Kosz na śmieci bez pokrywy - na jaki postawić?

Autor: SuperWnetrze.pl 2021/02/08

Otwarte kosze na śmieci oferują przede wszystkim wygodę – ich wnętrze zawsze stoi otworem, nie trzeba tracić cennych sekund na podniesienie pokrywy, dotykać powierzchni nie zawsze higienicznie czystego pojemnika na odpady. Ba! Nawet nie trzeba do takiego kosza podchodzić, gdy masz celne oko! Jeśli się spieszysz, pozbycie się odpadków w miejscu, gdzie zainstalowano kosze na śmieci otwarte i pozbawione pokrywy, nie spowolni Cię bardziej niż to konieczne. Wielkogabarytowe kosze na śmieci otwarte to strzał w dziesiątkę w miejscach publicznych, hotelach, restauracjach, kawiarniach. Łatwo się je zapełnia i łatwo opróżnia. Kosze bez pokrywy zdają również egzamin w domowej kuchni. Tylko który z nich wybrać? Poniżej zdradzamy, który kosz bez pokrywy na śmieci sprawdzi się najlepiej i warto go mieć!

Jakie walory powinien mieć kosz na śmieci bez pokrywy?

Brak wieka to niewątpliwie wielki atut, jakim wyróżniają się kosze na śmieci otwarte. Jednak, aby taki pojemnik był faktycznie wygodny w użyciu i nie sprawiał dodatkowych problemów, musi spełniać on kilka warunków. Jego konstrukcja musi oferować odpowiednio obszerny wlot, w przeciwnym wypadku wrzucanie śmieci mimo braku pokrywy wcale nie będzie szybkie i wygodne. Kosz bez pokrywy na śmieci musi mieć dobrze działający mechanizm przytrzymujący worki, tak by rzucane do niego odpadki nie przedostawały się między worek a ścianki pojemnika. Zabrudzonego od środka kosza nie da się szybko umyć i z pewnością w mig stanie się on rajem dla zarazków i źródłem nieprzyjemnego zapachu. Wybierając kosz na śmieci bez pokrywy, zwróć też uwagę na to, czy ma odpowiednio dużą pojemność i właściwe wymiary, a także, czy jest dostatecznie wytrzymały i solidnie wykonany. Sprawdź również, czy kosz bez pokrywy na śmieci, który zwrócił Twoją uwagę, pozwala na łatwą wymianę worków i bezproblemowe mycie. Najbardziej przyjazne w pielęgnacji oraz jednocześnie najtrwalsze kosze na śmieci otwarte to te wykonane ze stali nierdzewnej i mocnego plastiku.

Nasz hit – kosze na śmieci otwarte od marki Simplehuman

Dla wszystkich, którym potrzebny jest ultra praktyczny i elegancko wyglądający kosz na śmieci bez pokrywy, mamy coś specjalnego – kosze otwarte od genialnej marki Simplehuman. Kosz kuchenny Bullet Open o pojemności 80 litrów to idealny wybór dla dużych rodzin i miejsc publicznych. Ma szeroki wlot, stalową mocną i odporną na zniszczenie obudowę ze stali nierdzewnej, a do tego świetnie się prezentuje. Do mniejszych pomieszczeń i tych wnętrz, w których brakuje przestrzeni, polecamy natomiast kosz bez pokrywy na śmieci Bullet Open 60 L z płaską tylną ścianką, która pozwala na ustawienie pojemnika maksymalnie blisko ściany. A jeśli szukasz otwartego pojemnika ułatwiającego selekcję odpadów, rekomendujemy Ci kosz na śmieci bez pokrywy z serii Recycler od Simplehuman. Kosz Open Recycler o pojemności 66 L również wykonany jest ze stali nierdzewnej, ma wypłaszczoną tylną ściankę, dzięki czemu jest bardzo ustawny, a do tego oferuje Ci aż dwie komory, które pozwolą Ci na wygodną separację odpadów. 

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Nowe garnki - czy materiał ma znaczenie? Nowe garnki - czy materiał ma znaczenie?

  Zestaw garnków to zdecydowanie prezent na który czekasz od dawna. Spraw sobie go sam! Zestaw garnków i rondelków przyda się w każdej kuchni. Przeczytaj artykuł i dowiedz się trochę więcej o garnkach.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/06/20 Czytaj dalej
 • Idealna butelka na wodę na wakacyjne wędrówki Idealna butelka na wodę na wakacyjne wędrówki

  Wakacje tuż tuż, a co za tym idzie również słoneczne dni. Nie zapomnij o odpowiednim nawadnianiu. Przydatna będzie odpowiednia butelka na wodę. Zabierzesz ją ze sobą na każdą wędrówkę, a twój organizm nigdy nie będzie osłabiony.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/06/10 Czytaj dalej
 • Fotel - jaki warto kupić do swojego domu? Fotel - jaki warto kupić do swojego domu?

  Jaki fotel kupić do domu? Najlepsze modele od renomowanych producentów znajdziesz na stronie internetowej SuperWnetrze. W artykule zawarliśmy różne rodzaje, najczęściej wybieranych foteli z naszego katalogu. Zapoznaj się z nimi i zakup najlepszy fotel do

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/06/10 Czytaj dalej
 • Jak odnowić starą szafkę nocną? Jak odnowić starą szafkę nocną?

  Posiadasz w swoim domu szafkę nocną, do której masz duży sentyment, ale jej wygląd nie jest już tak elegancki jak kilka lat temu? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się jak odnowić swoją szafkę nocną.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/05/25 Czytaj dalej
 • Gdzie umieścić suszarkę do naczyń? Gdzie umieścić suszarkę do naczyń?

  Suszarka do naczyń to bardzo nie docenione akcesorium kuchenne. Mało kto przywiązuje uwagę do jej kształtu lub materiału z jakiego została wykonana. Elementy te są istotne dla długiej żywotności suszarki do naczyń. Gdzie ją umieścić po zakupie? Na to pyta

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/05/22 Czytaj dalej