Składa się on z patelni w komplecie z drewnianą szpatułką oraz wałkiem, sprzęt ten pomoże stworzyć naleśniki idealne.

Marka Mepal