Co to są szklanki termiczne i czy warto je mieć w swojej kuchni?

Autor: SuperWnetrze.pl 2020/03/10

Szklanki termiczne – idealne, gdy chcesz by Twój idealny napój zawsze był idealny! Szklanki termiczne do kawy lub herbaty to wspaniały wynalazek! Wyobraź sobie swoją ulubioną popołudniową kawę, która mimo mijającego czasu przy wciągającej książce nadal pozostaje ciepła lub orzeźwiający napój w upalny dzień, który nawet po chwili na słońcu nadal pozostaje przyjemnie chłodny. Brzmi nierealnie? Niekoniecznie! Utrzymywanie odpowiedniej temperatury, to właśnie zadanie szklanek termicznych z podwójnymi ściankami. Jeżeli cię zainteresowaliśmy, to zapraszamy do lektury, a dowiesz się więcej!

Szklanki termiczne 2 szt Cristallo 300 ml Szklanki termiczne 2 szt Cristallo 300 ml Vialli Design

69.90 zł 45 zł

szklanka termiczna bez uszka z espresso

Szklanki z podwójną ścianką, czyli jak działają szklanki do kawy i herbaty

Szklanki z podwójną ścianką mają za zadanie utrzymać właściwą temperaturę twojego napoju. Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy zależy ci na gorącej kawie lub herbacie, czy też na chłodnym i orzeźwiającym soku, bo w tym przypadku nie zawartość ma znaczenie, a opakowanie. Szklanki termiczne dzięki podwójnym ściankom wykonanym ze szkła doskonale izolują i nie pozwalają na zbyt szybką zmianę temperatury napoju. Dodatkową zaletą szklanek termicznych z podwójną ścianką jest to, że nigdy nie będzie ona gorąca, a w związku z tym, nie musisz się obawiać o swoje dłonie. Chyba każdy z nas chwycił w dłoń zwykłą szklankę z świeżo zaparzoną kawą lub herbatą… Nie jest to przyjemne uczucie, prawda? Na szczęście, szklanki termiczne do herbaty i kawy rozwiązują ten problem.

szklanka termiczna na małe espresso 

Szklanki do kawy i szklanki do herbaty

Jeżeli zastanawiasz się, czy jest jakaś różnica między szklankami termicznymi do kawy oraz szklankami termicznymi do herbaty, to nasza odpowiedź brzmi: tak i nie. Patrząc na to od strony technicznej, każda szklanka termiczna z podwójną ścianką wykonana jest ze szkła borokrzemowego, które jest dmuchane, by uzyskać podwójną ściankę oraz wymagany kształt, dlatego też pod tym względem nie ma żadnej różnicy. Różnice pojawiają się tylko w pojemności oraz w formach. Szklanki z podwójną ścianką do kawy różnią się wizualnie od szklanek termicznych do herbaty, dzięki czemu możesz zadbać nawet o tak drobne, estetyczne detale, jak odpowiedni dobór naczynia do napoju. Czy nie uważasz, że taka różnorodność szklanek termicznych to naprawdę dobre i designerskie rozwiązanie? Możesz poczuć się jak prawdziwy barista serwując różne rodzaje napojów w odpowiednich szklankach! Dodatkowo, dzięki podwójnym ściankom, szklanki termiczne wyglądają naprawdę rewelacyjnie na żywo.

szklanka termiczna do kawy z mlekiem 

Gdzie kupić szklanki termiczne?

W SuperWnetrze znajdziesz ogromny wybór szklanek termicznych z podwójną ścianką, zarówno tych dostosowanych do serwowania kawy, jak również klasycznych, do herbaty, które swoim wyglądem mogą przypominać ulubiony kubek. Dodatkowo, warto pamiętać, że każdą szklankę termiczną możesz myć w zmywarce i chociaż są one wykonane z dmuchanego szkła, to nie ulegają zbyt łatwo pęknięciom czy zarysowaniom, więc z pewnością skorzystasz z nich przy nie jednym spotkaniu z przyjaciółmi. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy cię do zerknięcia na oferowane u nasz szklanki termiczne i nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć przepysznej kawy i aromatycznej herbaty!

aromatyczne kawy w szklankach termicznych

Poprzedni artykuł