Jaką patelnię grillową wybrać?

Autor: SuperWnetrze.pl 2021/02/17

Zdrowe przyrządzanie posiłków jest bardzo ważne. Coraz częściej decydujemy się na urządzenia i naczynia, dzięki którym obróbka termiczna warzyw, mięsa czy ryb pozwoli w dietetyczny sposób przygotować posiłek. Najbardziej popularnym naczyniem jest patelnia grillowa, która pozwala na smażenie beztłuszczowe. Dodatkowo tłuszcz, który wydziela się podczas grillowania spływa między żłobienia na dnie patelni, co sprawia, że nie wchłania się on w mięso. Dostępne na rynku patelnie grillowe różnią się od siebie przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane. Najbardziej popularne są patelnie żeliwne, aluminiowe lub ze stali węglowej. Poza tym wybierać można także między kształtem, rozmiarem i powłoką, którą jest pokryta. Wewnętrzna warstwa jest także niezwykle istotna, odpowiada za nieprzywieranie składników. Istotne jest, aby nie nie zawierała szkodliwych substancji, które mogą wydzielać się podczas kontaktu z bardzo wysoką temperaturą.Poniżej przedstawione są patelnie, które cieszą się dobrą opinią klientów.

Naczynie do grillowania Heat Matt Black

Producent Brabantia w swojej ofercie posiada wyjątkowo solidną patelnię do grillowania, która wykonana została z wysokiej jakości aluminium. Taka powłoka bardzo szybko się nagrzewa, przyda się więc jeśli mamy ograniczony czas. Poza tym materiał ten jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości, co także jest jej atutem. Kwadratowe naczynie posiada wbudowany w rączkę wskaźnik, który po nagrzaniu do odpowiedniej temperatury zmienia kolor na czerwony, który sugeruje, że patelnia jest gotowa do użycia. Patelnia do grillowania o wymiarach 26x26 cm świetnie sprawdzi się w każdej kuchni. 

Grillowanie z marką Skeppshult 

Producent specjalizuje się w naczyniach wykonanych z żeliwa, które nie posiada dodatkowej wewnętrznej powłoki, jest jedynie impregnowany olejem jadalnym. Dzięki temu podczas smażenia do potrawy przenika niewielka ilość żelaza, co wzbogaca jej smak. Patelnia do grillowania żeliwna dzięki swoim właściwościom równomiernie rozkłada ciepło oraz długo utrzymuje temperaturę, co sprawia, że danie można serwować bezpośrednio z naczynia. Wygodna, drewniana rączka zapewnia stabilność utrzymania naczynia, a przy tym sprawia, że patelnia wygląda bardzo stylowo. Kwadratowe naczynie o rozmiarach 25x25 cm pozwoli idealnie zgrillować każdy składnik. 

Patelnia grillowa ze stali węglowej od Fl1

Prostokątna patelnia z kolekcji Carbon o wymiarach 24x26 cm wykonana została ze stali węglowej, która jest surowcem niezwykle trwałym, odpornym na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Patelnia została wyposażona w dzióbek - odlewkę, który pozwala sprawnie pozbyć się nagromadzonego w rowkach tłuszczu. Posiada drewnianą, nienagrzewająca się rączkę, która wyposażona jest w metalową obręcz. Można powiesić ją na kuchennym haczyku oszczędzając tym samym miejsca w kuchennych szafkach. Patelnia do grillowania przystosowana jest do kuchenek gazowych, elektrycznych i ceramicznych.

 

Poprzedni artykuł Następny artykuł