Jaka powinna być najlepsza patelnia do smażenia?

Autor: SuperWnetrze.pl 2021/02/17

 Nie można wyobrazić sobie kuchni, w której brakuje patelni. Naczynie jest tak wszechstronne, że z powodzeniem zastąpić może garnek czy brytfannę, a nawet wok. Jeśli wybierze się tę odpowiednią, wówczas z powodzeniem można na niej smażyć, dusić, grillować czy zapiekać. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę? Mnogość wyboru sprawia, że trzeba poświęcić sporo czasu na znalezienie tej, która spełni oczekiwania. Niech więc krótki przewodnik sprawi, że czynność ta stanie się łatwiejsza, a najlepsza patelnia szybko trafi do Twojej kuchni. Naczynia różnią się od siebie przede wszystkim materiałem z którego są wykonane. To w dużej mierze zewnętrzna powłoka decyduje o przewodzeniu ciepła i utrzymywaniu temperatury w naczyniu. Wybierać można między naczyniami wykonanymi z żeliwa, stali, aluminium czy ceramiki. Równie znacząca jest powłoka wewnętrzna, ona odpowiada za nieprzywieranie składników do dna oraz łatwość w czyszczeniu. Najpopularniejsze są powłoki teflonowe i ceramiczne, jednak najczęściej, jako tę najlepszą i najbardziej odporną wymienia się powłokę tytanową.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze patelni?

Należy wymienić także kilka drobnych rzeczy, które być może mają mniejsze znaczenie, jednak także odpowiadają za wygodę w użytkowaniu patelni. Warto zwrócić uwagę na jej średnicę i dostosować wielkość do potrzeb gospodarstwa domowego. Najlepsze patelnie to takie, które wyposażone zostały w ergonomiczny uchwyt, który zapewnia wygodę zarówno podczas smażenia, jak i przenoszenia naczynia. Koniecznie trzeba także zwrócić uwagę na to czy model przeznaczony jest do używania jej na konkretnej kuchence, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi płyta indukcyjna. Możliwość zmywania patelni w zmywarce także jest dużym plusem, oszczędzi to czasu spędzanego w kuchni. Niemałe znaczenia ma także marka, która wyprodukowała patelnię. Trzeba być ostrożnym, ponieważ zdarza się, że na rynku pojawiają się patelnie, które jedynie z nazwy są teflonowe lub tytanowe, a ich powłoki są kiepską podróbką, która może nawet zaszkodzić zdrowiu.

Producencki wyjątkowych patelni, na których można postawić

Bezpieczeństwo w kuchni to podstawa, oryginalne powłoki i materiały są gwarancją zdrowo przygotowanego posiłku. Z czystym sumieniem można postawić na patelnie marki De Buyer. Producent posiada w ofercie różnego rodzaju patelnie. Przebierać można w rozmiarach, materiałach i przeznaczeniu. Marka produkuje specjalne patelnie do steków, jajek czy pancakes’ów. W ścisłej czołówce jest także producent Fissler, którego naczynia do smażenia, gotowania czy duszenia posiadają zadowolonych klientów na całym świecie, a dobre opinie użytkowników z pewnością pomogą w wyborze. W swojej ofercie marka posiada m.in. Najlepsze patelnie do serwowania, które zamiast jednej rączki posiadają po obu stronach misy uchwyty, co znacznie wpływa na komfort ich przenoszenia. SKK to producent patelni z oryginalną powłoką tytanową, która jest niezwykle solidna i odporna na uszkodzenia. Popularne są także patelnie grillowe od tego producenta. Jeśli więc chcesz kuchnię bezpieczną i funkcjonalną postaw na znane i cenione marki, na których produktach z pewnością się nie zawiedziesz.

Poprzedni artykuł Następny artykuł