Kosze do segregacji śmieci w kuchni - jakie wybrać?

Autor: SuperWnetrze.pl 2021/02/05

Obowiązkowa segregacja odpadów wcale nie musi być uciążliwa. Wiele zależy od nastawienia, a jeszcze więcej od doboru odpowiedniego pojemnika do segregacji odpadów. Wiedz, że istnieją już takie kosze do segregacji odpadów, które nie tylko szybko nauczą wszystkich domowników nowego nawyku, ale wręcz będą do separacji śmieci zachęcać. Poniżej dowiesz się, na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz kosz na odpady do kuchni. Podpowiemy Ci też, jaki wybrać kosz na śmieci do kuchni pod zlew, aby segregacja nie oznaczała utraty przestrzeni, której nigdy za wiele w pełnej ruchu kuchni.

Czym wyróżniają się nowej generacji kosze do segregacji śmieci w kuchni?

Topowe marki prześcigają się w pomysłach, które pomagałyby ich klientom zapanować nad śmieciowym wyzwaniem. Stąd w kolekcjach najbardziej znanych producentów pojawiają się coraz bardziej wyspecjalizowane kosze do segregacji śmieci w kuchni. Są to wielokomorowe pojemniki na odpady, które dodatkowo posiadają barwne oznaczenia, aby bez trudu nawet dziecko mogło szybko ocenić, gdzie znajduje się właściwa komora na konkretny śmieć. Te dwie cechy to podstawowe właściwości, które charakteryzować powinny kosze do segregacji śmieci w kuchni, ale nie jedyne. Zauważ, że pewne rodzaje odpadów pojawiają się w Twojej kuchni częściej, a inne rzadziej. Warto o tym pamiętać, by nie zajmować miejsca w kuchni ogromnym pojemnikiem na odpady ze szkła, gdy głównie korzystamy z plastikowych opakowań. Z kolei zbyt mały kosz na często pojawiające się odpady organiczne zmusi Cię do ciągłego opróżniania jego zawartości. Doskonałe rozwiązanie dla tego problemu znaleźli projektanci marki Brabantia. Serię Sort&Go, z której pochodzi miętowy kosz na śmieci Brabantia Sort&Go, tworzą 4 kosze do segregacji odpadów o różnych kolorach i pojemnościach. Dzięki tej kolekcji możesz wybrać pojemniki do segregacji śmieci najlepiej dostosowane do potrzeb Twojej rodziny. Dobierając pojemnik na odpady, zwróć też uwagę na materiał, z którego jest on zrobiony. Ważne by był trwały, ale i łatwy do oczyszczenia. Aby wygodniej było Ci obsługiwać pojemnik, zadbaj też o to, by kuchenny kosz na śmieci miał uchwyt, który ułatwi wynoszenie odpadków, prosty w obsłudze mechanizm otwierania, np. automatyczny, pedałowy czy dotykowy oraz zapewniał bezproblemową wymianę worków.

Kosz na śmieci do kuchni pod zlew – segregacja odpadów bez ograniczania przestrzeni

Kosze do segregacji śmieci pod zlewozmywak to doskonały pomysł na to, by segregacja opadów nie zabierała zbyt wiele miejsca w kuchni. Schowany, ale jednocześnie zawsze dostępny kosz na śmieci do kuchni pod zlew sprawdzi się nie tylko w kuchniach o niewielkiej powierzchni. Kosze do segregacji śmieci pod zlewozmywak czynią kuchnię bardziej estetyczną. Nikt przecież nie chce, by pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy po wejściu do kuchni, był wypełniony odpadkami kosz na śmieci. Bardzo interesujące kosze do segregacji śmieci w kuchni, które można łączyć w zestawy i bez trudu skryć przed oczyma gości, tworzy firma Meliconi, znana z praktycznych i pomysłowych rozwiązań. Kompaktowy kosz na śmieci do kuchni pod zlew Meliconi Multispace Duo nie tylko usprawnia segregację, jest łatwy w obsłudze i pielęgnacji, ale również bez problemu zmieści się pod zlewem!

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Co kupić na parapetówkę? Co kupić na parapetówkę?

  Twoi bliscy właśnie zaprosili Cię na parapetówkę? Z jednej strony, nie możesz się doczekać ale z drugiej, wciąż nie wiesz co podarować im w prezencie? Jeśli tak też właśnie jest - bez obaw! Ten artykuł z pewnością Ci pomoże!

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/03/21 Czytaj dalej
 • Jak wyczyścić kubek termiczny? Jak wyczyścić kubek termiczny?

  Jak wyczyścić kubek termiczny z osadu herbaty albo kawy? Mamy na to sposób! Jedyne czego potrzebujesz to jeden składnik ze swojej kuchni. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2022/03/14 Czytaj dalej
 • Wszystko o montażu wieszaków na ręczniki Wszystko o montażu wieszaków na ręczniki

  Jaki wieszak łazienkowy na ręczniki zatem sprawdzi się najlepiej w Twojej domowej łazience? Wieszaki na ręczniki różnią się nie tylko swoim wyglądem i materiałem, z którego zostały wykonane - ale też przede wszystkim - sposobem montażu. Więcej o tym przec

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/12/22 Czytaj dalej
 • Nowe garnki - czy materiał ma znaczenie? Nowe garnki - czy materiał ma znaczenie?

  Zestaw garnków to zdecydowanie prezent na który czekasz od dawna. Spraw sobie go sam! Zestaw garnków i rondelków przyda się w każdej kuchni. Przeczytaj artykuł i dowiedz się trochę więcej o garnkach.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/06/20 Czytaj dalej
 • Idealna butelka na wodę na wakacyjne wędrówki Idealna butelka na wodę na wakacyjne wędrówki

  Wakacje tuż tuż, a co za tym idzie również słoneczne dni. Nie zapomnij o odpowiednim nawadnianiu. Przydatna będzie odpowiednia butelka na wodę. Zabierzesz ją ze sobą na każdą wędrówkę, a twój organizm nigdy nie będzie osłabiony.

  Autor: SuperWnetrze.pl 2021/06/10 Czytaj dalej