Patelnie stalowe

Solidne i wytrzymałe patelnie, które służą przez długie lata? To oczywiście patelnie ze stali nierdzewnej! Nie od dzisiaj wiadomo, że stal to materiał nie do zdarcia, więc wykonane z niej przedmioty codziennego użytku, na pewno sprawdzą się doskonale. Jeśli zależy Wam na wysokiej jakości patelni, które działają bez żadnego zarzutu przez wiele lat, to postawcie na stalowe patelnie. Co warto o nich wiedzieć? O tym poniżej!

Patelnie stalowe - nieprzemijająca klasyka w każdej kuchni


Stalowe patelnie cieszą się niesłabnącą popularnością i warto mieć ją na wyposażeniu w swojej kuchni. Przydaje się do przygotowania tradycyjnych dań oraz bardziej wymyślnych potraw. Nasz sklep internetowy oferuje patelnie wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz stali węglowej. Różne rozmiary naczyń do smażenia, faktury dna oraz dodatkowe funkcje pomogą w wyborze patelni, która będzie spełniała wymagania. W ofercie posiadamy patelnie węglowe, które posiadają specjalne żłobienia, a przez to doskonale będą nadawać się do smażenia soczystych steków. W naszym asortymencie znajdują się patelnie stalowe, które posiadają otwory w uchwycie, dzięki którym można zawiesić je na odpowiednim haczyku. Tak pozostawione stalowe naczynie będzie dodatkową dekoracją, jednocześnie dzięki temu zaoszczędzimy miejsca w szafkach, doskonale odnajdzie swoje miejsce nawet w najmniejszej kuchni. Patelnia stalowa ma bardzo elegancki, srebrny kolor, dlatego też może stać się ozdobą w pomieszczeniu, doda mu stylu i elegancji.


Niewątpliwe zalety patelni stalowych


Patelnie ze stali nierdzewnej są niezwykle wytrzymałe, odporne na zarysowania i uszkodzenia, dlatego dozwolone jest używanie metalowych akcesoriów podczas smażenia lub duszenia potrawy. Można podgrzewać je do bardzo wysokich temperatur i nawet jeśli potrawa delikatnie się przypali, nie będzie problemu z czyszczeniem naczynia. Patelnię (poza tą wykonaną ze stali węglowej) można z powodzeniem myć w zmywarce. Stal nierdzewna powoduje, że odporna jest na korozje. Warto wybrać patelnię z grubym aluminiowym spodem, przede wszystkim, jeśli posiada się płytę indukcyjną, dzięki temu dno nie będzie ulegało deformacji, a przewodzenie ciepła będzie na odpowiednim poziomie. Patelnie wykonane ze stali nierdzewnej nie posiadają dodatkowej powłoki, dzięki czemu smażenie na nich jest bezpieczne dla zdrowia.


Jak utrzymać patelnie ze stali w dobrym stanie?


Naczynia kuchenne, które są wykonane ze stali, wymagają odpowiedniej konserwacji. Materiał jest dosyć wymagający i aby cieszyć się długim użytkowaniem, warto zapamiętać kilka podstawowych zasad. Pierwszą czynnością po zakupie stalowej patelni powinno być odpowiednie zahartowanie naczynia do smażenia tak, aby produkty nie przypalały się oraz nie przywierały do powłoki. Warto zapamiętać, że patelnia nagrzewa się bardzo szybko, więc po wrzuceniu składników do naczynia można delikatnie zmniejszyć moc grzania, dzięki czemu potrawa nie będzie przylegać do dna. Na stalowych patelniach powinno smażyć się na większej ilości tłuszczu niż patelniach żeliwnych czy miedzianych. Patelnia stalowa potrzebuje trochę czasu, żeby dostosować się do "wygrzewania", dlatego dobrym pomysłem jest wykorzystywanie jej do zapiekania dań w piekarniku, wówczas naczynie szybciej i równomiernie się zahartuje. Patelnię czyści się bardzo łatwo, jest odporna na zarysowania, więc w przypadku mocnego przypalenia bez obaw można użyć szorstkiej gąbki lub łopatki.