Patelnie do smażenia

Szukasz solidnej patelni do smażenia? Lepiej trafić nie można! W SuperWnetrze znajdziesz najlepsze egzemplarze patelni, które pozwolą na przygotowanie fantastycznych, domowych potraw. Wykonane z bezpiecznych materiałów, doskonale spełniają swoją funkcję! Stalowa, ceramiczna, żeliwna, teflonowa - jaka tylko chcesz! W dodatku w wielu różnych rozmiarach, z których można skompletować fajny zestaw. Super rozwiązaniem są także patelnie dedykowane np. do naleśników czy placuszków lub jajek, w które dodatkowo, warto się zaopatrzeć. Czy wiesz jaki rodzaj patelni najbardziej Cię interesuje? Jeśli jeszcze nie masz upatrzonego swojego idealnego typu, to zapoznaj się z wszystkimi najlepszymi propozycjami. Jesteśmy przekonani, że wybierzesz tutaj dla siebie odpowiednie patelnie do smażenia pysznego jedzenia!

Wszystkie popularne rodzaje patelni w 1 miejscu!


Patelnie do smażenia są akcesoriami niezbędnymi do przygotowywania jedzenia w domowej, rodzinnej kuchni. Możemy zaopatrzyć się nie tylko już w skompletowane zestawy patelni, lecz również w pojedyncze sztuki patelni do smażenia. W SuperWnetrze, z łatwością zakupisz właśnie tę patelnię, której brakuje Ci w Twojej kuchni i która jest Ci niezbędna do tworzenia znakomitych, pysznych potraw pełnych smaku. Poukładaliśmy je specjalnie dla Was z uwzględnieniem najważniejszego parametru, jakim jest średnica patelni. Klikając na odpowiedni przedział wymiarów, zauważycie wszystkie, mogące Was zaciekawić najlepsze patelnie do smażenia. Wybór patelni nie jest taki oczywisty, dlatego postaramy się Wam rozjaśnić wszelkie informacje na ich temat, aby stał się on jak najłatwiejszy. Patelnie do smażenia - czas start!


Jaki rozmiar patelni kuchennej wybrać do smażenia potraw?


W przedziale od 5 do 15 centymetrów w naszej kategorii znajdują się patelnie o małej, stosunkowo niewielkiej średnicy. Rewelacyjnie będą służyć do przygotowania pancakes'ów czy pojedynczej porcji pożywnej jajecznicy. Jeśli wybierzecie średnicę między 15-25cm, traficie do grupy patelni o średniej wielkości. Te typy patelni są najczęściej używane podczas smażenia, dlatego warto w nie wyposażyć swoje kuchenne półki. Średnicami 25-35cm oraz 35-45cm odznaczają się największe i najbardziej pojemne patelnie do smażenia. Świetnie nadają się one do przyrządzania dużej ilości jedzenia, zwłaszcza do smażenia mięsa oraz podsmażania warzyw np. na chińszczyznę. Jak widać rodzajów pojedynczych patelni mamy naprawdę sporo, bez problemu można więc odnaleźć najlepszą patelnię do domowej kuchni! A na co jeszcze należy zwracać uwagę?


Jak dobrać patelnię do kuchenki? Jaka patelnia na indukcję?


Istotnym aspektem jest przeznaczenie patelni do odpowiedniego rodzaju kuchenki. Sprawdzajmy dokładnie w opisie produktów czy daną patelnię do smażenia wykorzystamy także na kuchence indukcyjnej czy ceramicznej itd. Nie wszystkie patelnie kuchenne są uniwersalne i można ich używać na każdego typu kuchence. Jest to na tyle istotne, że źle dopasowana patelnia do smażenia po prostu nie będzie działać. A po co nam niedziałająca patelnia? Robiąc dobry research, nie natkniecie się także na buble dostępne w szeroko pojętym internecie! Patelnia na indukcję powinna być wyposażona w odpowiednie dno - ferromagnetyczne, które zostanie "wykryte" przez naszą kuchenkę.


Czy tanie patelnie do smażenia są dobre?


Patelnie możemy sobie podzielić również ze względu na zakres cenowy. Najtańszym wariantem są oczywiście patelnie teflonowe, jednak należy pamiętać o tym, aby odpowiednio z nich korzystać, ponieważ powłokę teflonową można stosunkowo łatwo zniszczyć i uszkodzić. Jednymi z najlepszych patelni są patelnie ze stali nierdzewnej. Cechują się one doskonałą jakością wykonania, a także rewelacyjnie przewodzą ciepło. Stal nierdzewna zapewnia im również odporność na uszkodzenia i można w zasadzie stwierdzić, że patelnie tego typu są niezniszczalne. Patelnie ze stali nierdzewnej to średnia i górna półka cenowa. W zależności od producenta ich ceny mogą być większe lub mniejsze. Są one jednak zdecydowanie warte inwestycji, więc jeśli wciąż się wahacie – już nie musicie! Najdroższymi, ale też i uważanymi za najlepsze patelnie, są patelnie żeliwne. Patelnie z żeliwa są ciężkie, solidne i idealnie przewodzą ciepło. Są to patelnie wyróżniające się najdłuższą żywotnością. Gwarancja na nie jest niemalże 100 letnia. Możemy je eksploatować cały czas i używać 10 razy dziennie, a wciąż pozostaną w idealnej formie. Wyboru możemy dokonać także spośród patelni ceramicznych. Są to świetne patelnie ze średniego pułapu cenowego, które swoją rolę pełnią na możliwie najwyższych obrotach. Nie posiadają szkodliwej powłoki, która mogłaby wchodzić w reakcję z żywnością, dzięki czemu są również bezpieczne.


Jakie są najlepsze patelnie do smażenia?


Jeśli chcielibyście jednak na zdecydować się na zakup większej ilości patelni, proponujemy zaglądnąć do zakładki zestawy patelni. Tutaj znajdują się specjalnie przygotowane komplety patelni, które zgodne są ze sobą zarówno pod względem kolorystyki, jak również wykonania. Wśród najbardziej cenionych producentów, polecić możemy patelnie Tefal, patelnie Fissler, patelnie Silit, czy patelnie Stellar lub Skeppshult. Są to patelnie renomowanych i doskonale znanych marek, które najczęściej wybierają klienci z całego świata. Ich jakość wykonania oraz fenomenalna funkcjonalność to atuty, dla których z pewnością warto je mieć w swojej kuchni. Potrzebujecie najlepszych patelni do smażenia? Kupcie je właśnie tutaj, w sklepie SuperWnetrze!